Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagyszülő dolgozhat 4órában...

Nagyszülő dolgozhat 4órában gyes mellett? SOS

Figyelt kérdés

Apósom igényelte a gyest(én jelenleg táppénzen vagyok 2.babóval,így a kislányomnak sem kellet bölcsibe mennie itthon vagyok vele).

Apósom nyugdíjas és néha jár ,,nem hivatalosan,, dolgozni.Most bejelentik 4órában. Azt mondja,hogy a könyvelőjük ahol dolgozik azt mondta.hogy jár ezután is(valami új rendelet).Én nem tudok róla?Valaki???



2014. márc. 4. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
nagyszülős gyes melletti munkavégzés nem változott, a gyerek 3 éves kora után dolgozhat a nagyszülő.
2014. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Most olvasok utána,és mindenhol ezt írják...
2014. márc. 4. 14:01
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
jótanács, ne mindenhol olvass, csak egy helyen, a családtámogatási törvényben, az nem fog félrevezetni.
2014. márc. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nagyszülő nem dolgozhat gyes mellett
2014. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem az anya dolgozhatna gyes mellett de ő nem.
2014. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21/A. § (1) A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek hároméves kora után, heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.
2014. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Most hívott apósom,hogy beszélt megint a könyvelővel.Még mindig azt mondja hogy jár neki. Apósom bányász,és onnan ment korán nyugdíjba,most 56éves.És mivel korban nincs a nyugdíjba így jár....Nem tudom!Valaki?Jobb ha felhívom a kincstárat holnap...
2014. márc. 4. 20:02
 8/16 anonim ***** válasza:

De milyen jogon járna? Nem ő az apa, a könyvelő nem félreértette.

Vigyázatok mert felveszitek kibukik aztán fizethetitek vissza egybe büntetéssel együtt.

2014. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Alapból csak az a nagyszülő mehet gyes-re aki semmilyen kereső tevékenységet nem folytat.
2014. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
N is egyből ezt kérdeztem,h mondta e hogy ő a nagypapa és nem az apa.De mondta!Felhívom a kincstárt aztán megérdeklődöm.Aztan lemondom ha kell. ..
2014. márc. 4. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!