Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akinek még nem volt soha...

Akinek még nem volt soha munkahelye az nem kap semmi támogatást?

Figyelt kérdés

Van egy lány aki jár hozzánk néha vigyázni a gyerekekre. Bejelentett munkahelye még nem volt. 2021 Májusában fejezett be egy nappali okj-t. Utána még tanult nappalin pár hónapot. Szeptembertől-Decemberig (2021). Jövőre születik a babája. Jelenleg regisztrált álláskereső.

Ilyenkor ő semmit nem kap?



2022. dec. 16. 19:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%
#10! Igen, el tudná, ha van a szülés előtti 2 évből 1 év munkaviszonya. Nekem mondjuk nincs, annál már sokkal régebb óta nem dolgoztam (legalábbis úgy nem, hogy járna juttatás), de nem az a lényeg, nekem nem probléma, én fel voltam erre készülve, nem rólam van szó. Egyszerűen csak igazságtalannak tartom, hogy egy csomó ember kieshet úgy, hogy összességében lehet, hogy sokkal többet "betesz", mint akik kivehetnek. Illetve nem értem ezt a lenézést, mert valaki éppen akkor dolgozik, ezért kap juttatást. Mivel több ő annál, aki nem kap, pedig az élete során ugyanannyit befizet, vagy többet?🤷🏼‍♀️Van, aki dolgozik 2 évet, 2 napos terhesen elmegy táppénzre és onnantól 3 évente tolja ki magából a gyereket, munka közelébe meg soha többé nem megy(vagy, ha igen, akkor is adómentes lesz, mire kiszüli magát). Náluk valahogy senkit nem zavar, hogy "kivesz", miközben töredékét se teszi be.
2022. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem mondjuk ez a jogszabály nem tetszik.


Szerintem valahogy úgy kéne kitalálni, hogyha dolgoztál 10 évet előtte, de most épp fél éve nincs munkád, akkor igenis járjon csed.


Márcsak mert szerintem a szülési hajlandóságot is növelné, mondjuk egy kirúgási hullám után. Amikor magas a munkanélküliség, akkor azok a nők, akik amúgyis szeretnének gyereket, de most elbocsájtották őket, de valószínűleg a válság után megint lesz munkájuk, szuper lenne, ha most szülnének, amíg a munkájukra nincs szükség.


Ilyen esetben, szerintem se nem fair, se gazdaságilag nem előremutató, hogy nem kapnak normális csedet meg gyedet, ha szülnek.

2022. dec. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%

Viszont pluszba behoznék valami olyan szabályt, hogyha valaki nem fizetett be x adót, de mondjuk a szülés előtti fizetése magasabb és ezért a csed/gyed is magasabb volt, akkor mikor visszaáll dolgozni, ha visszaesik a fizetése összege, akkor több adót vonnék tőle.


Mert a mostani rendszer kifejezetten az ügyeskedőknek kedvez. Én családi vállalkozásban elkezdek dolgozni 120 nappal a terhesség előtt, ami után fizut nem kapok, csak a járulékot fizetek nagyon magas összeg után, akkor utána a kövi 6 hónapban ennél lényegesen többet kapok vissza.

2022. dec. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
45%
Mármint látom, hogy le vagyok pontozva. Szóval van most olyan lehetőség, ha eddig katáztál és csak havi ötven ezret fizettél, de most hirtelen 4-5 hónapig felvesznek és befizetnek utánad 4,5 millió forintot 4 hónap alatt (ami baromi sok, de mondjuk meg lehet tenni), akkor utána a cseded teljes összege havi 3 millió lesz, tehát 18 milliót kapsz vissza a 4,5-ért, majd újra elmész katázni havi 50 ezerért.
2022. dec. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!