Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyszerre szeretném igényelni...

Egyszerre szeretném igényelni a csedet és a gyedet, viszont 28 nappal korábban szeretném igényelni a csedet. Hol találok kitöltési mintát?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem a kitöltését.. sose töltöttem ilyet és aki körülöttem van mindenki szülés napjától igényelte, de én szeretném 28 nappal korábban!

Tud valami segíteni ? Esetleg mintát küldeni hogy kell az ilyet kitölteni ?



2023. jan. 29. 16:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Totál ugyan az. Annyi a külőnbség, hogy a 28nappal korábbinál x-elsz, és a szülés várható idejét írod be. Amiről amúgy kell egy papír a nődokitól
2023. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

A kiírt datumtol visszaszamolsz 28 napot és azt írod igénylés kezdetéhez. A gyed kezdete pedig a csed lejárta (168 nap) utáni nap a gyerek 2 éves koráig.

Munkáltatónak kéne adnia, de le is lehet szerintem tölteni a papírokat .

2023. jan. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ezt értem hogy mit hogy kell kiszámolni de olyan opció hogy 28 nappal korábban igénylem nincs..

[link]

2023. jan. 29. 18:35
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

3as pont.

Első sor, mikortól kéred. Tehát 28nappal elötte. És utána ott a 3.sor, hogy a szülésvvárhato időpontját figyelembevéve, a kiírt nap

..

2023. jan. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Ott van, hogy mikortól kéred, a 3-as pont első sora...tehát visszaszamolsz és beírod a dátumot
2023. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ja Jolvan nem hittem hogy ennyire egyszerű, én bonyolítottak akkor túl 😃

Akkor jól töltöttem ki

Mert beírtam h mikortól kérem, (28 nappal korábbi idő pont)

És akkor után csak beírom a szülés dátumot és kész

Jolvan akkor így tiszta!

Köszönöm a segítséget!

2023. jan. 29. 20:06
 7/20 anonim ***** válasza:
54%

Szülés dátumot?

A kiirt napét...



De arra készülj fel, hiába kéred hamarabb, az nem azt jelenti, hogy úgy is bírálják el, úgy is utalnak.


Én október 3ra voltam kiírva, így szeptember 6-al igenyeltem azthiszem. Szeptember 7.én adtuk le az tuti.

Szeptember 28án megszültem. Októberben várom az utalást, semmi.

8.án felhívtam őket, hogy mégis mi van?!

Jaaa,hát amíg nem küldöm be a gyerek papírjait, addig nem bírálják el, nem utalnak. Hiába kértem időben. Okt 10én jöttek meg a papírok, aznap el is küldtem. Ja, hát csak úgy nem utalnak. Ha lesz hóközi utalás akkor megkapom, ha nem, nem.

Novemberben kaptam először, igaz akkor visszamenőleg mindent.

Októberben meg azzal az 5 nap táppénzel oldjam meg az életem 🤦‍♀️

2023. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7#

Kicsit zavaros.

Akkor hiába kérem hamarabb, nem utalnak pénzt csak ha megszületik a gyerek ?

2023. jan. 29. 21:21
 9/20 anonim ***** válasza:

8!

Igen. Nálunk csak akkor.

De már 2019ben is így volt

2023. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Na jó most megint elvesztem a melyben…

Nekem azt mondtak hogy 28 nappal lehet igényelni hamarabb, így egy hónappal hamarabb kapom, viszont egy hónappal így ugye hamarabb végetér és aztán meg ugye gyedet kapok de azt ugyan úgy 2 éves korig.

Na mindegy már nem értem az egészet.

2023. jan. 29. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!