Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkahelyemen 4 órába...

A munkahelyemen 4 órába vagyok bejelentve sajnos.. így mekkora csed/gyest kapnék az ikreim után? Mert a férjemnek meg cége van érdemesebb lenne szerintem ha ő igénylné meg mint én.

Figyelt kérdés
De azért kivancsi vagyok hogy mekkora osszeget kapnék a gyerekek után

2023. júl. 16. 00:00
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Csed-del kapcsolatosan kérdezném ugyanitt, hogyha az anyuka tavaly óta táppénzen van veszélyeztetett terhességgel, akkor a tavalyi bruttó bére alapján fog CSED-et kapni, vagy ettől függetlenül az idei bruttó bére alapján?
2023. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Tavalyi. Nekem is ez volt.
2023. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
50%
De király lesz, akkor nem csak a táppénzzel szivattak most 8 hónapig, hanem a csed-del is. R@hadt egy banda ez. Köszönöm az infót.
2023. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Épp ezért tervezem ma a férjem konyvelojet hívni hogy ezzel mi a helyzet remelem hogy nem a tavalyi főleg ikrek esetén de ahogy olvastam a neten nem igazán számít hogy ikrek.. hogy ezzel kapcsolatban nem igazán fejlődik az ország …
2023. júl. 17. 01:00
 15/39 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen így van. Én december végétől vagyok táppénzen, szóval csak pár napon múlott az is, hogy az elmúlt 7.5 hónapban a tavalyi garantált bérminimum alapján kaptam táppénzt, hiába emelték az idén a béremet. Ráadásul akkor a csed-del is megszívatnak, ott is a tavalyi béremet veszik alapul, pedig idén már bruttó 40el több. Szemét egy rendszer ez. Az, hogy előtte mennyit dolgoztál úgy, hogy életedben sem voltál táppénzen, a kutyát nem érdekli. Nem hogy nem fejlődik, hanem inkább visszafelé halad az ország..nem előre megyünk, hanem inkább hátra...a gyed-be már bele se merek gondolni, hogy mit mernek majd felajánlani, majd mehet apuci gyed extrával, mert akkor nekem az is l@f@sz lesz. Köszönöm Magyarország, köszönöm ezt a segítő és nagylelkű hozzáállást...
2023. júl. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
80%

CSED-et csak az anya veheti igénybe, az igénylést megelőző harmadik hó utolsó napjától néznek vissza 180 napi keresetet, azt átlagolják és így jön ki a napi alapja az ellátásnak. CSED után apuka is igényelheti a GYED-et, viszont ebben az esetben anyuka szimpla fizetés nélküli szabadságon lesz, fizetnie kell maga után az egészségügyi szolgáltatási járulékot. A CSED 168 napig jár, ezt követően 2 éves korig a GYED. A GYED alapját ugyan úgy számítják, mint a CSED alapját.

Ha valakinek normális, bejelentett munkaviszonya volt, nem jár rosszul a CSED-del, mivel magasabb összeget fog kézhez kapni, mint a korábbi keresete. Az pedig, hogy ikrek, valóban nem számít, miért is számítana?

2023. júl. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Hat azért több költség a kettő mint egy azért is számíthatna mindenből sokkal sokkal több kell főleg a mai árak mellett de persze van akinek nem számít hogy ikrek mint pl neked :) minden esetre köszönöm a válaszokat.
2023. júl. 17. 07:18
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Anyasági támogatásnál számít, arra többet kapsz. Illetve érdemes utána nézni, hogy mik azok a támogatások, amikre jogosultak lehettek, még elég sok van idén.

Nyilván többe kerül az, hogy 2 baba lesz, ezt nem is vonom kérdőre, mert teljesen igazad van.

A család.hu-n van kalkulátor, azt is érdemes megnézni, hátha van amire van jogosultságotok és szeretnétek is kihasználni.

Nem kötekedésnek szántam egyébként, hogy miért számítana a CSED és GYED összegénél, szimplán ehez nem kapcsolódik a gyerekek száma. Ha még időben vagytok azért lehet megfontolnám a vállalkozásba bejelentést, az is elég ha csak 1 vagy 2 hónap csúszik bele az alapszámítási időszakba. Persze többlet kiadás, de nem mindegy fél évig mennyit kaptok, mert igazából a sokszorosa vissza jön a befizetett járulékoknak.

További boldog babavárást kitartást a két gyerkőchöz. :)

2023. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

#18 "Nem kötekedésnek szántam egyébként, hogy miért számítana a CSED és GYED összegénél, szimplán ehez nem kapcsolódik a gyerekek száma"


Mondjuk azért, mert ha valaki egyszerre egyet szül, de utána mondjuk 3 hónappal újra terhes lesz, akkor csed után újra elmehet táppénzre, mellette kapja a gyedet, aztán a csedet és a gyedet egyszerre a 2 gyerekre párhuzamosan, miközben a költsége töredéke, mint egy ikresnek, a 2. baba tudja az első dolgait használni, nem párhuzamosan kell mindenből kettő.

Mégis összességében az állam kB dupla annyi ellátást kifizet 1 év korkülönbséggel született gyerekekre, mint ikrekre, ami rohadt igazságtalan.


(Mondom ezt úgy, hogy nincsenek ikreim, csak látom mennyire gáz ez így).

2023. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
0%
16 - Kedves 16-os, sajnos de, igenis van olyan, hogy rosszabbul jár valaki. A számítási módszere a CSED-nek valóban az, amit leírtál annyi kitétellel, hogy az utolsó munkában töltött naptól kell visszaszámolni a három hónapot, majd a 180 napot, S nem az igényléstől. Így pl.az, aki veszélyeztetett terhesként táppénzen van a CSED igénylése előtt, akkor annál más lesz az összeg. Itt vagyok én élő példa. Tavaly december végétől vagyok táppénzen, S augusztus 1től igénylem a CSED-et. Ha végig tudtam volna dolgozni, akkor az idei bruttó bérem alapján kapnám, ami idén bruttó 296.400 Ft lett. Ha ez alapján kapnám a csed-et akkor a 15 százalék adó levonása után, nagyjából nettó 250.000 Ft körül kapnék. Mivel nekem az utolsó munkában eltöltött napom tavaly december volt, így az onnan visszaszámított átlagbér még a tavalyi lesz, azaz nettó 260.000 Ft volt akkor. Ebből levonva a 15 százalék adót, nagyjából nettó 221 ezret fogok kapni. Nagyon nem ugyanaz a kettő összeg, főleg mikor mindennek megy fel az ára. Járj utána mennyi egy csomag pelenka...úgyhogy igenis van olyan, hogy valaki rosszul jár a CSED-el is....
2023. júl. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!