Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem minősül ez valamiféle...

Nem minősül ez valamiféle csalásnak?

Figyelt kérdés
Megszunt a szerződésem, és egy pénzügyi tanácsadó azt javasolta hogy keressek fel egy barátot, ismerőst, rokont hogy vegyen fel a cégéhez, vállalkozásához. Szülés előtt ha van szerződésem akkor a 2 év alatti 365 biztosított napom is megvan csak szerződés hiányában nem jár a CSED és GYED. viszont ez nem jelent valamiféle csalást? Ez legális?
2023. jan. 13. 11:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

ha jogosult vagy rá akkor emehetsz szülés előtt munkanélkülire is , csak akkor minimálbér alapján kapsz ellátást


vagy lehetsz 2 hónapra kata-s vallalkozó is


ezek "könnyebbek" mint keresni valakit, aki bejelent, plusz fizetni neki a költségeket...

2023. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
46%
Nyilvánvalóan csalás, de az is nyilvánvaló, hogy kb bárki megteszi, aki tudja
2023. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
Már miért lenne csalás? Ha felveszik legálisan, akkor fizetik utána a TB-t meg az adót is. Az hogy egyébként nem kap fizetést, meg nem is csinál semmit, az az ő meg a cég baja.
2023. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%
Igen csalás, avagy kiskapu. Ezt szülte a nem túl fair rendszer. Ha egy kismamának megszűnik a munkaviszonya nem sokkal a teherbeesése/szülése előtt, akkor nem lesz jogosult a csedre, hiába dolgozott előtte évekig tisztességesen. Ez szerintem nem fair, aki így jár, próbál ügyeskedni.
2023. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem, hiszen fizetnie kell a cégnek a kismama után. Az államnak mindegy hogy ki fizet, csak legyen pénz. Az más kérdés, hogy nem egyszerű balekot találni, aki majd érdemi mennyiségű pénzt fog fizetni egy dolgozó után, aki hasznot nem hoz.


Lehet lepontozni, de amikor munkakerülő rokon előállt ezzel az ötlettel hogy az éppen pici nyereséget termelő cég plusz pénzét az ő gyedébe forgassuk, akkor azért jót nevettünk.

2023. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
1# jelenleg is GYED-en vagyok. Csak a GYED ideje alatt szűnt meg a határozott idejű szerződésem. 2 évből 1,5 biztosított nekem. Csak jogviszony nincs így nem lennék jogosult ezekre. De ha illegális lenne akkor miért jön ilyen ötlettel egy pénzügyi tanácsadó? Annyira nem értem.
2023. jan. 13. 12:24
 7/36 A kérdező kommentje:
Mármint ez az illegális részt nem neked szántam 1es.
2023. jan. 13. 12:26
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

5, aki ingyen bevállal ilyet, az tényleg minimum balek.


Kérdező,

Természetesen a hamis foglalkoztatást a törvény bünteti. Ha csak állományba vesz, de tényleges kifizetés nem jar hozzá, 'csak" utánad fizet, az is gyanús lehet az adóhatóságnak, milliós büntetést kockáztat.

Egyébként meg nincs ingyen.

A minimálbérnek is 107880 a bérterhe (akkor is ha valójában neked egy kanyit se fizet).

Azt mondod, hogy fél év kellene.

Van több mint fél milliód erre, hogy munkaviszonyt vegyél?

2023. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Úgy irta a pénzügyi tanácsadó hogy 1-2 napot elegendő dolgoznom, és utána mehetek fizetetlen szabadságra..
2023. jan. 13. 12:39
 10/36 A kérdező kommentje:
GYED-nél elég 365 nap (1 év) biztosított idő. Ami megvan!
2023. jan. 13. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!