Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vállalnál/vállaltál volna így...

Vállalnál/vállaltál volna így is gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akiknek már van vagy szeretnének gyereket.

Ha gyerekvállalás előtt állnátok, és azonnali hatállyal eltörölnének MINDEN kismamának járó juttatást, vállalnátok-e gyereket, illetve hányat? És ha igen, hogyan készülnétek erre az időszakra, mennyi ideig lennétek otthon vele?

Úgy értem, ha nem járna sem családi pótlék (mondjuk az most sem jelent sokat), sem anyasági, CSED, GYED, GYES.

Tehát ha megszületne a baba, 0 forint jövedelem nélkül lennétek otthon vele az első perctől.


Mint CSED-en lévő kismama, fogalmazódott meg bennem a kérdés, szóval nem provokációnak szántam, egyszerűen érdekelnek a válaszok. 🙂



2023. máj. 4. 15:05
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 2 diplomával keres állami szférában 240 ezret, plusz 30 ezret keres egyéb munkával.

Erre biztos nem vállalnék gyereket...

2023. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
72%

Volt/van megtakarításunk, de nem jó szívvel éltem volna fel. Egy gyereket vállaltunk volna. Így, hogy vannak juttatások, vállalunk kettőt. Mellesleg a max GYED-et kapom, de az egykori fizetésemhez képest lóf*sz kategória. Ezt csak annak kiegészítésként, aki írta az elején, hogy egész jó. Mihez képest? Mert aki a fizuja 70%-át kapja, vagy mégtöbbet, mert apuka igényli a max gyedet (extrát), annak elhiszem. Akinek a háromszorosa volt a fizuja korábban, az meg pillázik minden hónap elején, hogy ennyi?!? Nem tartom fairnek, de ez csak az én véleményem és nem szoktam népszerű lenni vele. :)

Ha nem lennének juttatások is itthon maradnék 1,5-2 évet a gyerekkel. Nekünk ez fontos. Ez az idő sosem jön vissza és ugye a magyar rendszer nincs is felkészülve az ennél kisebbek intézményi ellátására.

2023. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
73%

Biztos.

Anyukám is úgy vállalt, hogy még nem volt gyed. Gyesre abban az időben se lehetett építeni.

Nem keresek rosszul, de egy fizetésből is kijönnénk annyi ideig.

2023. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
59%

Mi úgy tervezzük, hogy otthonról hamar visszamegyek dolgozni. Legalább félállásban. A gyerekek 6-12 hónapos kora között, aszerint, hogy nekik mire van igényük.


Ehhez hozzátartozik, hogy bölcsibe tuti nem adnék ennyi idős gyereket, de otthon dolgozva, szerintem belefér neki, hogy én 2x2 órában ne vele foglalkozzak, hanem a bébiszitterrel legyen (főleg, hogy ebbe az időtartamba beleesik legalább egy óra alvás, és ha kell, akkor elég rugalmas a munkám, tudom én altatni, meg szoptatni közben).


Nekem is elég jó fizetésem van, ahogy néztem a feléből kijön itthon a bébiszitter 8 órában, így a gyed elég nagy érvágás nekünk is.


Mivel sok a külföldi rokon, akik nagyon nem maradnak otthon 2-3 éveket a gyerekekkel, és táppénzre sem mennek el hónapokkal korábban, ezért tőlem nem idegen, hogy munka mellett neveljem a gyerekeket.


Szóval mi így 2-3 gyereket tervezünk, amúgy meg szerintem 2 lenne. Korábban pedig nem mennék vissza dolgozni, ha nem muszáj.

2023. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 Derjaderja ***** válasza:
0%

12. Én ìrtam, szerintem nem kevés pénz. A CSED alapból a nettó fizu 70%-a volt még nekem, de azóta ha jól tudom, magasabb arány is. Akinek az nem jó pénz, annak a fizika se jó.

A GYED-ből gyakorlatilag teljesen ellátható egy ilyen korú gyerek, hacsak nem vmi extra rengeteg fejlesztést igényel (ha meg egészségesek, akkor egy gyed-ből kb mindegyik gyerek mindenét meg lehet venni amíg kicsik). Nekem még q saját dolgaim (ruha ilyesmi) is kijöttek belőle meg egy jelentős része az élelmiszer költségnek. Persze az infláció sokat rontott az értékén.

Ezért szerintem jelentős összeg, függetlenül attól, hogy az én fizetésem is jóval több.


De szerintem az is kérdés, hogy milyen a két szülő fizetésének az aránya illetve objektíven mennyi az apa fizetése. Nyilván másképp mondja hogy nem számít, ahol a nő keresete amúgy is kicsi és a férfi fizetése meg nagyon sokkal több.

2023. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
85%

“ Akinek a háromszorosa volt a fizuja korábban, az meg pillázik minden hónap elején, hogy ennyi?”

Erre azért bőven számít az ember mikor gyereket vállal, hogy ez akár jelentős pénz kieséssel járhat.

Azt azért senki nem gondolhatja komolyan, hogy amennyit keresett azt ugy 2 évig hozzá vágjàk nettóba mert ő babázik otthon.

2023. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
64%

16# Számítottunk rá és természetesen nem várom el, de azt sem tartom normálisnak, hogy akár munkaviszony nélkül is kivehetnek emberek/családok a közösből ugyanannyit, mint dolgozó, netán átlagon felül kereső nők, csak mert mondjuk apuka igényelni tudja a gyed maximális összegét. Erre értettem, hogy mem tartom fairnek a rendszert. Avagy, aki éppen a határon leng az miért kaphatja meg a fizetése 70%-át, aki többet keresett, az miért nem? Miért éri hátrányos megkülönböztetés? :) Az, hogy most ez mire elég más téma, engem az elv zavar.

Nem mondtam, hogy megélhetési problémáink vannak, de ettől még igen. Arányaiban sokkal nagyobb kiesés ez annak, aki jóval többet keresett, mint annak, aki ténylegesen kb. az egykori fizuja 70%-át kapja. Ha valaki keresett nettó 300 ezret, annak is fájna, ha a GYED-e most 100 ezer forint lenne (mondtam valamit). Aki keresett nettó 600-700-800 ezret, annak is piszkosul fáj, hogy a GYED-e most 243.600 forint. Ez nem önsajnáltatás, pontosan tudom, hogy valaki ennek is örülne, mint majom a farkának, hanem tény.

És CSED-ről sem beszéltem, hisz az most gyakorlatilag több, mint az ember egykori fizetése volt.

12-es voltam

2023. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
74%

#12: en vagyok a 2.valaszolo es engem lepontoztak, amiert leirtam, hogy jovedelemhez kepest ez lofasz penz. En kiszamoltam kalkulatorral, az en fizetesemhez kepest keves. De ennek ellenere szeretnek gyereket vallalni, bevallalom, hogy kiesik a haztartasbol az en fizetesem.

Nyilvan aki ugy szul, hogy nem dolgozott elotte, annak jo lehet, de en keveslem, ez van.

2023. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
34%

12: én teljesen egyetértek veled. A GYED max. kb fele a fizetésemnek, nem tartom igazságosnak a maximalizálását. Pont most fogom kapni, már készültem rá így a CSED után. Ennek fényében lehet hogy csak 1 évet tudok itthon maradni.


Egyébként ha ez sem lenne, akkor 1-et vállaltunk volna és nem volna most az ici-picim.

2023. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 Derjaderja ***** válasza:
66%
Hát én örültem, hogy kapom a GYEDet, elégedett vagyok az összegével.
2023. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!