Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagyszülő dolgozhat 4órában...

Nagyszülő dolgozhat 4órában gyes mellett? SOS

Figyelt kérdés

Apósom igényelte a gyest(én jelenleg táppénzen vagyok 2.babóval,így a kislányomnak sem kellet bölcsibe mennie itthon vagyok vele).

Apósom nyugdíjas és néha jár ,,nem hivatalosan,, dolgozni.Most bejelentik 4órában. Azt mondja,hogy a könyvelőjük ahol dolgozik azt mondta.hogy jár ezután is(valami új rendelet).Én nem tudok róla?Valaki???



2014. márc. 4. 13:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ott a törvény, bemásoltam, akkor dolgozhat a nagyszülő gyes mellett, ha a gyerek elmúlt 3 éves. Ennyi.
2014. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
átmeneti bányászjáradék mellett jár a gyes, de dolgozni pont ugyanúgy nem dolgozhat a gyerek 3 éves koráig a nyagszülő.
2014. márc. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

# 11/12


3 éves kor felett csak akkor jár gyes ha tartós beteg lenne, de arról szó sincs.

2014. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hívtam tegnap a MÁK-ot.És igen,nem dolgozhat gyes mellett.Vagy hát dolgozhat de lekel mondani :)Viszont tényleg van új jogszabály,csak az rám vonatkozik.Anya dolgozhat teljes munkaidőben gyes mellett.
2014. márc. 6. 08:07
 15/16 anonim ***** válasza:
Munka mellett jár a GYES neked, de ha terhesség miatt vagy táppénzen (9-es kód), akkor nem jár.
2014. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Annyira jó,hogy mindenki mást mond.Mikor beszéltem az Államkincstárral ott a hölgy azt mondta,hogy jár akkor is ha táppénzre megyek....Ha magammal megyek,és nem pl a kislányommal.Külön rákérdeztem,hogy mint kismama veszélyeztet terhesként.Azt mondta akkor is jár...


A választ köszönöm!Legalább mindennek 5ször járok utána :)

2014. márc. 7. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!