Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az anyukáról aki a terhessége alatt paleolit módon étkezett és a gyerekét is úgy táplálja majdnem?

Figyelt kérdés
a gyerek eszik riszt, kukoricapelyhet néha krumplit

2012. nov. 25. 18:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha evett napi minimum 160 gr szénhidrátot, ami a magzat fejlődéséhez szükséges, akkor hajrá. A gyereket meg nem paleolit módon eteti a fentiek szerint.
2012. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
ezen a 3 dolgon kívül teljesen paleo módon eteik
2012. nov. 25. 18:43
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
A paleolit még az anyának is egészségtelen, de a picinek egész biztosan.
2012. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

Egy barátnőm paleolit diétázik és egyszer rákérdeztem, hogy ha terhes lesz is fogja-e csinálni. (Még nem tervez babát, csak szóba került.)


Akkor azt mondta, hogy valószínűleg igen. Ha valóban így lesz - mivel legjobb barátnőm - valószínűleg el fogom neki mondani a véleményem, mi szerint a megfelelő mennyiségű tápanyagot (pl szénhidrát, kalcium, stb) nem lehet így bevinni, nézzen utána. Ennyi, egyszer elmondom a véleményem, de elítélni és ezzel nyaggatni nem fogom.


Szóval szerintem hülyeség, a gyereket így etetni pláne, de nyilván aki így étkezik annak erről más a véleménye,.

2012. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Off, mi az a paleolit diéta? Soha nem hallottam még!
2012. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a paleoval csak egy bajom van, mégpedig az, hogy teljesen kizárja a tejtermékeket.

Egyébként meg szerintem teljesen elfogadható hogy sovány hús, hal és friss zöldség szerepel az étlapon. A paleot nem úgy kell elképzelni, hogy mindig csak párolt zöldség és natur sült hús van az étlapon. Vannak nagyon finom ilyen kaják, tesóm vőlegényének családja eszerint étkezik, nagyon finomakat főznek, sőt a 10 éves gyerek is ezeket eszi, semmi baja, makk egészséges.

2012. nov. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%

No, én pont ilyen anyuka vagyok. Kíváncsian olvastam a válaszokat, "mi rólam a vélemény".


A terhességem zavartalan volt, 8 kilót "híztam", a szülés után gyakorlatilag 1 hónappal jobb formában voltam, mint a terhesség előtt (amikor még nem paleóztam, a terhesség legelején találkoztam ezzel az életmóddal). A kisfiam makkegészségesen született 3,5 kilós súllyal. 2 éve szoptatok, a gyerkőc még SOHA nem volt beteg, leszámítva egyszer egy 2 napig tartó kis orrfújással járó megfázást. Okos, értelmes, fejlett, jókedvű kisfiú, tele energiával. 2 évesen 14 kiló, vannak kis "hurkák", ahogy kell, de véletlenül sem mondanám se kövérnek, se soványnak. A férjem is gy él, kezdetben persze nem örült, hogy "akkor teljeskiőrlésőt sem lehet", de hamar leszokott a gabonáról és a tejről. Igazából nem is az a lényeg, hogy milyen fantasztikus átalakuláson ment át a külseje (lefogyta a pocakját, most "kockás a hasa, imádom..., és megszűntek a pattanásai), hanem az, hogy hihetetlen mennyi energiája van... rengeteget dolgozik, mellette vállalkozásai vannak, 2 egyetemre jár és hiúsági kérdést csinál abból, hogy mennyit segít itthon... Folytathatnám... Nekünk teljesen átalakította a mindennapjainkat a paleo, mintha kicseréltek volna bennünket. Két hátránya van, sokszor nehézségekbe ütközik, hogy megfelelő ételhez jussunk, illetve a család, a környezet értetlensége...


Én csak ajánlani tudom, minden anyukának, kismamának, gyerekeknek... Mindenkinek igazából.

2012. nov. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne lehetne bevinni a megfelelő szénhidrát- mennyiséget?! A gyümölcsökben, zöldségekben is van szénhidrát, a magvakban is...

Mi is így táplálkozunk(bár nem ortodox módon, joghurt, kefír pl. nálunk "belefér"), senkinek semmi baja, sőt:).

A kislányom aug. óta bölcsis, szóval ott kap (sajnos) cukrosat, liszteset, szóval nem "tisztán" paleo ételeket eszik, csak itthon.

2012. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Azért a tejterméket nem kellene elhagyni. Honnan jut kalcium hoz?
2012. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Például innen: rebarbara, füge, diófélék, magvak, kelkáposzta, brokkoli, spenót, szezámmag, karalábélevél, őszibarack, olajos hal, mák, karfiol, zeller, petrezselyem, avokádó, hagyma, tökmag, ...a teléjesség igénye nélkül:).
2012. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!