Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen előnyei/hátrányai...

Milyen előnyei/hátrányai vannak ebben az esetben, ha bejelentem a terhességet?

Figyelt kérdés

Készenlétis vagyok a cégnél és néha hétvégente is dolgoznom kell. Viszont hivatalosan ha jól tudom, akkor nem lehetek készenlétben és nem túlórázhatok terhesen (ha jól értelmeztem a jogszabályt), tehát kb. nettó 150 ezerrel csökkenne a fizum (mondjuk bruttó 200-250) és ugye kb. pont onnantól számítják a csedet.


Ráadásul, mint írtam nem lesz rá lehetőségem, hogy kibújjak a munka alól, mert a feladattal el kell készülni és senki nem tud helyettesíteni (gondolom majd felvesznek valakit a helyemre, amíg szülök, de addig nem lehet jogilag működő módon megoldani).


Mi történik, ha "nem hivatalosan" jelzem csak a főnökömnek, hogy meg kell oldani a helyettesítésemet pár hónapon belül? Lehet ebből hátrányom? Vagy meg lehet oldani beleegyező nyilatkozattal pl., hogy tudjak túlórázni és készenlétben lenni?


Ha nem, akkor ti mikor szólnátok a munkahelyen?


Köszi, a tapasztalatokat!


2022. jún. 25. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jogszabály, hogy ha nem tudnak olyan munkakörülményeket biztosítani, ami fizikailag nem megterhelő neked, akkor munkavégzés nélkül is kapod a fizetést, és otthon maradsz, amíg nem tudnak megfelelő munkát adni. Ha neked nincs másik hely cégen belül, akkor ez lehet még megoldás.
2022. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Igaziból nem erről van szó. Irodai munkavégzés, csak valakinek fel kell vennie a telefont hétvégén vagy hajnali háromkor, ha olyan a helyzet (általában nem mindennapos, mondjuk havi 1x), amiért készenléti díj jár, ha meg fel is hívnak, akkor 150-200%-os fizu.


Ha én bejelentem hétfőn, hogy akkor terhes vagyok, akkor egyszerűen nem vagyunk elegen a részlegen, hogyha én kiesek, akkor is vigyük a készenlétet (havi legfeljebb 168 órát lehet/fő). Mire felvesznek egy embert a "helyemre", aki viszi csak a készenlétet (mert a nap közbeni munkám el tudom végezni), az több hét, de inkább több hónap. Ráadásul aztán még hetekig (hónapokig) tart, mire betanul és este ténylegesen értelme lesz annak, hogy ő veszi fel a telefont.


Igaziból nekem sem feltétlenül jó, hogy kiesik a plusz bevétel, főleg, hogy szinte biztosan ugyanúgy hívni fognak továbbra is, ha hiba van.

2022. jún. 25. 23:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én havi 150 ezer plusszért terhesen is felvenném néha hétvégén a telefont. Én kisgyerekekkel dolgoztam terhesen, ehhez képest egy telefonhívásra válaszolni nem olyan kimerítő, főleg ha havonta egyszer fordul elő.
2022. jún. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Nyilván megteszem, ha le lehet papírozni. Jogilag megtehetem?
2022. jún. 26. 02:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A cégnél nyilván van munkajogasz, neki kell utána néznie. A törvényben konkretan a "Nem rendelhető el" megfogalmazás szerepel, kérdés hogy önszántából vállalható e....
2022. jún. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!