Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha határozatlan idős munkaszer...

Ha határozatlan idős munkaszerződésem van és bejelentem a terhességem kirúghatnak? Azt olvastam állítólag táppénz alatt semmiféleképpen nem, de az 1 évig jár. Aztán hogy tovább?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem, kivéve ha próbaidőn vagy.

És nem, nem kell táppénzt se csalni hozzá.

2016. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit értelmetlen a kérdés. Határozatlan idejű szerződésed van, ha bejelented a terhességed nem rúghatnak ki, függetlenül attól, hogy mész-e táppénzre vagy sem. Egyébként az alábbi lehetőségek vannak, táppénz, majd a szülés várható idejétől visszafelé számítva 28. nappal (vagy a szülés napjától) elmész CSEDRE, majd ha lejár a CSED akkor GYEDre és utána GYESre, természetesen ez alatt sem rúghatnak ki, aztán visszamész dolgozni. A Csed előtt pedig elmehetsz táppénzre (akkor sem rúghatnak ki) A terhességed miatt védett vagy!
2016. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM! :)
2016. okt. 15. 12:08
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem rúghatnak ki az én szerződésem is határozatlan idejű. Egyébként én az elejétől kezdve táppénzen vagyok. A munkahelyemen nem dolgozhat terhes nő. Vegyszeres környezet, cipekedés, 3 műszak.
2016. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nálunk még csak tervbe van a dolog,de szeretnék 1-2 dologról informálódni:) én szeretnék majd dolgozni ameddig csak lehet..ősz,tél laza..viszont a tavasz és a nyár nagyon pörgős :/ dohányboltos vagyok :)
2016. okt. 15. 13:23
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
"de az egy évig jár" - ezt nem értem. Hogy lehet valaki terhesség miatt egy évig táppénzen?
2016. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is az egy éven töprengek, hogy azt miért írta a kérdező?
2016. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jesszus,de nagy marhaságot írtam,elnézést..nem is értem ez honnan jött :D
2016. okt. 15. 13:59
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Hát 4-es akkor téged jól félretájékoztattak, és ezért most táppénzcsalást követsz el...

Ha egészséges a kismama, nem lehet táppénzre. Ha a munkaköret nem töltheti be terhesség miatt, akkor a munkáltató köteles olyan munkakört felajánlani, amit terhesen is végezhet. Ha ezt nem tudja megtenni, akor fel kell mentenie a munakvégzes alól, és alapbért kell fizetnie.

Szóval a munkáltató jól járt így, te meg rosszul anyagilag...


Kérdező: én sörözőben voltam pultos, 37. hétig dolgoztam, aztán Csedre mentem.

2016. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Màr tàppénz alatt is kirúghatnak, csak hogy pontosìtsunk.

Ha terhes vagy próbaidő lejàrta utàn nem rúghatnak ki, se táppénz alatt se szabadsàg alatt, se munkavégzés alatt.

Tàppénzen annyit lehetsz amennyit dolgoztàl az adott munkahelyen, de maximum 1 évig lehetsz keresőképtelen àllomànyb A kérdező kommentje:


igen van az hogy ezek mik és hogy van -e esély a babáraan.

2016. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!