Egyetem alatt mi jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok. Jelenleg másodéves vagyok az egyetemen, van még legalább 2 évem. Idén ősszel férjhez megyek. Édesapám attól fél, hogy ha jön a baba, nem fogjuk tudni eltartani magunkat, ha csak a férjem keres, és abban sem biztos, hogy jár nekem gyes, ha egyetem alatt jön a baba, illetve, hogy a TB-m fizetve lesz-e...


Most úgy tudom, sok változás jött ezen a téren a törvényekben, el tudjátok nekem magyarázni, hogy milyen lehetőségek vannak, jár-e támogatás, és mennyi? Nagyon köszi a segítséget!



2013. júl. 25. 17:04
1 2 3
 1/21 kíváncsicska ***** válasza:
A gyes alanyi alapon jár 28000Ft.A gyed tgyás az más kérdés abban nem tudok segíteni.Tehát legrosszabb esetben jár a gyes 28000Ft és a családi pótlék 12000Ft.
2013. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
2014-től tervezi az állam, ha valaki egyetemi évei alatt vállal gyermeket, akkor a minimálbér után kapjon gyedet, illetve, diploma utána a diplomás minimálbér után kapjon gyedet.
2013. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ez 2014 januártól lesz? És a minimálbér után mennyi a gyes?


Köszi a válaszokat!!!

2013. júl. 25. 17:15
 4/21 anonim ***** válasza:

2010-ben szültem, egyetemi hallgató voltam.

Csak GYES-t kaptam, mert az alanyi jogon jár. Ez kb. 28 ezer. Szintén jár a szülés utáni egyszeri anyasági támogatás (64 ezer Ft.)

A GYES-ből levonásra kerül a társadalombiztosítási hozzájárulás és a nyugdíjjárulék. Tehát TB fizetve van, és szolgálati időnek is számít (nyugdíjba beleszámít a GYES időtartama). Ezeken kívül kapunk családi pótlékot is kb. 12 ezret.


Bocs, de csak ezeket a régi infókat tudom. Viszont azt hallottam a hírekben, hogy segíteni akarják az egyetemi hallgatókat a gyerekvállalásban, szóval ennél csak jobb lehet:)

2013. júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Valamit félreértettél szerintem.

GYES: alanyi jogon jár, nem függ más jogviszonytól. Alacsony összeg.

GYED: munka-vagy hasonló jogviszonytól függ. Tehát ha dolgozol bizonyos ideig, bejelentve. Ezért nem jár az egyetemi hallgatóknak.

Ez magasabb összeg, a jövedelemtől függ.

Most nyilván ez utóbbit akarják megadni, csak mivel nincs valódi munkaviszony, ezért a minimálbért vennék alapul.

Mert a GYES irtó kevés. Ha a férjem nem keresett volna annyit, nem tudtunk volna megélni.

2013. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Akkor 50 ezer körül lenne a gyes. De arra ne tervez, mert az csak egy kampány fogás és úgysem lesz belőle semmi.

Fejezd be a sulit menj el dolgozni minimum egy évre és minden fog járni, az a biztos.

2013. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Elvileg 2014-től, még nincs eldöntve, egy tervezet még, ugyanúgy, mint az anyasági támogatás emelése 288 ezer forintra. Ezek még mind csak tervezetek.

Minimálbér után kb. 50 ezer a gyed.

2013. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

és a minimálbérre mennyi gyed jár? És ez alatt az idő alatt nappali tagozaton folytatni kell az egyetemet? Vagy passziváltatni kell-lehet magam?


Nagyon köszi a sok hasznos választ!!!

2013. júl. 25. 17:25
 9/21 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy megvalósul, hiszen a családi adókedvezmény kiterjesztése már biztos, hogy lesz jövőre.
2013. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ez csak egy tervezett, senki sem tudja a feltételeit mert még nincs is ilyen.
2013. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!