Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem megyek vissza a gyereke...

Ha nem megyek vissza a gyerekek között dolgozni akkor végig ugyanannyi gyedet kapok?

Figyelt kérdés

Még nincs egy gyerekem se, csak már tervezgetjük, de sajnos nem valami sokat keresek így a gyed se lenne sok.

Ha mondjuk 3 gyereket szeretnénk, de nem megyek vissza dolgozni egyik után se közben akkor a 3. gyereknél is ugyan annyi gyedet fogok kapni mint az elsőnél?



2021. júl. 21. 23:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Illetve még azt tenném hozzá, hogy a gyerekekre mind jár az ellátás.


Tehát ha 2 éves kor előtt születik a tesó, akkor jár Csed + gyed + 40 ezer adokedvezmeny


3 gyereknél

Csed + gyed + gyes + 90 ezer adokedvezmeny


Persze ha 2 éven belül jönnek sorban :D

2021. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

9es.. máshol nem nettó 190et keresnek diplomával a szakmámban.. Hagyjuk már. Éhbér.

Máshol van bölcsi meg lehetőség, hogy részmunkaidőben legyél... Van normális oktatás. Itt mi van? Bölcsi hely az nincs. Csomó helyen bölcsi sincs. Hiába dolgozik az átlagember nem tud félretenni arra az időszakra amíg terhes és kisbabás. Mert amúgy ha lenne bölcsi ahol nem darab-darab a gyerekem akkor én pl visszamentem vna. Bevallom a másodiknál most vissza is mentem. Szóval hagyjuk már ezt a 3 évig? Meg amúgy is milyen 3 évig? A gyes az mire elég? Mert személy szerint nekünk meg egy 3 havi vizszamlat se fedez. Na szóval hagyjuk már ezt a bullshitet hogy 3 évig kapsz pénzt.

2021. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igazad van 12es! Ez a 3 év nem nekünk magyar anyukáknak van kitalálva. Hanem tudjuk kiknek kedvez, akik a gyerekszámból élnek.


A 3 év nagyon jól hangzik de sajnos nagyon sok anya nem teheti meg hogy otthon marad addig a gyermekével.

2021. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Irtó ciki már, hogy állandóan jönnek ezzel a "bezzeg jár a pénz nektek mert szültok" meg amúgy is ott a csok / babavaro blaablaa.. hagyjuk is.


Gyereket egy értelmes ember nem azért szül, mert az úgy anyagilag jó. Nem is azért, mert akkor 3 évig nem kell dolgozni.


Csak a saját példámmal tudok élni. Nekem jó sz.r volt már az elsővel is a gyedem. Pedig sosem voltam munkanélküli.. szülés előtt dolgoztam 10 évet. Abból az utolsó ötöt diplomás gyógyszerészkent egy patikaban 2 műszakban, hétvégén is, ügyeletben is, persze ezeket a "plusszokat" nem pénzért hanem szabadnapert.. természetesen a suttyó tulaj csak 6 órába jelentett be, de ez alap az én szakmámban errefele.


Aztán mikor visszamentem a kettő gyerek közt papíron 1 napra hogy igényelnék táppénzt is a kemény 105e ftom mellé, már fenyegetőzött, de nem tehetett mást, illetve annyit tett, hogy 30 napig eleve nem válaszolt a levelemre, miszerint szeretnék a fizetetlenrol visszatérni. Emiatt elestem egy havi tappenztol, ami azért szánalmas, mert annak kb a harmadát fizeti ő és, remélem mindenki sejti, hogy ha a gyedem 105e Ft akkor a táppénz sem túl sok..


En hülye nem akartam kihúzni a gyufát és eleve csak a 20.het után jelentettem be, hogy terhes vagyok (mindeközben ugye gyeden..), hogy ne legyen már olyan az egész mintha meg akarnám őket fejni. Pár hónapig az a pénz nekik semmi.. gondoltam én..


Végül megkaptam a táppénzt, úgy, hogy egy hónapig jártak rám a könyvelők, a munkaügyes meg egy megbízott jogászuk. Persze mindennek el lettem hordva, pedig CSAK mertem vállalni 2 (!!!) gyereket. Tehát nem a hatodikat szültem, de még nem is a harmadikat, simán a másodikat és tessék, már a jo k.rva anyamat..


Arról nyilván nem is almodhattam, hogy netán megkapom az emeléseket, amiket amúgy, ha kicsit is jófej a főnököm, akkor megkaptam volna, de nem.


Nos, most hogy a kisebb gyerekem is betöltötte az 1 éves kort, beadtam bölcsibe. Szerencsém van, nekem amúgy a férjem jól keres. Meg tudjuk fizetni a maganbolcsit. Visszamentem, de már az elején megigertette velem az a paraszt, hogy 'de ugye nem szülök többet'


Nyilván az előzmények miatt volt annyi eszem, hogy letagadtam azt, hogy szeretnénk még egy babát majd-maaaajd. Most 8 órába mentem vissza. Kínosan ügyelünk, hogy a gyerekek miatt ne legyek táppénzen és meglegyen majd újra a 180 napom és akkor belevágunk.


Nem érdekel a tulaj érdeke. Rohadjon ra az egész szar. Egyáltalán nem értem meg, mert egy fiatal húszas v harmincas éveiben járó nő úgy nagy általánosságban fog szülni (tisztelet a kivételnek) így ezek nem kellene, hogy meglepőek legyenek bárkinek is. Ha nem tetszik vegyen fel 50 éves alkalmazottakat vagy ffiakat.


Én egy gyerekeskent jotekonykodtam, meg még érdekelt, hogy jaj majd mit szólnak. Meg is lett az eredménye: a havi 105e Ft gyed.


És igazából lehetne mondjuk 150 e Ft vagy 130e. Ami nem tűnik soknak de megalázó ezek után még megkapni, hogy a pénzért szültem..mondom még egyszer, a férjem jól keres, de az egomnak jót tett volna, ha nem egy felállásos segédmunkás szintjén van a gyedem gyógyszerészkent.


A gyest tényleg hagyjuk is.


Itt az a baj, hogy nincs különbség aközött aki mondjuk valami idióta aki a segélyre szül 12kolykot és aki mondjuk simán csak beszopta mert egy ilyen helyzetbe került mint amilyenbe én.

2021. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Sziasztok van egy kisfiam 2 éves lesz agusztus és szeretnénk még egy kisbabát sajnos még nem jött össze! :( És azt szeretném kérdezni ha nem megyek vissza dolgozni ahogy be tölti a 2t. Akor mi fog történni kifognak rúgni? Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem fognak kirúgni, hanem kapod a GYES-t és otthon leszel 3 éves koráig vele. A munkahelyeden jelezned kell, hogy maradsz tovább otthon.
2021. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

15


Nem rúghatnak, főleg, ha babát vársz.


Azért érdemes majd rákerdezni, mert anno ki kellett töltened egy fizetésnélküli szabadság igénylőt, ami 3 éves korig jár, de én pl csak 2 éves korig töltöttem ki, mert tudtam vissza fogok menni.


Ha esetleg te is 2 éves koráig töltötted ki anno, akkor lehet az, hogy a munkahely számít rád.


Ezert mindenképpen jelezd a HR-nek

2021. júl. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!