Mennyi CSED-et fogok kapni?

Figyelt kérdés

3+ éve vagyok a cégnél, utolsó 3 havi àtlag bruttó bérem 561.000.

Mivel a terhességem első pillanatától problémák voltak, így ki kellett vennem a júliusi hónapban 11 maradék munkáltató által fizett (a 15-ből )betegszabadságot,mivel nem volt még szívhang,nem tudtam 9-es kóddal elmenni tàppénzre. Mennyivel csökkenti így a CSED-et, és a GYES-t? A családi adókedvezményt egy összegben igénylem egy gyerek(aki még a hasamban van) után most az adóbevallàsban. Úgy tudom ez is számít..



márc. 17. 13:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A kalkulátor nem számol a betegszabadságoddal es azzal sem ha nem minden hónapban fix a fizetésed, szóval nem ér semmit.

Konkrétan látni kellene hogy arra a 11 napra mennyi fizetést kaptál és a táppénz előtti hónapokban mennyi volt a fizetésed. Nem az átlaga, mert napokra számolják, szóval nem mindegy az sem hogy egy hónap 30 vagy 31 napos.

Pontosan kell hogy melyik napon kezdődött a betegszabadság, melyik napon a táppénz, előtte voltál-e még betegszabadságon nem a terhesség miatt, kaptál-e jutalmat valamikor, mikorra vagy kiírva, mikortól igényled a CSED-et (kiírt dátum előtt vagy konkrétan a szülés napjától)... Ha ezeket mind megírod talán akkor meg tudjuk mondani mennyi lesz a cseded.

márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem halálosan pontos a számolásom de havi bruttó 15-20ezerrel is kevesebb lehet a CSED-ed a betegszabi miatt
márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,holnap összeszedem pontosan.Ugyanúgy bruttó bért írjak?
márc. 17. 22:15
 14/18 anonim ***** válasza:
A GYES mindenkinek 25ezer.
márc. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A kalkulátorok nem a pontos összeget fogják megmondani, mert nem minden tényezőt vesznek figyelembe.

Még Baba-mama pénzügy csoportban is csak fizetős tanácsadás keretén belül számítanak pontos összeget az ellátásokra, úgyhogy itt se várj ilyesmit mert neked sem dolgozik ingyen senki. Ha pontosan érdekel, keress fel könyvelőt vagy TB szakértőt cirka 25 ezerért kiszámítják.

márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem forintra pontossan de nagyjából annyit fogsz kapni amit a szamláló ír.. Régebben én is azzal számoltam ki nem emlékszem pontosan de talán 10-20ezret tévedett csak.
márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16os vagyok az lemaradt hogy szerintem arra jó hogy egy kb összeget tudj hogy mire is számithatsz.
márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

14-es:Gyedre gondoltam amúgy,valahogy leírva gyesblett belőle,😅

15-ös, oké megértettem,semmi baj,csak egy kérdés volt, elnézést kérek!Nem kell egyből ez a támadó menyét hangnem!

16-os: köszönöm!

márc. 18. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!