Gyes alatt hogy működik?

Figyelt kérdés

Szeretnèk egy kis segitsèget kèrni.

Kisfiam szeptember elejèn lesz 2 èves.

Most tudtam meg hogy jön a kistesó. Hogy működik ez?

A munkahelyem egy szupermarket lànc. Viszont a terhessèg jelzèsèvel szemèly szerint vàrnèk a 12. Hètig. Akkor viszont màr gyesen lennèk a kisfiammal. Ez esetben akkor megszünne a gyes ès tàppènz? Vagy mi ennek a menete? Köszönöm ha vàlaszolsz.



2022. júl. 22. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A gyest nem befolyásolja semmi. Az a gyerek után jár. A tp pedig saját jogon. Már ha jogos. Mert a terhesség ténye önmagában nem indokolja és eleve csak akkor kaphatod, ha legalább papíron már visszamentél dolgozni.
2022. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok,júniusban volt 2 éves a kisfiam,áprilisban fogant a kistesó (pontosan a nagy szülinapján töltöttem be a 12. hetet),egy nagy autóipari vállalatnál dolgoztam szülés előtt.

Én eléggé megbízok a főnökömben,tudom,hogy ő nem pletykás,nagyon diszkrét,korrekt ember,így májusban felkerestem,hogy ez a helyzet,szeretnék elmenni táppénzre,ha lejár a gyed-em,ha ez így megfelel nekik.Mivel részéről rendben volt,beszéltünk együtt a hr-rel és a bérszámfejtéssel.Azóta pedig táppénzen,illetve gyes-en vagyok.Én jobbnak láttam idejében tisztázni a dolgokat.És nem is szivárgott ki sehol sem az infó.

Táppénzre csak úgy mehetsz,ha visszavesznek állományba.A gyes pedig jár a gyermek 3 éves koráig,akár visszamész dolgozni,akár nem.Anyagilag mindenképp az éri meg a legjobban szerintem,ha a gyed után rögtön elmész táppénzre.Már ha nem akarsz visszamenni pár hónapot dolgozni.A gyes-t amúgy meg külön kell majd igényelni az Államkincstárnál,a honlapjukon tudod letölteni a nyomtatványt,én kormányablakban adtam le.

2022. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!