Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyereknél hogy alakul...

Második gyereknél hogy alakul a gyed összege?

Figyelt kérdés
Idén február végén jár le a gyedem. Június végén születik az új baba. Ilyenkor mennyi gyed fog járni? Köszönöm a segítséget!

2013. jan. 16. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanannyi, mint az első gyerekednél. Ugyanazt a jövedelmet fogják alapul venni, mint az elsőnél.
2013. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tényleg? Mert a védőnő azt mondta, hogy ha meg tudm beszélni a munkahelyemen, akkor a gyed lejárta után menjek betegállományba, mintha dolgoznék, és ne gyesre menjek
2013. jan. 16. 12:08
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Igen, mert a táppénz több, mint a gyes, jobban járnál szülésig. De ugye a szülést megelőző évet nézik, a gyed számításánál, te akkor gyeden voltál végig.Ellátás nem lehet másik ellátás alapja, így abból fogják számolni, mint az első gyerekednél.
2013. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja értem, szóval csak az a pár hónap lenne kevesebb a gyed meg kb. annyi. Akkor az nem olyan vészes. Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 16. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem abból számolnak, mint az első gyereknél.


A tgyás alapja a szerződés szerinti béred, de legfeljebb a minimálbér kétszerese.


A gyed alapja meg a kedvezményszabály miatt ugyanaz lesz, mint a tgyásé.


Ne haragudj kedves első, hogy kijavítottalak, de pől. ha az első gyerek után kapott nem rendszeres jövedelmet, az is beleszámít a gyed alapba, viszont ha gyeden vagy, és nem kapsz, akkor értelemszerűen kevesebb lesz a gyed alap.

serinti bér 100 ezer, de a baba születése előtt havonta plusz 50 ezer jutalékot is kapott a munkájáért, akkor a gyed alapja a 150 ezer, de a második babánál már csak a 100 ezer lesz.


Tényleg nem kötekedésként, de jó, ha az ember tisztában van vele, hogy mi a helyzet.


Az egyetlen ellátás, amit az alapján a jövedelem alapján számolnak neki, mint amiből a gyedet számolták anno, az a táppénz.

2013. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
MOst látom, hogy egy része eltűnt az egyik mondatomnak, bocsi: "serinti bér 100 ezer" ez szerződés szerinti bér akart lenni:)
2013. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, én gyed alatt szültem a második babámat és ugyanannyit kapok, mint mikor az elsővel voltam gyeden. Ugye nekem is volt túlóra, meg ilyenek. Akkor én se értem, hogy miért kapok ugyanannyit. Első voltam.
2013. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Voltál az első baba előtt táppénzen? Lehet az az oka. Mindenesetre a számítás biztosan úgy van ahogy írtam.
2013. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Második, akkor segítenél?

Garantált illetményem 144600 ft. Köza kieg tdíj alap 4500 ft. Összes bérjell járandóság: 149100 ft. Gyermekgondozási díj: 127955 ft jelen pillanatban minden hónapban. Ha február 27-én lejár a gyedem és gyesre megyek, mennyi lesz az új gyedem összege?

Köszönöm szépen!

2013. jan. 16. 14:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha gyesre mégy, ha táppénzre, ugyanaz lesz a gyed alapja: a tgyás alapja. (ezért érdemesebb lenne táppénzre menned kb. 3x annyit kapnál, mint amennyi a gyes).


De a lényeg: tgyás alapja: 149100.

A bruttó tgyás és bruttó gyed ez alapján nagyjából 105 ezer. Ha te veszed igénybe a két gyerkőc után az adókedvezményt (részben), akkor a tgyás nettóban is ugyanennyi, a gyed pedig kb. 95 ezer.

2013. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!