Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért akarják olyan sokan...

Miért akarják olyan sokan hogy emeljék a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasom, ha bármilyen támogatást emelnek, (pld:GYED) hogy 'bezzeg a CSP-t évek óta nem tudják emelni'.

Csak érdekelne az oka, hogy ezek az emberek miért akarják ennyire ennek a támogatásnak az emelését?


Értem én, hogy plusz pénz, nyilván mindenkinek jól jön!! Ezt a részét természetesen megértem!


Viszont mivel ez egy semmihez nem kötött támogatás, nagyon sokan tudjuk, hogy vannak bizonyos 'csoportok', akik kb ezekből nevelnék fel a 6 gyereket, úgy, hogy előtte kb életében nem dolgozott...

persze, jól jönne az emelés, de akkor hogy lennénk ezek az egyének ebből kiszorítva?


2021. dec. 12. 13:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
Miért kellene kiszorítani a 6 gyerekeseket ??
2021. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván azért szeretnék, mert a csaladipotlek alanyi jogon jár, ergo semmit nem kell érte tenni, nem kell hozzá munkaviszony. Pont ezért nem emelik.
2021. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
A legviccesebb, mikor olyanok ajvékolnak, hogy 12 éve nem nőtt a családi, akik az adókedvezmény által sokszorosát kapják vissza.
2021. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es megválaszolta!
2021. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Ingyen pénz.
2021. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Engem mondjuk nem zavarna, hogy az a réteg ebből nevelné, ha tényleg a gyerekre lenne költve. És nagyon álságos ám, hogyha a gyerektelenek rákiabálják a gyerekesekre, hogy az ő adójukból megy a támogatás, akkor minden gyerekes kiakad, közben ők sem jobbak, ha a családit kiabálhatják arra a rétegre.

Nem, nem vagyok ennek a rétegnek a tagja és 2 gyerekem van, csak már nagyon unalmas, hogy állandóan a másikat kell támadni.

2021. dec. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%
Engem az zavar, hogy egyáltalán bármi jár.
2021. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

"Miért kellene kiszorítani a 6 gyerekeseket"


Nincsenek kiszorítva a 6 gyerekesek semmiből, ha úgy vállalnak ennyi gyereket, hogy előtte anyuka is dolgozik.

2021. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sokan azért amiért én nem merek gyereket vállalni. Kevés az összege, ha az én fizum kiesik akkor apukára hárul az oroszlán része a fizetés dolgoknak. 12.200 ft egy gyermekre. Ez kb szerintem 2 hét alatt elköltöm a gyerekre.


Nem keresek sokat valszeg ha lesz párom az se lesz milliomos.


Talán én ezt az " emelés" részét úgy szabályoznám hogy ezt is munkaviszonyhoz kötném ha egy évvel előtte folyamatosan dolgozott az anyuka akkor többet adnék GYES címszó alatt nem a gyedre gondolok.


Ha meg nem akkor marad az ami anyagi jogon jár.

2021. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez a legrosszabb duma, hogy egyedül ebből nevelnek gyereket. Taníts, mester, mire elég a csp.
2021. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!