Mennyi CSED-et fogok kapni?

Figyelt kérdés

3+ éve vagyok a cégnél, utolsó 3 havi àtlag bruttó bérem 561.000.

Mivel a terhességem első pillanatától problémák voltak, így ki kellett vennem a júliusi hónapban 11 maradék munkáltató által fizett (a 15-ből )betegszabadságot,mivel nem volt még szívhang,nem tudtam 9-es kóddal elmenni tàppénzre. Mennyivel csökkenti így a CSED-et, és a GYES-t? A családi adókedvezményt egy összegben igénylem egy gyerek(aki még a hasamban van) után most az adóbevallàsban. Úgy tudom ez is számít..



márc. 17. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

"Úgy tudom ez is számít.."

Rosszul tudod, semmit se számít, mert 1, a bruttód a kiindulási alap, nem a nettó. 2, amit a nav most visszafizet, az nem jövedelem.


Egyébként ahhoz, hogy tudni lehessen, kevés az adat.

Se azt nem mondtad, hogy hány hetes vagy, se semmi lényegest. 6 havit néznek majd átugorva a táppénzes időszakot, de nem átugorva a betegszabit, az bekeszámít.

márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Az adókedvezményt semmit nem számít, mert a bruttódat nézik. A betegszabi lefelé húzza az átlagot, az csökkenteni fogja a csedet. Az igénylést megelőző harmadik hónap vége előtti 180 napot nézik majd, ennek a bruttója lesz a bruttó csed.
márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha innentől végig táppénzen leszel akkor a táppénz előtti utolsó 180 nap átlagát nézik, de csak a jogosultságot megelőző év január 1-jéig mennek vissza. Azaz ha jövő januárban születik akkor csak idén januárig mennek vissza, ha addig nincs 180 napod akkor 120 napot néznek, ha nincs 120 napod akkor 30 napot. Ha ebből a 30 napból 11 betegszabadság volt az bizony elég rendesen rontja a dolgot, és akkor nem is lehet magasabb a naptári napi összeg mint a minimálb~r kétszerese.


Nem számolt a utána, most még talán november-decemberi babáról van szó, ilyen esetben a csednél a 180 napból 11 napnyi ront a betegszabadság, de a gyedet már úgy fogják számolni, ahogy fent írtam, mert a gyed jogosultság kezdőnapja már mindenképp jövő évre esik.


Az adókedvezmények nem számítanak mivel a bruttó bért veszik alapul.

márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért írtam az adókedvezményt mert amikor kalkulátort használok akkor kéri hogy jelöljem be hogy veszek-e igénybe adókedvezményt, és ha igent jelölök meg,akkor kb.10 ezer ft-al többet ír ki. Március 31-re vagyok kiírva,júliusban derült ki hogy terhes vagyok,valamikor augusztusban voltam utoljára dolgozni,a szeptemberben már táppénzt kaptam.Onnantól végig táppénzen vagyok.Úgy tudom hogy az utolsó 3 hónap átlag bruttó bért szàmoljàk,de ugye nekem van benne a táppénz,nem tudom ez mennyire húzza le..erre lennék kíváncsi
márc. 17. 18:50
 5/18 anonim ***** válasza:
Akkor esetedben a táppénz előtti 180 nap átlagát fogják venni, amibe beltartozik a betegszabis időszak is.
márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha pedig havonta igénybe veszed az adókedvezményt, akkor a nettó csed 10 ezerrel több lesz, valszeg erre gondolt a kalkulátor.
márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Még mindig nem kaptam választ a kérdésemre,hogy mennyivel fogok kevesebbet kapni a táppénz miatt... Több tíz ezer,vagy csak pár ezer?
márc. 17. 19:42
 8/18 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmentél 9es kóddal táppénzre elötte lévő 6hónap átlagát számolják ebbe benne van a betegszabi is. Ez alapján kalkulátorral ki tudod számolni.
márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az kimaradt hogy a CSED az még jól füzet de a GYED már kevesebb lesz mint a CSED.
márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm,jobb is hogy 6 hónapot néznek, így 595.000. az átlag bruttóm.Akkor amit a kalkulátor mondd az teljesen valós? Hihetek neki?

Igen,tudom,a GYED nem lesz 300 ezer se nettóba...

márc. 17. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!