Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Elkezdenél ilyen esetben...

Elkezdenél ilyen esetben tanulni GYED mellett?

Figyelt kérdés

Gyeden vagyok a kislányommal, tervezünk tesót is, amint jönni szeretne. Piacképes diplomám van, jól fizető állásom volt. Kettő is. A teljes munkaidősbe nem biztos, hogy visszavesznek, a részmunkaidősben már dolgozom gyed mellett.

Van egy szintén piacképes, 2 éves levelező képzés, ami tetszene, de egy kicsit félek attól, hogy túlvállalom magam és most a munka+gyerek mellett nehezen férne bele, később a két gyerek mellett is... Abban viszont biztos vagyok, hogy még később a két munkahely és két pici gyerek mellé biztosan nem vállalnám be, ugyanakkor két lábat biztosítana mégiscsak, hogy van egy más irányú végzettségem is.

A képzés két hetente péntek-szombat egésznap, de ugye a munkám miatt is segítséget fizetünk zömében, bölcsi hely szeptemberig nincs (magán lenne, de amíg nem muszáj, azt nem vállaljuk be anyagilag).

Most ne az én helyzetemet nézzük feltétlenül, csak általánosságban érdekel, hogy ti tanulnátok-e totyogós gyerek mellett, illetve kettő között úgy, hogy egy újszülött is becsúszik remélhetőleg a képbe? Érdemes ezt a nyugis, együtt töltött 1-2 évet megtörni a "túlteljesítéssel"?


nov. 29. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 hetes a kislányom és a keresztféléves mesterképzésre jelentkeztem. Úgy tervezem, hogy itthon maradok kb. 2,5 éves koráig addigra befejezem a képzést. Mi tesót nem tervezünk.
nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy gyerek mellett igen, újszülött mellett biztos nem. Kezdj bele, fejezd be és ha kész van, akkor tervezzetek a másodikat
nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az h tud valaki tanulni baba/kisgyerek mellett, az nem alapvetés hanem iszonyatosan nagy szerencse.

Vagy azért mert a kicsi olyan habutusú, hogy nem kíván 100%-nál is többet a gondozása és nem 6 órát alszik az anyja 3 részletben 2,5 éven át vagy az anya szervezete olyan bivaj, hogy egy nagyobb terhelésre is bír rápakolni még egy adag terhelést (ez egy bizonyos pont felett már nem akaraterő, hanem a szervezet teherbírásának a kérdése).

Számolnod kell azzal is, hogy a kistesó esetleg brutál rossz alvó, többemberes baba lesz. Ha ez mellett még elbírsz egyszerre két gyerekkel és még éjjel tanulni is tudsz (mert sanszos h a nappali alvás nem fog egybe esni a két gyereknél és nem fogsz tudni nappal tanulni- ill. apa nem fog bírni egyedül minden nap órákig még munka után a visító gyerekekkel), akkor kivitelezhető.

Az én kislányom mellett nem lehetett még olvasni se soha, nem olyan akivel leülünk és én olvasok, ő pedig csendben maszatol valamivel (vagy babaként ücsöröghettünk volna).

Azzal is számolj, hogy ha kicsi a korkülönbség akkor délben menni kell az oviba a nagyért, mert nem engedik meg h egész nap bent legyen a gyerek ha otthon vagy (elméletben ez tilos, de a gyakorlatban sokan szenvednek ettől).

nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2# Ez nem opció. A tanulás nem létszükség kvázi jelen esetben, csak valamiféle második lábnövesztés, így az alap céljainkat nem kívánjuk tolni emiatt. Illetve a korom miatt sem ez a prioritás most és a karrier utam sem ezt kívánja.

3# Igen, éppen ettől tartok. Az én kislányom is több emberes baba volt, az első 7-8 hónapjában konkrétan annak örültem, hogy lyuk van a hátsómon (már bocsánat), na most ha egy ilyen babához csatolunk egy 2,5-3 évest, plusz még a tanulás is, az szerintem nem kivitelezhető... Bár őszintén szeretném hinni, hogy kétszer ugyanoda nem csap a "ménkű", de kitudja. :) Gondolkozom abban is, hogy ott becsúszna esetleg egy passzív félév. Akkor van baj, ha a szülés időpontja pont vizsgaidőszak környékére jönne ki. :) Feleslegesen a pénzt sem szeretném kidobálni az ablakon.

A tehetbírásom szerintem baromi jó, de azért véges és mivel csak extra végzettség lenne, vagyis nem remélek feltétlenül jobb életet tőle, így őszintén nem tudom, hogy megéri-e a macera.

Azon is gondolkozom, hogy esetleg a második gyerkőc fél éves kora táján kezdek csak bele, most így hirtelen ez tűnik a legértelmesebb ötletnek.

nov. 29. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, az nem egy elvetni való ötlet, ha a második születése után vágnál bele a tanulásba, akkor már látni fogod milyen a nagy (van, akivel később csak nehezebb) és látod h milyen személyiségű lesz a kicsi.

Mondjuk minden elismerésem, hogy egy többemberes baba után bevállalsz mégegyet, én képtelen lennék rá

nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ne is mondd, rá vagyok parázva a babakorra rendesen... De mostmár legalább tudom, hogy elmúlik és túlélem, illetve már van segítségünk. A kislányomnál még nem volt. Most sincs egyszerű természete egyébként (volt kitől akaratot örökölni), de már sokkal könnyebbnek érzem a helyzetet. Vagy csak megszoktam. :D

Egyébként már ahogy leírtam az utolsó hozzászólásom rájöttem, hogy valószínű ez lesz az okos megoldás, már az segített dönteni, hogy kiírtam magamból a kételyeimet, köszi! :)

nov. 29. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!