Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akinek még nem volt soha...

Akinek még nem volt soha munkahelye az nem kap semmi támogatást?

Figyelt kérdés

Van egy lány aki jár hozzánk néha vigyázni a gyerekekre. Bejelentett munkahelye még nem volt. 2021 Májusában fejezett be egy nappali okj-t. Utána még tanult nappalin pár hónapot. Szeptembertől-Decemberig (2021). Jövőre születik a babája. Jelenleg regisztrált álláskereső.

Ilyenkor ő semmit nem kap?



2022. dec. 16. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
de gyest és családit
2022. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerencsére családin és gyesen kívül nem kap semmit.
2022. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
De sajnos kap Gyest meg családit. Pedig hát aki nem fizet be semmit annak nem kéne kivenni.
2022. dec. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Milyen rosszindulatúak vagytok! Képzeljétek, én se fogok kapni semmit, pedig 15 évet ledolgoztam, adóztam rendesen, csak épp szülés idején és előtte nem fogok. (Most is fizetek egyszerűsített foglalkoztatással alkalmanként 3ezret.) Lehet, hogy te meg dolgoztál szülés előtt 1 évet. Akkor most szóljak be, mert az én pénzemből tartod el a gyereked? Mert az tuti, hogy nem fizettél be annyit, amennyit kiveszel.
2022. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
De úgy nem vállalok gyereket, ha nincs stabil munkám, vagy ha igen akkor azért mert van miből eltartani.
2022. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
#5!Ok.,de a kérdés nem erről szólt. Az érintett egy szóval nem panaszkodott, nem is ő tette fel a kérdést. Ha vállalt, akkor biztos megoldja, de olyan kárörömmel írtatok, mintha ez lenne a legnagyobb boldogság az életetekben, hogy valaki nem kap. Miközben ő a gyerek után lehet, hogy 10x annyit fog még életében adózni, mint te. Szerintetek ez "szerencse". Szerintem meg egy gusztustalan szabály, nincs mit örvendezni rajta.
2022. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%
Ez igen valószínűtlen.
2022. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

#7! Mi valószínűtlen? Hogy valaki szülés után még fog dolgozni, és azzal együtt adózni is?🤔Nem látok ebben semmi valószínűtlent.

#6

2022. dec. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Minek is az a fránya törvény? Tele van az ország megélhetési szülővel, legyen még több aki tartja a markát.
2022. dec. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
De akinek amúgy volt bejelentett munkája csak épp terhesen nincs, az el tud menni munkanélkülire szülés előtt, nem? Az is jogviszonynak számít, és akkor jár a gyed. Most ezt a négyes válaszolóra írom, a kérdésben a csajnak ha még életében nem dolgozott törvényesen, akkor csak a munkanélküliből nyilván nem lesz elég jogviszonya, így csak gyes meg csp jár.
2022. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!