Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha most nem kaptam gyest,...

Ha most nem kaptam gyest, akkor csak jövő hónapban fogok kapni?

Figyelt kérdés
Január 15én igényeltem a gyest. Holnap telik le a 21 nap . Jövő hónapban kapom, vagy van hóközi kifizetés is . . .

2014. febr. 4. 08:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
hóközben.
2014. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van jövő hónapban megkapod,vagy ha elbírálják időben akár hóközben is.Nekem beadástól számítva 3 hónap volt amíg megkaptam.
2014. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát szerintem csak következő hónapban,vagy még később.Én jan.7-én adtam be az igénylést,és én sem kaptam meg.Szerintem itt is meg kell várni a határozatot,mint annó a családinál.Azt én 3 hónap múlva kaptam meg.Nem örülök,mert számítottam rá én is,főleg hogy igényléskor rákérdeztem,hogy akkor februárban már kapom is?És azt mondták igen.
2014. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Én a családit most megkaptam, csak a gyest nem.

Pedig a családiról nem is küldtek még határozatot.


Akkor mindjárt írok nekik egy mailt, és rákérdezek

2014. febr. 4. 10:47
 5/20 anonim ***** válasza:

Én most úgy jártam, hogy letöltöttem az igénylést, csatoltam mindent, ami fel volt sorolva és dec. 31-én feladtam. Múlthét pénteken kaptam egy papírt,hogy jelöljem már be,hogy keresőtevékenységet folytatok-e vagy nem, és küldjem vissza.

Ma személyesen vittem és rákérdeztem,hogy akkor ez most ismét egy hónap, mert nem érzem úgy,hogy az én hibám lenne,hogy lemaradt és csak egy hónap múlva küldték ki ezt a papírt. Mondta a hölgy, elvileg ugyanúgy plusz 30 lenne, de igazam van, ráírja a kolléganőnek,hogy vegye be soron kívül. De még így sem tudom,hogy mikor jön meg!

2014. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én is a honlapról töltöttem le a nyomtatványt. És hiánypótlást kértek formanyomtatvány változásra hivatkozva. Az új nyomtatványon van plusz 2 pont.


szóval ez sem az én hibám

2014. febr. 4. 13:12
 7/20 anonim ***** válasza:
3.vagyok,én ott személyesen töltöttem ki mindent,szándékosan,hogy ott átnézzék,hiányzik-e valami.Minden megvan elvileg,de semmit nem kaptam még róla,csak akkor rögtön egy papírt arról,hogy gyest igényeltem.Ez Jan.7-én történt.Nem kapkodják el az biztos,de a legdühítőbb,hogy direkt rákérdeztem,hogy akkor ezt már február hónapban kapom,a válasz igen volt.Számítottam én is a pénzre,de valahol legbelül éreztem én hogy nem megy ez ilyen gyorsan.Mondjuk a mai világban már nem postagalambbal küldik a papírokat,nem értem mi tart hónapokig.:-(
2014. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én is január 15-én igényeltem a Gyest és még én sem kaptam sem határozatot,sem pénzt :(

Jó lenne,hogy ha lenne hóközi kifizetés is,de erről még nem hallottam,hogy volna.

A határozatot nem minden esetben az utalás előtt küldik,tudok olyat aki hamarabb megkapta a pénz,mint a papírt.

Mindenesetre holnap felhívom a MÁK-t és rákérdezek,hogy áll az ügy és nagyon remélem,hogy nem várakoztatnak megint 9 percig,mielőtt ügyintézőhöz kapcsolnának.

2014. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Ez attól is függ, hogy mikortól vagy jogosult. Nekem azt mondták, hogy a jogosultságot megelőzően maximum 30 nappal lehet benyújtani a kérelmet. Kisfiam december 15.-én töltötte a 2 évet, vagyis 16.-ától vagyok jogosult. Én november 25.-én kértem levélben. December 4.-én jóváhagyták, 9.-én megkaptam a határozatot. Január elején utalták a decemberi fél hónapot.
2014. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én január 1-étől jogosult vagyok,a kisfiam már 2,5 éves csak dolgozom,ezért nem járt eddig.Az új törvény miatt tudtam igényelni.3. vagyok
2014. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!