Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerinted is felháborító?

Szerinted is felháborító?

Figyelt kérdés
Közel 11 éve szültem, és döbbenten olvasom, hogy most 2014-ben ugyanannyi a GYES, Csp összege mint akkor! Őszintén szólva ez felháborító!
2014. máj. 15. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem félrebeszélsz. Már hogy lenne annyi?!
2014. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Mivel évek óta egyiken sem emeltek 1ft-ot se :(
2014. máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem! Nem azt mondom, hogy sok, de itthon eléggé hosszú ideig támogatják az anyukákat, ez máshol nem divat...A GYEST meg megelőzi a GYED és a TGYÁS, ami ugye fizufüggő. Amúgy van családi adókedvezmény, persze ez sem sok, de nem erre kell babát vállalni.

37hkm

2014. máj. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Angliában élek, itt 9 hónapig kaphatsz GYED-et, ha előtte dolgoztál x ideig. Viszont, ha nem volt munkaviszonyod, semmi sem sem jár. Otthon legalább jár a GYES.

Szóval azzal egyet értek, hogy még így is szerencsés az, hogy 3 éves lehet otthon maradni a babával. De ha nem is 3-at, GYED mellett 2-t simán, az itteni 9 hónap helyett.

2014. máj. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

2003-ban 21.800 Ft volt a GYES ( [link] és a családi pótlék összege is változott azóta: [link]

Nem mondom, hogy jó ez az összeg, de szerencsére nem ebből neveli fel a nagy többség a gyermekét.

2014. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem NEM felháborító, sőt így van rendjén.

A GYES egy SEGÉLY, ahogy a nevében is benne van és alanyi jogon jár (gyermek 2 éves kora előtt azoknak is, akiknek semmifeél hozzájárulása nem volt ezt megelőzően).


Azt azért ne felejtsük el, hogy

- gyermeket vállalni nem erre kell, nem erre szabad(na)

- a családi adókedvezmény is jár a dolgozó, normális családoknak (ami ugye 1-2 gyerek esetén havi +10 eFt, 3 vagy több gyermek esetén lényegesen több) és ez NEM segély, hanem adókedvezmény.


Amikor az itt családilag eladósodott, sok esetben felelőtlenül fogyasztási kiadásokra, az élethelyzetükhöz méretn "luxus" cikkekre sokat elszóró hozzászólóknak tanácsoljuk, hogy ésszel költekezzen- nagyban vajon mit tanácsolnánk az eladósodott költségvetésünknek, az egyre kevesebb befizetőttől beszedett "társadalmi hozzájárulások" elosztására JÓZAN ésszel?


Egyedülálló, dolgozó, jól kereső édesanyaként maximálisan támogatom, hogy a következő 20 évben is ugyanennyi maradjon minden SEGÉLY és alanyi jogon járó ellátás.

Az adókból, járulékokból kapott kedvezmények összegét esetleg lehetne emelni, de az már egy másik történet.


Sajnos sokaknak nem evidencia mindez. Szerintem inkább ez a felháborító.


Minden jót :)

2014. máj. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sincs benne semmi felháboritó.

Aki gyes-re szül annak előtte 0Ft voilt a jövedelme szülés után 3 évig 38 ezer egyértelműen több. Aki meg gyed-re szül az két éves korú gyerek mellett már simán visszamehet dolgozni. A világ nagyrészében sincsenek otthonok az anyák 3 éves korig és nem láttom, hogy a mi gyerekeink olyan hú de különbek lennének ettől.

2014. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
itt nem arról van szó, hogy ki szül gyesre meg ki nem, aki 3 évet akar otthon maradni, az is minimum 1 év gyeses lesz. És valóban érdekes,hogy nem emelkedett az összeg, mikozben a gazdaság meg a világ meg a minden drágább lett. 2003ban sokkal több mindenre volt elég az a 21e ft, mit most a 25e. CSP ugyan ez
2014. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

8-al értek egyet, az a felháborító, hogy 11 éve mennyit ért 21 ezer forint, miket lehetett abból a babának venni és mennyit ér most 25 ezer Ft. Úgy lenne igazságos, ha 2003-ban 10 ezer lett volna csak a gyes.

Persze ne legyen most se annyi, mint a minimálbér nettóban, hisz az nem igazságos a minimálbéres kismamákkal, de azért legalább 35 ezerre emelhetnék.

2014. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

"aki 3 évet akar otthon maradni"


Az teremtse elő rá a keretet. Én meg világ körüli utat akarok az sem érdekli senki.

2014. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!