Új munkahelyen mennyire tolerálják ha a kicsi beteg? Keresek munkát, de a kicsi a bölcsibe sokszor elkap vmit és taknyos (nem átlátszó) vagy vmi más betegség, ami miatt pár napig nem megyünk. A nagyi tud segíteni, ha nem túl gyakran kell elvállalja

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyem egyszerűen megszűnt.

A baj az hogy ejszaka sem alszik túl jól, és reggel ugy kelek fel hogy holt faradt vagyok.

Nektek minden simán ment?


Apa nemnagyon tud kimaradni , max később menni - hamarabb hazaérni


Varjak inkább márciusig, hatha akkortol jon a meleg es nem lesz annyit beteg?


2023. jan. 12. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelye válogatja, sajnos.

Márciusban épp az enyhülő idő robbantja be a náthás devlákat. Meg ha a gyerek közösségbe kerül, kivédhetetlen, hogy beteg legyen.

2023. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Az a rossz hírem van, mint 3 gyerekes anyuka, hogy az egész ovi is erről fog szólni, egészen nagycsoportig, akkorra már enyhül a kórságok sorozata.

Ha mindenképp munkába kell állnod, akkor javaslom, hogy gyerekbarát munkahelyre menj, mint ovik vagy sulik, ahol pontosan tudják, hogy milyen is ez. Máshol ne számíts túl sok toleranciára - senki sem szeret a másik miatt többet dolgozni (értsd: munkatársak) csak mert annak folyton beteg a gyereke. :/

2023. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Gyerekbarát munkahely, vagy részmunkaidő, esetleg home office, ugyanis így a kollégáiddal IS kib...ol.


Tudom, nem a gyerek tehet róla, ha beteg, de nekem meg nem az a dolgom, hogy a gyerekes kolléganők általi hiányt bedolgozzam - mellesleg én speciel nem is szoktam.

Megvan a saját taskom, és napi nyolcórában vettek fel, nem tízben, csak mert xy-nak gyereke született és kéthetente otthon van.

Ez nem az én problémám.


Lehet, hogy keményen hangzik, de gyermektelenként hadd ne én szívjak már mások miatt.

2023. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én új munkahelyen kezdtem mikor bölcsis lett a fiam és az első 6 hónapban bizony a férjem maradt otthon. Miért ne tudna ő otthon maradni? Akár csak az esetek felében?
2023. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Munkahely válogatja. Alapvetően nem fognak repesni az örömtől. A kettes meglátásai jók, ott működhet ahol ez nem meglepő, mint ovi, iskola.


Nálunk bizonyos fokig tolerálják, de amikor prémiumot vagy határozatlan idejű szerződést.kell osztogatni, akkor nem ezek az emberek kapnak...

2023. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3as. Megértelek téged is, nyilván nem akarod hogy rajtad csapodjon a húr.

Mondjuk te is megstulettel te is voltál beteg .

Nagyjából a mama segítene de ha úgy alakul hogy netán pont van 3honapba pár nap amikor mégsem, akkor mennyire akadnak ki?


Részmunkaidőben gondolkodok egyébként pont ezért mert senkivel sem szeretnék kiszurni

2023. jan. 12. 15:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Március a legrosszabb!! Az a fő fertőzési időszak. Mi is akkor kezdtük a covid mánia kellős közepén 2021-ben, a lányom 2 hónapig nem volt beteg szerencsére egyáltalán, utána is csak havonta pár nap nátha. Aztán 2022 szeptemberben kezdte az ovit, itt állandóan beteg, hiába volt 1.5 évig bölcsis..

Szóval ez lutri vele mi lesz.

Nekünk se mama se semmi ráadásul, tehat rosszabb volt a helyzet.

Bár én legalabb a regi helyemre mentem vissza, így megértőek mai napig is, home officeozni szoktam ha beteg, nagyon ritkán táppénz, 2022-ben összesen 5 napot voltam vele táppénzen.

Első hónapokban pláne nem eshetsz ki, muszáj a férjednek mamának sokat besegíteni.

2023. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is el kéne dönteni, hogy akarsz-e dolgozni komolyan vagy nem. Ha előbbi akkor nem lehet mindenféle kifogással otthon maradni mert próbaidő alatt kivágnak mint a macskát.
2023. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8 igen, sosem hianyoztam eddig betegség miatt.

De a kicsi ha beteg nem mehet bölcsibe.

Ha a mama nem tudja vallalni akkor sakk-matt, mit tudok tenni, mert 2 fele nem tudok szakadni.

A ferjem nem hianyozhat mert nagyon sok plusztól egybol kiesik. O mérnök

2023. jan. 14. 13:09
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

20 évig keményen dolgoztam a munkahelyemen. Kis közösség,baráti,családias viszony alakult ki mindenkivel,a főnökkel is. Soha még senki nem dolgozott nála folyamatosan 20 évig. Megbízható voltam. Most 2 éves a kisfiam,a főnök pedig nem nagyon akar visszavenni,mert ezentúl nem mindig lehet rám számítani. Ennyit ér a 20 év gürizés,önfeláldozás. Igaz a mondás,hogy üzletben nincs barátság....

Szóval ezt még régi munkahelyen sem tolerálják,gondolom új helyen végképp nem. Kapásból fel sem veszik az embert,ha kiderül,hogy kisgyereke van.

2023. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!