Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » SOS! Második babynket várjuk,...

Szilvi mamóca kérdése:

SOS! Második babynket várjuk, az első most lesz 2 éves. Igénybe vehetem a GYED-et? És kb. mennyi lesz?

Figyelt kérdés
Segítségeteket szeretném kérni. Második gyerekünket várjuk, 2014.április elején várható a születés időpontja. (Szóval csak 5 hetes vagyok.)Az első 2011.augusztus 18.-án született, 2 évig kaptam a gyedet, most gyest fogok kapni szeptembertől 2014. augusztusáig. Az előző gyedem a bérem (120,000) alapján volt számítva. Mennyi lesz (ha igényelhetem) a GYED-em? Vagy csak GYES-t fogok kapni? És Tgyást kaphatok?Előre is nagyon köszönöm.

2013. júl. 31. 12:59
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

"De nem tudom mióta foglalkozol TB bérügyintézéssel, ha még azt sem tudtad, ha valaki több mint 180 napot van gyesen, akkor a minimálbér a gyed alapja. "


Nem állítottam h. ezzel foglalkozom, feltettem egy kérdést amire nem tudtál normálisan válaszolni.


A mondatod második része ebben a formában hülyeség.

2013. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint:

- Tgyást igényelhetek,

- azután csak GYES-t,

- Gyed-et pedig nem.

2013. júl. 31. 18:06
 33/33 anonim ***** válasza:
Tgyást is csak akkor, ha a szüléskor, vagy a szülés előtt 42 napon belül álláskeresési támogatásban részesülsz. Ha nem vagy biztosított, a tgyás sem jár.
2013. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!