Mikortól járna táppénz?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1 hónapja vagyok Gyesen, de a pocakban van már a tesó. Igényelhetek táppénzt a munkahelyemen veszélyeztetett terhesként vagy semmi esély rá?

2022. dec. 29. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem dolgozol akkor nem tudsz táppénzre menni.

Ahhoz vissza kell menjél egy két napra vagy szabadságra és utána tudsz menni.

Ha nem vagy állományban akkor hogy járna tappenz? Mikor GYES-t kapsz ?

2022. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
65%
Jelezni kell a munkáltatód felé, hogy visszamennél, vagyis meg akarod szakítani a fizetés nélküli szabadságodat. Attól a naptól, amikor már nem vagy fizetés nélkülin, mehetsz táppénzre.
2022. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kettessel értek egyet. Ha van munkaviszonyod (határozatlan idejűről mentél el szülni), lehet úgy. Van, aki úgy csinálja, hogy papíron visszamegy dolgozni, aztán rögtön elmegy a következő terhessége miatt táppénzre. A terhesség miatt fel sem mondhatnak neki. Azt nem tudom, ilyenkor mi van az első gyerek miatt felgyűlt szabadságokkal, amit a visszatérés után 60? napon belül ki kell venni. Szóval meg lehet csinálni, sokan csinálják is, az más kérdés, hogy mennyire etikus és az utánad következő nőkkel mennyire szúrsz ki (a munkahelyemen emiatt próbálják akár törvénytelenül is elkerülni, hogy fiatal nőnek határozatlan idejűt adjanak). Tudom, a boltban is pénzért adják a kenyeret, a GYES kevés, ez pedig egy (fél)legális megoldás. Legfeljebb a táppénz jogosságát vitathatná a munkáltató, de egy terhességnél bajos lenne bizonyítani, hogy jogtalanul írtak ki.
2022. dec. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen elmehetsz táppénzre, ez bevett gyakorlat, én is pont így vagyok. (Csak nekem már nagyobb a pocak lakó és még csak Gyeden vagyok a nővérkéjével.)

Azt kell tenned, hogy írsz egy kérelmet a munkáltatódnak, hogy a fizetés nélküli szabidat …….. dátummal (és itt sajnos minimum 30 nappal későbbi dátumot tudsz csak írni, magyarul kell nekik adnod 30 napot) meg kívánod szüntetni.

Utána a következő lépés a baba bejelentése. Nálam ez úgy volt, hogy a főnököm felhívott, hogy mi újság, hogyhogy visszamennék? És elmondtam a babát.

Örült amúgy neki, h nem megyek vissza, mert nincs is számomra helyük…

Nagyjából ennyi. Ha van kérdésed, nyugodtan írj!

2022. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!