Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED, GYES, illetve veszélyezt...

GYED, GYES, illetve veszélyeztetett terhesség miatti táppénz alatt megszüntethető a közalkalmazotti jogviszony?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok, január végén tölti be a 2 évet a gyerek. Újra terhes vagyok, még nem jelentettem be a munkahelyen. 10 éve dolgozom itt határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszonyban.


A probléma, hogy elképzelhető, hogy átszervezés miatt januárig (vagy esetleg 1-2 hónapon belül) megszüntetik a státuszom.

Úgy tudom, ilyen esetben ezt GYED-GYES alatt megtehetik. Ha veszélyeztetett terhesként táppénzre vesznek, az alatt is felmondhatnak?

Táppénz esetén a felmondási idő a keresőképtelenség megszűnte után kezdődik, de mi a helyzet, ha a TP után indul a GYED?


Tudom, hogy sok volt most a változás, a személyzetisünket nem merem megkérdezni, nehogy gyorsan megszabaduljanak tőlem tudván, hogy úgysem megyek most vissza dolgozni.



2012. nov. 26. 16:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A közalkalmazottak jogállásáról szóló törvényt úgy kell alkalmazni, hogy a nem rendezett kérdésekre a Munka törvénykönyve az irányadó.


A felmondási védelemre nem tér ki a fenti törvény, így a Munkatörvénykönyve vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni.

2013. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!