Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkahelyemen 4 órába...

A munkahelyemen 4 órába vagyok bejelentve sajnos.. így mekkora csed/gyest kapnék az ikreim után? Mert a férjemnek meg cége van érdemesebb lenne szerintem ha ő igénylné meg mint én.

Figyelt kérdés
De azért kivancsi vagyok hogy mekkora osszeget kapnék a gyerekek után

2023. júl. 16. 00:00
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Ha ebben dolgozol, akkor nem igazán értem, hogy mit nem értesz azon, hogy egy és ugyanazon dologról beszélünk. Miért jó a kifejezéseken lovagolni, mikor a gyakorlati példa esetében, most ugyanazt jelenti a kettő dolog.


Lehet, hogy te a csed-re gondoltál,de ebből a szövegkörnyezetből, amit leírtál az jött le, hogy a táppénzről beszélsz; "Ha valaki nem csak a szerződéses bruttó bért kapja, hanem vannak neki pótlékok, jutalmak, bónuszok a megelőző időszakban, akkor lehet, hogy ezt a hülyeséget látva megy el táppénzre, mert hogy ugyebár szerinted bele számítana..."


"De én a CSED igénylésről beszéltem megelőző táppénzzel és olyan számítassal ahogy te mondod." Én egy szóval sem mondtam olyat, hogy hogyan éri meg, vagy nem éri meg táppénzen lenni CSED előtt, valakivel összekeversz, én pont arról beszéltem, hogy életemben sem voltam még táppénzen 15 év alatt, erre így megszívom csak azért, mert tavaly december végén kezdődött meg.


Igen, a kismamák esete kivételes, ha meg még pluszban valóban beteg is, ami miatt rengeteg extra vizsgálat és költség adódik, akkor még finomabb a dolog, ha ezt érdemli 15 évnyi becsületesen ledolgozott munka után...az meg pláne gáz,ha valaki szerint ez így teljesen rendben van. Nem tudok mást ismételni, csak hogy az ilyeneknek azt kívánom, hasonló helyzetbe kerüljenek, vagy ha ők nem is, akkor olyan valaki, akit szeretnek.

2023. júl. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy oka van annak, hogy miért nem jó az infláció követő megoldás, ugyan az amiért nem emelik a családi pótlékot... A megélhetési gyerekgyárosok... Ahol azért szülnek sorra, hogy legyen családi meg gyes, egyébként meg dolgozni a büdös életben nem fognak... Gondolj bele mennyi lenne aki kiprésel magából egyetlen évet, utána szül 6-8 gyereket és ez mennyibe kerülne az államnak...


Nem arról van szó, hogy te ezt érdemled, de azt nem tehetik meg, hogy csak neked és a hozzád hasonlóan pórul járt embereknek emelnek, annak a rétegnek akit fent hoztam pedig nem.


A kifejezésen pedig nem lovagok, de egyszerűen nem mindegy a megfogalmazás, mert az, hogy te ugyan annak érzed nem azt jelenti, hogy ugyan az.


Azt sem mondtam, hogy nem sajnálom, hogy így jártál, ha jófej lett volna a hr-es vagy béres kolléga a cégnél, ahonnan eljöttél, akkor szólt volna, hogy jobban jársz, ha a decemberben megkezdett saját jogú táppénzt, aminek akkor valószínű az első 15 napja betegszabi volt és bele számít az alapba megszünteted, veszel ki az idei év elején szabit, majd azt követően elmész terhes táppénzre. Így teljesen máshogy alakult volna a számítási alapod.


Egyébként az én példám onnan jött, ha december előtt pl valaki kapott magasabb jutalmat például és azt látja, hogy onnan számítják a táppénzt, mert ugye azt írtad az utolsó munkában töltött naptól számítják. Ha onnan számítanák, akkor neki novembertől júniusig vizsgálnák... De nem fogják.


Senki nem mondta, hogy nem sajnálom azt aki pórul jár, csak meg kell érteni, hogy mi, hogy miért van.


Jó egészséget neked és a babának is!

Tovább nem magyarázom...

2023. júl. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
50%

Nem értek egyet eme meglátásoddal, hiszen ha egy megélhetési gyerekgyáros miatt nem emelhető a családi pótlék, akkor talán más helyről kellene megközelíteni a dolgot. Nem a családi pótlék összegét kellene lent tartani 35 éve alapszinten és szívatni ezzel mindenki mást, hanem mondjuk a gyermekvállalást olyan feltételekhez kötni, melyekkel elkerülhető lenne a megélhetési gyerekvállalás. Ennyire egyszerű. Milyen jogon van az, hogy a még tanköteles gyerek fogja magát és elmegy szülni? Miért fizetnek a 8. gyerek után is akkor, ha se előtte, se utána nem dolgozott anyuka, sőt még apuka sem egy percet? Miért adunk nekik ingyen tankönyveket, ebédet, a másik meg kemény pénzeket fizet érte? Alapból mi az, hogy ha egy magyar szociális segélyért folyamodik, rögtön rászállnak, mert addig küldik a munkaügyitől ide-oda, míg lesz alkalom elvenni, más meg évekig, ismétlem évekig veszi fel úgy a pénzt, hogy még csak meg sem kérdezik tőle, hogy mit csinál egész nap? Miért nem lehet ellenörizni, hogy hovà megy a pénz és mire? Miért nem kell pl.számlával igazolni, hogy mire költötte a családit, cigire, vagy a gyerekre? Nagyon sok megoldás létezne, melyekkel ki lehetne szűrni az ilyeneket, de nem is akarják. Egyszerűbb szerintem azt mondani, hogy nem emeljük, mert akkor megélhetést csinálnának belőle egyesek. Csak szólok, hogy ígyis azt csinálják. Effektíve nagyon nem jó meglátás szerintem az, hogy miért jó, ha 35 éve ugyanannyi a családi...


Nem arról van szó, hogy én mit érzek, hanem arról, hogy jelen példában mindkettő meglátás most egyet jelent, azaz ugyanaz. Egy másik példánál lehet eltérne, de most nem.


Nem szólhatott a hr-es kolléga a cégnél, mert ismétlem nem a terhesség miatt kerültem táppénzre, effektíve nem tudtuk, hogy ennyire hosszadalmas dologra kell számítani, plusz az állapotom épp akkor nem tette lehetővé, hogy dolgozzák, választásom nem igazán volt. Mire már kiderült a terhesség, addigra bőven idén volt, onnan pedig már ismét az orvos nem engedett dologzni. Szóval itt nem volt esély arra, hogy megmutyizzuk a dolgot. Milyen érdekes, hogy a családi esetében pl.van, ha kamu táppénzre akarsz menni, akkor szintén van lehetőséged, de ha ténylegesen beteg vagy és táppénzre kerülsz, akkor persze nem tudsz mutyizni. Làthatóan sikeres és jól működő a rendszer. :) Előre megyünk, nem hátra ;)

2023. júl. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam én egy szóval is hogy jó a rendszer? :D


Rengeteg dologgal nem értek egyet abból amit bevezettek...

Bár azt nem értem, te hogy gondolod, hogy feltételhez kötik a gyerekvállalást, elég esélytelen lenne.


Nincs semmi baj a családi összegével, a családi adó- és járulékkedvezmény összegét kéne felülvizsgálati és infláció követővé tenni és már nem is lenne probléma, mert az csak annak jár aki dolgozik. Teszem hozzá, nem kéne ilyen szakadékot rakni a gyerekek számától függően, mert nem értek egyet vele, hogy egy gyerek 10.000 három gyerek fejenként 33.000...


A gázár támogatással sem értek egyet... Egy gyerek sem fázik kevésbé mint 3... Főleg ha az egy újszülött csecsemő.


Bár nem is értem mit várunk, mikor a közalkalmazotti bértáblát és társait sem vizsgálják felül, pedig ott aztán lenne dolog vele rendesen...

2023. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
50%
A gyermekvállalást simán lehetne alapfeltételekhez kötni, működhetne. Egyszerűen olyan feltételeket kellene megszabni, melyek elérése nem privilégium, de minimálisan azért tenni kellene érte valamit. Az extrém esetekre sok opció mehetne. Pl. Bevállalja a gyereket annak ellenére, hogy iskolakötelezett, de X időn belül el kell végeznie akkor, töltse le az idejét, mint mindenki más benne. Jövedelem alapján adnék családi pótlékot is, hisz az ösztönözhetné a munkavállalót is arra, hogy ne érje meg neki a minimálbéres bejelentés fekete pénzzel kiegészítve. Ledolgozott munkaévek arányában (bérezéstől függetlenül) fokozatosan növelném a kapható támogatásokat. Olyan gyorsan ki lehetne szűrni a megélhetési szüléseket. El kell lehetetleníteni őket, ameddig adott a rendszer ahhoz, hogy lehessen benne lébecolni, addig ki is fogják használni. Alapjaiban kellene megváltoztatni a hazai rendszert, mert láthatóan nem működik.
2023. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok olyan rendszert elképzelni, ami működőképes és szabályozná a gyerekvállalást. Mégis mit tennél azokkal akik nem felelnek meg a megállapított alapfeltételekkel?

Jövedelem alapján családit, de minden mást évek után? Egyébként miért is fair, ha valaki 10 év alatt tesz be x összeget a közösbe, más meg 3 év alatt ugyanannyit, mégsem jár neki fele annyi dolog sem? Itt már be is jön az, hogy hülye lenne a vállalkozó munkabérként kivenni a nyereségét 33,5% levonással plusz 10-13% adóval, inkább kiveszi osztalékként és 18,5%-kal több marad a zsebében tisztán. Miért jó az, ha mindenkit arra ösztönöz a rendszer, hogy 40 évesen vállaljon gyermeket? Nem gondolom, hogy ki kellene tolni a jelenleginél is jobban azt a kort, hogy mikor vállal egy nő gyermeket...

2023. júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Én el tudnék képzelni ilyen rendszert. Nem lenne kevésbé hatékony, mint a mostani. Mondok egy példát. Ugye tudjuk, hogy rengeteg gyerek, még a tankötelezettség ideje alatt elmegy szülni. Egyesek erre specializálódnak, hogy 12-13 évesen már szülnek, iskolát nem fejezik be. Na most pl.bevezetném azt, hogy nyugodtan vállalja be a gyermeket, ha akarja, legyen az ő döntése. Viszont ha pl. 12 évesen ott hagyja az iskolát emiatt, S kiesik X időre, így családi pótlékot, szociális segélyt és minden egyebet akkor adnék, ha a maradék 4 évet letolta az iskolában. Tehát nem életkorhoz kötném a tankötelezettséget, hanem ha ilyen miatt kitolódna az iskola, addig nem kapna családit, míg le nem tudta a kötelező dolgot. Ha ő 3 gyereket tol ki 6 év alatt, akkor se adnék. Akkor lenne 18 mire visszamennek az iskolába, tanulnia kellene 22 éves koráig, S csak ezután adnék családit. Azt gondolom, hogy rettentően gyorsan, 1-2 éven belül megszűnne az, hogy 12-13 évesen elmegyünk szülni. Ez most csak egyetlen extrém példa volt, de működne a gyakorlatban. Nem lenne megélhetési szülés fiatal korban.


A jövedelem alapú családinak megint az lenne a lényege, hogy azért különböztessük már meg azt, aki 12 éves kora óta csak gyerekeket szül és jön a 8., Illetve azt, aki mondjuk 22 éves kora óta dolgozik, most mondjuk 38 éves és most szül, eddig pedig nem segélyen élt, hanem dolgozott. Emiatt lenne egy minimum, jelképes összeg, amiből nem lehet gyereket nevelni, pl. 5 ezer Ft, aki meg dolgozott kaphatna egy gyerekre is akár 20-30 ezret, hogy legyen különbség a között, aki dolgozott és a között, aki megélhetésből szül.


Azért lenne jövedelem alapján a családi a fentieken túl, mert így elkülönülne a dolgoztam-nem dolgoztam dolog, s a családi nem egy hatalmas összeg, itt hatalmas eltérések nem lennének, csak jelképes. Minden más pedig pont azért lenne évek alapján és nem jövedelem alapján, mert tudjuk jól mennyit mutyiznak a munkáltatók a bejelentésekkel és a dolgozónak sok esetben nincsen lehetősége válogatni, így nem lehet egy kalap alá venni egy pesti embert és egy vidékit kukutyinban. Mert Pesten millió lehetőség van, ha ki akarják használni keres más munkáltatót, így többet is tud keresni, míg vidéken kukutyinban nem lesz lehetősége válogatni a másiknak. Ezért nem lenne fair minden mást jövedelem alapján számítani. Sokkal igazságosabb rendszer lenne az évek alapján mért dolog. Ez legtöbb esetben nem a dolgozón múlik, hanem a munkáltatón. Szerintem ma Magyarországon kevés olyan ember van, aki ne azt szeretné,hogy jól keressen és be legyen minél többre jelentve. A munkáltató szórakozik és spórol ezen a dolgozó ebből semmit nem lát. Tehát neki nem érdeke. Hogy kevesebbre jelentsék be. Hisz hosszabb távon rosszabbul járna.


Nem gondolnám, hogy ez alapvetően arra ösztönözné az embereket, hogy kitolódjon a gyermekvállalas. Most sem azért tolódott ki, mert az emberek ne szeretnének szülni fiatalon. Hanem nincsenek meg a stabilitás feltételei. 35 évesen a szülőkkel, vagy albérletben élnek az emberek. Nem kell régre visszamenni, húsz évvel ezelőtt simán 20-25 éves kor kozött szültek. Az akkori emberek 20-25, évesen saját házat vásároltak. Biztos megélhetésük volt. A lakastorlesztojuk a fizetésük maximum 30szazaleka volt, hagyták őket élni.


Ma egy minimálbért kereső házaspár egyik tagja kifizeti az albérletet (lakastorlesztore nem lenne elég) a másik a kaját és ennyi volt. Nem élnek, nem nyaralnak. Nem tudnak önerőt gyűjteni és haladni. Gyermeket bár szeretnének nem mernek vállalni, mert egy babakocsi több száz ezer forint, a többi kiegészítorol ne is beszéljünk. Sokan úgy spórolnak H szülőkkel laknak évekig. Ez a szülőknek is nehéz és a fiataloknak is. Ezért tolódik ki a gyermekvállalási életkor jelenleg. Azt gondolom ezt nem befolyásolná még jobban az, hogy pl X év után pár ezer forinttal többet lehetne kapni családira. Mert nem abból fog megélni a család.


Olyan feltételeket kellene teremteni, olyan bérezést és színvonalat teremteni, hogy 20 évesen már rendelkezhessenek az emberek saját lakással úgy, hogy nem szakadnak bele a hitelbe.


Adják ezt a babavárot is. Reklámozzák milyen jó. Csinálj 3 gyereket, kapsz ingyen 10 milliót. Mondják is az öregek, hogy bezzeg régen ilyen nem volt. Mondjuk abba senki nem gondol bele, hogy 10 millió forint kevés egyetlen gyermek felnevelesehez is, még abban az esetben is. Ha csak 18 éves koráig számítok rá, H nevelni kell. Pedig ez sokkal több lesz, mert ha én nem tudok házat venni, akkor ő miből fog...de ez újabb kérdéseket vetne fel, amibe nem mennék bele. A lényeg, hogy nem gondolnám, hogy ez osztonozné, hogy 40 éves korra tolódjon ki a szülés. Nem lenne releváns hatással a dologra az ötletem.

2023. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

A nagyon fiatal korosztálynál szerintem nem feltétlen a pénz az elsődleges szempont. Sajnos sok helyen azt sem tudják hogy kell védekezni, milyen lehetőségek vannak... Elég ha az ember körbenéz itt gyik-en, hogy micsoda kérdések vannak ezzel kapcsolatban. Ahol tudnak pár lehetőséget, ott is sok helyen nem tudják megfizetni, hogy megvegyék azt a doboz óvszert akár. Sőt nemrég olvastam olyanról is, hogy hipermarketben nem szolgálták ki a 17 éves fiút, mert óvszert akart vásárolni és márpedig 18 alatt nem veheti meg... Itt kezdődnek a legnagyobb problémák szerintem.

Ha hozzáférhető lenne minden társadalmi rétegnek a normális védekezés és ezzel kapcsolatos felvilágítás, korosztályi és anyagi szempontból is szerintem sokkal kevesebb lenne a nem kívánt várandósság.


A csak évek alapján történő emelést így sem tartanám korrektnek, értem a mögöttes indokot, de így azok, akik sokkal tovább tanulnak igazságtalanul indulnak sokkal nagyobb hátránnyal. Nézzük meg, hogy meddig tanul egy orvos és meddig egy kőműves... Mindkettő szakma fontos és mindkettőre szükség van, de össze sem lehet hasonlítani a belefektetett éveket. Így ha valaki 8 általánossal elmegy a sor mellé dolgozni ugyanannyi idősen több jogosultsággal rendelkezne a rendszerben mint egy mondjuk 2 éve dolgozó orvos.

Támogatásokat írtál évek alapján, így nekem sokkal többnek realizálódott elképzelés alapján, mint évi 2000 Ft családi pótlék.


Azért azt se felejtsük el, hogy mennyi pénzügyi tudatossággal rendelkeznek (vagyis inkább nem rendelkeznek) az emberek és ez minden korosztályra vonatkozik.

Felhoztad a babavárót, nem egy rossz kezdeményezés, bár gusztustalannak tartom, hogy most ebből is ki fognak zárni rengeteg párt... Egy gyereket kell vállalni hozzá, utána már kamat mentes hitel végig, nem kötelező 3 gyereket vállalni annak aki él a lehetőséggel. Önerőnek egy ház/lakás vásárláshoz, meglévő felújításához pont jól tud jönni, de érdemes megnézni, hogy mennyien millió más dologra költötték. Mert sokszor egy éven belül felélik, mert vesznek új, drága autót (amit később valószínűleg fenttartani sem tudnak majd), a legújabb okostelefon, tv, laptop és társai, álomutazás és volt pénz nincs pénz... Babaváró nélkül is hitelt, hitelre halmoznak, mert kell a megjelenés, otthon meg a vajaskenyeret eszi üresen egész hónapban mert a rengeteg törlesztő miatt másra nem marad.


Behozták a 25 év alattiak SZJA mentességét, ez csak sima garantált bér esetén havi 45.000 pluszt jelent a fiataloknak. Szerinted mennyien vannak, akik félre teszik ezt a plusz pénzt? Aki eddig is takarékoskodott, az örül neki és félre teszi ezt a pénzt is, sokkal hamarabb elérheti a céljait, a többi meg egy hétvégi buliban elveri.


Jelen pillanatban egyébként úgy látom, hogy a fiataloknak rengeteg lehetőség adott lenne, de a szülőktől sem láttak példát arra, hogy mégis hogyan kellene bánni a pénzzel...

Nagyon kevés, aki akar is dolgozni, 21-22 évesen ők nettó 300-350-ért nem bírják idegekkel, energiával egy boltban, egy benzinkúton, egy gyárban.


Jelen pillanatban pont, hogy lehetősége van a munkavállalónak válogatni, be van szakadva a munkaerőpiac, egyszerűen nem találnak munkavállalókat. Ha az adott településen nem megy el kell menni máshova... Most egy egészséges, ereje teljében lévő fiatal akkor nem válogat, ha nem is akar. Rengeteg nagy cég hírdet szállással, albérlet hozzájárulással és egyébként nagyon sokan élnek is ezekkel a lehetőségekkel. Ha külföldre ki tudnak menni dolgozni a fiatalok, nem gondolom, hogy országon belül ne tudnák megoldani.

Fekete fizetés addig van, míg valaki belemegy, ha az emberek nem hagynák hogy ezen spóroljanak rajtuk, akkor kénytelenek lennének tisztességesen fizetni az adott bért.

Ehez jó példa a hálapénz büntetése, sok kismama mégis remeg, hogy ő adni akar szülés után, egymásnak adják az ötleteket, hogy lehet "suttyomban" adni a borítékot... Volt aki megsértődött mert a doki vissza utasította...


Nagyon másképp látjuk a dolgokat, első sorban szerintem azért mert kb 10 év korkülönbség van köztünk, másrészt szerintem nagyon más környezetből írunk.

2023. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
50%

38 - A tudatlanság valóban egyenes arányban van a felelőtlen gyermekvállalással. Sok mindennel egyetértek, szükség lenne felvilágosításra, sok módosításra, de leginkább az alacsony iskolázottsággal áll összefüggésben a fiatalkori gyermekvállalás, tehát ezen kellene elsődlegesen javítani. Hiába tartanak felvilágosítást, ha nincs olyan szinten a gyerek, hogy fel is fogja mit jelent.


Lehetne átmeneteket képezni. Nem csak munkához lehetne kötni. Tanuláshoz is akár. A lényeg, hogy ne kapjon már ugyanannyit aki 12 évesen kezd szülni, sorba szül 8at, nem tanul és nem dolgozik, mint az, aki egyetemre jár és/vagy dolgozik.


A babaváróval kapcsolatos kizárással teljesen egyetértek. Itt a 30 feletti korosztály teljesen meg van lőve. Se adókedvezmény, eddig se volt lehetősége saját házra stb., Most még ezt is elveszik tőlük, undorítónak tartom. Pont a 30 felettiek azok, akiknél a leginkább kellene ösztönözni a mielőbbi gyermekvállalást, de ezzel a lépéssel mêg egyet csak beléjük rúg az állam. Ehhez is csak gratulálni tudok. Osztogatják inkább helyette a segélyt minden ingyenélőnek. Remek példát közvetítve. Köszönjük Magyarország.


Szintén babaváró: nem kell 3 gyermeket vállalni. Én arról a példáról beszéltem, amikor nem kell visszafizetni. Ahhoz 3 gyermek kell, 1 nem elég. Ismerem a feltételeket. Anno mikor gondolkoztam rajta elolvastam. Sajnos az önerő témára sem jó már, ezért nem is vettem fel. Jó pár évvel ezelőtt, mondjuk 2018-2019 környékén elég lett volna önerőnek és lehetett volna mellé vállalható hitelt felvenni, ma már nem lehet. Itt a városban eddig 20 millió volt egy városszéli lakás, belvárosi pedig 40 millió. Jelenleg 35 millió a város szélén lévő, egy belvárosi 60-70 millió Ft lett. Rendben..legyen az, hogy ne a városban nézzünk. 20 km-re lepusztult családi házak, "Chicago" környezetben 20-30 millió Ft. Plusz költeni kell rá. Arról nem beszélve, hogy később ilyen benzinárak mellett járj be dolgozni...köszönöm, de nem akarok 30-40 millió hitelt felvenni. Ezen a környéken ennyibe kerülnek a házak, lakások. Ide köt minden, munka család stb.nem fogok azért átkoltozni az ország másik felébe a bizonytalanra. Mert ott 10 millával olcsóbban van lakás. Szerintem sokan emiatt költötték másra, mert az eredeti céljára használhatatlan. Persze sokaknál a pénzügyi tudatlanság is közre játszott. Ez is tény.


25 év alatt szerintem te is..meg én is, S a legtöbben elvertük az első fizetéseinket egy buliban. Nem mindet. De egy-kettőt bizonyára, akkor valahogy nekem sem a spórolás volt az első gondolatom, ezért szerintem nem hibáztathatóak.


Milyen rengeteg lehetőséget látsz a fiatalok esetében, amivel szerinted élhetnének, de nem teszik?


A munkamorál a generációs különbségekből fakadóan változott meg. Mi abban nőttünk fel, hogy kell a pénz, ehhez dolgozni kell, nem igazán lehet válogatni. Ők már az információs társadalom gyermekei. A technika a vérükben van és nem értik, hogy ha már van ilyen lehetőség, miért nem lehet megkönnyíteni az életet vele. Miért kell ragaszkodni a 8tol 4ig üljünk az irodába morálhoz. Miért nem lehet több home office stb. Máskepp látják a világot és a munkáltatóknak előbb v utóbb alkalmazkodniuk kell ehhez. Megjegyzem sokszor én sem értem, miért nem lehet sok mindent otthonról végezni. Rengeteg munkanelkulinek segíthetne ez a megoldás. Ami a kezünkben van csak nem akarjuk alkalmazni az atipikus munkavégzést.


Az pedig. Hogy sok fiatal 'tápos' szintén az infkrmációs társadalom hozadéka. A szülők hibája is. Egyszerűbb odaadni a gyereknek a tabletet, hagy nézze. Vagy leultetnj a tv elé, mint foglalkozni vele.


Nem gondolnám azt sem. Hogy egy külföldi munkavállalást össze lehetne hasonlítani egy országon belüli mozgással. Sem bérben. Sem más tekintetben nem hasonló a dolog. Azt sem gondolnám, hogy mindig a mozgolódás lenne a megoldás. Kis milliószor hallgattam én is. Hogy fel kell költözni Pestre. El kell menni innen, ha nem jó. Nem szeretnék elmenni. Szeretném..ha itt is meg lennének alapvető feltételek teremtve. Plusz nem költözhet mindenki Pestre. Vagy a dunantulra. Vidéken annyira nem tud válogatni a munkavállaló hidd el. Vannak régiók pl., Ahol csak turizmus és vendéglátás van. Nincs gyár stb.mindegy mit tanult stb.ha csak ezt csinálhatja. Összefognak a munkáltatók. Mindenki kb ugyanazt fizeti ugyanolyan feltételekkel. Legközelebbi lehetőség más szakmában mondjuk 60 km csak oda. Nem sok választása van..ha nem akar ingazni.


A fekete bérrel kapcsolatos meglátásoddal sem értek egyet. Az ember nem jókedvében megy bele abba..hogy csak minimalbérrel jelentsék be. Hisz se tb-je. Se nyugdíja se semmije nem lesz így hosszútavon és ezt tudja a munkavállaló is. Ha XY nem vállalja el így a munkát. Akkor a cég felveszi ZS-t helyette..mert ö elvállalja úgyis. Egysegesseg ebben sosem lesz, mindig lesz aki elvállalja. Kapásból az emberek többségének nincs annyi megtakarítása, hogy pl.honapokig tudjon állást keresni úgy. Hogy közben ne legyenek megélhetési gondjai. Tehát jusson albérletre, rezsire. Kajara. Ha lenne ideje akkor nem vállalna el csak olyat. Ami rendesen bejelenti és jól is fizet. Na most ha vki albérletben lakik és nincs.megtakaritasa. munkanélküli lesz akkor nincs ideje válogatni. Az albérletet és a rezsit fizetni kell következő hónapban is. A tulajt nem fogja érdekelni. Hogy te most épp megvalósítod önmagad és csak olyan munkát akarsz elvállalni. Ami nem feketén foglalkoztat. Tehát ez az elmélet hülyeség, hogy "ha az emberek nem hagynák a fekete foglalkoztatást. Akkor nem lenne" olyan helyen, ahol lehet válogatni. Ott talán nem. Csak bele kell gondolni abba, hogy az ember miért megy bele ebbe. Nem ok nélkül.


A hálapénzzel kapcsolatosan csak jelzem. Hogy ugyanúgy megvan. Mint eddig. Lehet, hogy vannak helyek. Ahol eltűnt, de alapvetően nem változott semmi,.maximum nem nyilvános a dolog. Plusz ha már itt tartunk ez is hatalmas baromság volt. Ennek eltörlése, meg a szabad orvosválasztás. Eddig a kismama fizetett, de biztonságban érezte magát. Ha volt valami gond nem kellett napokat várni míg ellátták és a szülést, mint az egyik legintimebb dolgot egy olyan személy közreműködésével élhette át, aki kiválasztott és akiben megbízott. Most bár nem kötelező letolni a hálapenzt, cserébe rettegsz, hogy melyik dokihoz jutsz, milyen napja lesz. Mennyire fog sz@rni rátok. Tehát ígyis úgyis fizetsz. Most még többet. Hogy elintezd azt a biztonságot. Ami korábban járt. Mert ez a bizonytalanság sokkal rosszabb, mint a hálapénz volt. Persze ebben sem érthet mindenki egyet. Elfogadom. Mindenki a saját példáján tudja csak átérezni. Én pedig így érzem. Sajnálom.


A korkülönbség szerintem is látványos közöttünk, más generáció gyermekei lehetünk, ezért szép a világ. Az megint bizonyos..hogy teljesen más kórnyezetben élünk és nevelkedtünk. Viszont ez nem gond. Én nagyon szeretem megismerni más emberek kulturált véleményét. Nagyon ritka a mai világban az intelligens ember, akivel át lehet beszélni az eltérö nézeteket. Sok mindent lehet ezekből tanulni. Én nyitott vagyok erre. Szerintem ezzel sokat lehetne fejlödni, ha az emberek képesek lennének értelemesen és intelligensen kommunikálni. Köszönöm, hogy megosztották velem a nézeteidet.

2023. júl. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!