Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Március óta dolgozom. Babát...

Molnár jessica kérdése:

Március óta dolgozom. Babát várok, de még nemtudom mennyi idős vagyok. Hogyha olyan február vagy márciusban elmegyek táppénzre szülésig. Jár utánna a gyed? És ha igen kitöl kel igényelni? Munkahely vagy államkincstár?

Figyelt kérdés
És ez a második munkahelyem március óta,akkoris jár a gyed?Folyamatos a munkaviszonyom.Elötte 64000rel voltam most 98000*l vagyok bejelentve.Mennyi den jár?Hogy számolják el?
2013. nov. 15. 01:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Dehogy jár egyszerre. Előszót tgyast kapsz es csaladit, utána gyedet es csaladit, aztán gyest es csaladit. Ez utan igényelheted meg az "anyaságit" - es a csaladi továbbra is jár.
2013. nov. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A Kérdező keveri az egyszeri anyasági támogatást és a 3 gyerek után járó GYET-et, amit régen anyaságinak neveztek.

Egyszeri anyasági: a terhes kis könyvedben legalább 4 orvosi pecsét kell. Ha ez megvan, akkor szülés után igényelhetsz a MÁK-nál egyszeri anyasági támogatást, ami kb. 64 ezer forint, de csak egyszer jár.

GYET: 3 vagy több gyermek esetén lehet igényelni, miután a legkisebb betöltötte a 3. évét. A GYET a legkisebb gyerek 8 éves koráig vagy a legnagyobb gyerek 18 éves koráig kapható, amelyik hamarabb bekövetkezik. Összege megegyezik a GYES összegével, vagyis nettó 25.650 Ft jelenleg. GYET mellett heti 30 órát lehet max. dolgozni.

Tehát szülés napjától vagy szülés előtt 28 nappal megigényled a tgyást, ami 168 napig jár. Szülés után kell még a családi pótlékot megigényelni, illetve az egyszeri anyasági támogatást (ami egyszer 64 ezer Ft.). A tgyás lejárta után kell a gyedet igényelni, melynek ideje függ a biztosításban töltött napok számától. Ahhoz, hogy a gyerek 2 éves koráig kapd a gyedet, 562 biztosított nap kell. Ha ennél kevesebb van, pl. 400 nap, akkor a tgyás lejárta után 400 napig kapod a gyedet, nem a gyerek 2 éves koráig. Remélem érthetően írtam. A gyed lejárta után tudsz gyest igényelni, megy a gyerek 3 éves koráig jár, összege nettó 25650 Ft. A gyes lejárta után jár a GYET, ha 3 vagy több kiskorú gyereket nevelsz a háztartásban. GYET (gyermeknevelési támogatás, régi nevén anyasági, főállású anyasági): a legkisebb gyerek 8 éves koráig vagy a legnagyobb gyerek 18 éves koráig jár. Összege 25.650 Ft. A gyes és a gyet mellett max. heti 30 órát dolgozhatsz a jelenlegi törvény szerint.

2013. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!