Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásban részesül/h...

Milyen támogatásban részesül/het egy olyan kismama aki pályakezdő, és még nem volt munkája, csak diákmunka?

Figyelt kérdés
2013. nov. 23. 19:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

Ne haragudj, de én ha NEM akarok autót venni, akkor nem érdeklődök affelől, hogy mennyibe kerül a fenntartásuk.


Na mindegy, engem nem kell meggyőzni. Azért eléggé egyértelmű mit akarsz, még ha tagadod is.


És ne mérgelődj! Nem tesz jót! :)

2013. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem mérgelődtem. Csak nem értem,hogy aki nem tud segíteni vagy jó szándékkal válaszolni, az minek üti bele az orrát??

Valószínűleg sok a szabadideje..

2013. nov. 23. 20:08
 13/22 anonim ***** válasza:
59%

Szia.Én ebben a helyzetben vagyok.Érettségi alatt derült ki,hogy babát várok :)

Ebben az esetben gyes,családi,egyszeri anyasági támogatás jár.Ahogy már a többiek is írták,ez mind lóf.asz,semmire nem elég önmagában.Mivel a párom külföldön dolgozik,így onnan fogjuk majd megigényelni a családit,ami úgy lesz,hogy kapom az itthoni családit és az itthoni-és a külföldi különbözetét.Ha nincs a páromnak biztos,jól fizető munkahelye,akkor nagyon elgondolkodtam volna,hogy maradjon baba :/ De hál istennek így nem sokára a kezembe tarthatom őt :)

2013. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Szia. A babához gratulálok! Sok-sok örömet hozzá :)

Az én párom is dolgozik, és én is szeretnék, ha lenne munka.. :) (remélem hamarosan az is lesz),de egyre többet hallok,hogy gyógyszer mellett becsúszik a baba, ezért gondoltam,hogy érdeklődök milyen juttatások járnak. ( Barátnőm is utolsó évben lett terhes, (szintén gyógyszer mellett), megtartották, gyönyörű 6 hónapos a kisfia, ott a párja mellette aki dolgozik, de pl. ő sem lett rendesen táljékoztatva,hogy mi jár és mi nem.

2013. nov. 23. 20:25
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülést megelőző 2 éven belül volt 180 nap nappalis felsőfokú tanulói jogviszony ÉS 180 nap munkaviszony, akkor jár tgyás, gyed is. De ehhez a szülés napján is biztosítotti jogviszonyban kell állni. Legalább regisztrált álláskeresőként.
2013. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

Az én teherbeesésemnek is van egy története....:D

Az elején nagyon féltem,szerettem volna tovább tanulni és legalább 1 évet dolgozni,aztán utána babát.Na de most már olyan sulit kell keresnem,ahová heti 1-2szer kell bejárni pár órára majd és addig mamák vigyáznak rá.Ha sikerül a suli,akkor mire megy a fiam oviba,el is tudok menni dolgozni.

2013. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti köszönöm a pontos választ!
2013. nov. 23. 20:42
 18/22 anonim ***** válasza:
Regisztrált álláskeresőnek nem elég lenni, fontos, hogy a szüléskor is kapjon az illető álláskeresési támogatást, vagyis munkanélküli segélyt.
2013. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Én elvileg nem kapok semmilyen segélyt/támogatást sem mivel nem volt még állásom. Vagy csak nem tájékoztattak?
2013. nov. 26. 20:57
 20/22 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem a sok idióta kommentelőt. Szánalmas, hogy milyen emberek vannak.

Amíg nem voltam terhes én is tájékozódtam a témával kapcsolatban, holott csak 4-5 év múlva lett volna esedékes a baba. Egyszerűen csak nagyon foglalkoztatott a téma. Hihetetlen, hogy már kérdezni se lehet olyat, aminek tényleg van értelme. Jönnek néhányan azzal, hogy mégis mire kapna bárki is támogatást az államtól, ha még nem is fizetett adót. Csak úgy megjegyezném, hogy pályakezdő vagyok, amióta kikerültem a suliból nem kapok sehol munkát, sajnálatos de olyan helyen élek, ahol szinte semmi lehetőség nincs a munkára. Könnyű annak járatni a száját akinek évek óta biztos munkája van.

Megdöbbenve olvasom, hogy azok a kis 14-15 évesek akik felteszik azt a kérdést, hogy terhes vagyok? Normális válaszok jönnek rá...

2013. nov. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!