Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi idő mire megérkezik az...

Mennyi idő mire megérkezik az újszülött TB kártyája és ADÓ kártyája?

Figyelt kérdés

A kórházban azt mondták, hogy mind a kettő maximum 10 nap, mire megjön.

A lányom már két hetes elmúlt, de még egyik sem érkezett meg.


Ilyenkor most telefonálgassam végig az OEP-et és a NAV-ot?

Vagy alapból sz.rnak majd rám és nem adnak felvilágosítást?



2014. febr. 18. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az adókártya 1 éves kor körül érkezik csak.
2014. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen? mióta?!

Első lányomnál (2011-ben) 1 hét alatt kiküldték..

2014. febr. 18. 15:14
 3/10 anonim ***** válasza:
a tb kártya kb. 2 hét alatt ért ide, az adókártya pedig úgy két hete (a fiam 12 hetes)
2014. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Adókártya 3 napja érkezett (3 hónapos a babám), Tb kártya kb. a szülés után 3 héttel. Én felhívtam 1 hónapos korában az adóhivatalt és nekem akkor azt mondták, hogy a gyerek fél éves koráig küldik ki.
2014. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor még várok pár napot a TAJ-kártyára. Utána felhívom őket.
2014. febr. 18. 15:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Dec. 24én szültem TAJ kártya jan. 8án jött. Adókártya még nincs.
2014. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fiúnk 3 éves már elmúlt, a TAJ kártyáját születést követő 2 héten belül megkapta, adókártyája a mai napig nincs, mert nem küldték.:) Az Államkincstár küldött csak egy papírt, amin rajta szerepel az adószáma, de kártyája nincs.

Kérdezz rá amúgy mindenképpen, hogy mi van a kártyákkal.

2014. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es én a ti kártyátokra is rákérdeznék, mert nekünk egy komplett "szabályzatot" küldtek arról, hogy a gyereknek ez az egy kártyát kell egész életében használni és ha elhagyjuk akkor iylen meg olyan büntit kapunk, meg fizetnünk kell, meg nem is tudom még mikor voltak. Nehogy aztán titeket büntessenek meg, vagy nektek keljen fizetni mert ők el kavarták.
2014. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: TAJ kártyát kb. 2-3 héttel hazajövetel után kaptunk, ADÓ kártyát : kb. 5 napja , Babakötvényről szóló értesítést (42.000Ft) ma kaptam meg. (ezen rajta van a adó száma is!) 3 hónapos a babám.
2014. febr. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
3 hetes a babánk, de még nem érkezett meg
2019. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!