Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egy pályakezdő tanár a jelenle...

Egy pályakezdő tanár a jelenlegi bértáblában mennyi CSEDre es GYEDre számíthat?

Figyelt kérdés
Még nem néztem annyira utána, csak tervezzük a babat, de jó lenne tudni, mivel kalkulálhatunk. 2022/2023-as tanévben kezdtem, úgyhogy a 365 munkanapom biztosan megvan akkor is ha holnap tesztelnék egy pozitívat. :D

ápr. 14. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem a bértábla szerint fogsz csed/gyedet kapni, hanem a leadózott béred után :D
ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem kapsz jutalmat és 30 év alatt vagy akkor a nettó CSED az nagyjából a bruttó béreddel fog megegyezni. Ha 30 felett vagy akkor is csak 15% szja-t vonnak belőle, magyarul a CSED az mindenkinek magasabb, mint a fizetése.


A bruttó GYED az nagyjából a bruttó fizetésed 70%-a, de maximalizálva van idén bruttó ~373.000 Ft-ban. Ebből ha 30 felett vagy 15% szja-t és 10% járulékot vonnak, ha 30 alatt

akkor csak a 10% járulékot.


Minden beleszámít, ami után a számítási időszakban járulékot fizetsz, ha van jutalom, pótlék, pályázati pénz... bármi amit abban az időszakban a munkáltatód kifizet és járulékot vonnak belőle, az emeli az ellátások összegét.

ápr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az eseti megbízásos egyetemi óraadás is beleszámít? Abból is vontak mindent, de ezek nem 365 napokról szólnak, ezért eseti.
ápr. 15. 09:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Hülyeseget írtam, de a lényeg lényege, hogy az eseti megbízás az azért eseti, mert nem folyamatos, erre utaltam a 365 nappal.
ápr. 15. 09:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak annak a munkaviszonynak a bére számít, ami a jogosultság kezdetén él.

Ha must megbízással dolgoztál teszemazt tavaly, de most igényled a csed-et, nem számít bele.


1#

ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez már a 4. Félév hogy csinálom ezt a kurzust, havi nettó 100.000 forintért, amiatt kérdezem, mert elég jó összeg. Azt tudom, hogy más kurzusok, amiket már nem csinálok nem számítanak bele.
ápr. 15. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!