Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így mennyi táppénzt fogok kapni?

Így mennyi táppénzt fogok kapni?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődés szintjén, igazából mindegy annyi amennyi csak erdekelne.

Kalkulátorban már megnéztem, és próbáltam utána keresni a neten, de 2 ellentmondó választ találtam.

Szóval. 2020 májusától ( 05.01 ) voltam bejelentve 2021.09.25ig egy céghez. ( januárig 8 órában minimálbérrel , utána 2 órában - bruttó 65ezerrel )

Aztán egy másik céghez október elsejétől lettem bejelentve ( a másiknál megszűnt a munkaviszony ) itt 440.000.- a bruttó.

Az új cégnél bejelentett béremből fogjak számolni a táppénzt, vagy a “régiből”? Gyermek táppénzről van szó.

Bocsánat ha buta kérdés, de sosem voltam még tp-n

Előre is köszönöm, ha válaszoltok :)



2021. nov. 24. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektáppénzhez nem értek, de a rendes tp-t a jelenlegi munkahelyeden kapott fizetés után számolják.
2021. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia a “régiből” soha nem számolnak. Csak a jelenlegit tudják alapul venni illetve annak egy meghatarozott részét. A gyerek után járó tp annyival másabb, hogy az a megalapított összeg 50%-a, nem lehet 60% mint a “rendes” tp.
2021. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok :)
2021. nov. 25. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!