Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyszerre szeretném igényelni...

Egyszerre szeretném igényelni a csedet és a gyedet, viszont 28 nappal korábban szeretném igényelni a csedet. Hol találok kitöltési mintát?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem a kitöltését.. sose töltöttem ilyet és aki körülöttem van mindenki szülés napjától igényelte, de én szeretném 28 nappal korábban!

Tud valami segíteni ? Esetleg mintát küldeni hogy kell az ilyet kitölteni ?



2023. jan. 29. 16:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Január 9-tol igenyeltem. 28 nappal a szülés várható időpontja előtt. 10-en adtam le a papírt, illetve a várandós kiskonyv fenymasolatat. (Az az oldal amin a te adataid vannak, illetve az amelyiken a szülés várható időpontja van.)

Nyilván pénzt még nem kaptam, mivel hónap elején fognak utalni ugyanúgy, mint a fizetést, de a határozatot a megállapításrol már megkaptam pár napja

2023. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm 11#!!
2023. jan. 29. 22:59
 13/20 anonim ***** válasza:

Barátnőm szeptember 1-el igényelte (szept28ra volt kiírva).

Októberben 1ft-ot sem kapott, csak novemberben. Miutan beküldte a babája papírjait, csak utána bírálták el neki.


Mivel a csed/gyed utalás, elbírálás nem országos, megyénként eltérhet.

2023. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Értem.. No hat mindegy végülis.. remelem én majd megkapom, ha nem akkor az elég gaz lesz. Csak nem tudom ezt miért nem jelzik valahogy vagy akkor minek van ilyen lehetőség ..ez olyan mintha az egyik hónapban kapnal fizetést a másikban nem aztán meg duplán ..

Hat majd lehet teszek ferre pénzt ha esetleg nem kapnék .. vagy nemtudom

2023. jan. 30. 09:45
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez semmi kérdező. Én a gyest igenyeltem meg 07.16al. Ami alanyi jogon jár. Mégis decemberben kaptam először utalást.

Abban a fél évben meg így jártam. 1x kertek hiánypótlást, az valóban az én saram volt. De akkor is fél évbe tellett elintézni nekik.


(2 éves lett a fiam, gyed után igényeltem)

2023. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

15#

Úristen… nagyon szomorú hogy mik mennek a mai világban itthon..

én nem szidom az országot mert olyan amilyen, ide születtünk ha nem tudunk máshova menni akkor ezt kell elfogadni sajnos. De az hogy konkrétan alig tud az ember megélni olyan árak vannak, tényleg csak azt veszi az ember amit muszáj abból is a legolcsóbbat, és meg azt se adják az embernek ami jár, akiért dolgozik, amit éveken keresztül megfizet stb.

Szomorú ilyet mondani de ha nem lenne itt a család és lenne lehetőség tuti elmennék.

Ez már nem élet hanem túlélés.

2023. jan. 30. 13:48
 17/20 anonim ***** válasza:

Hogy valami pozitívat is olvass, én megkaptam a munkáltatónál a papírt, vegigfutottam, ami hirtelen nem volt tiszta, azt gyorsan megekedeztem. Kaptam megcimzett borítékot, hogy hova kell küldenem. Ahogy feladtam, 2 napra rá jött a határozat az összegről és rendesen kaptam is. Igaz, hogy én a szülés napjától igenyeltem, és miután meg lett minden szükséges papírja a kicsinek, akkor küldtem be, így nem volt mit hiányolniuk.

A családit és az egyszeri anyasagit pedig ugyfelkapun keresztül intéztem, azoknak szerintem 1 nap sem volt az átfutási idejük.

2023. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!:)
2023. jan. 30. 15:14
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha még olvasod a választ...

11-es vagyok, ma meg is kaptam az első havi csed-et.

Szóval nem reménytelen ;)

2023. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Úgy döntöttem megkockáztatom 😃

Vagy bejön van nem, mert szerintem nem húzom ki a 40 hetet, hamarabb fog szerintem jönni, és akkor nem lesz kedvem ilyenekkel szórakozni 😃

2023. febr. 2. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!