Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerinted is felháborító?

Szerinted is felháborító?

Figyelt kérdés
Közel 11 éve szültem, és döbbenten olvasom, hogy most 2014-ben ugyanannyi a GYES, Csp összege mint akkor! Őszintén szólva ez felháborító!
2014. máj. 15. 10:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy érzem, hogy dolgoztam közel 10 évet, mielőtt szültem. Remélem előteremtettem rá a keretet, hogy otthon maradjak 3 évig tgyáson, gyeden majd gyesen. Bár utóbbi mellett már szerintem dolgoznom kell majd!
2014. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

Le leszek pontozva, de vállalom.

Az a felháborító, hogy egyáltalán LÉTEZIK gyes. Én megszüntetném. Aki nem dolgozott semmit, tehát nem fizetett adót, annak nem adnék alanyi jogon semmit.

Azoknak adnék gyest, aki dolgozott, és a szülés idején nincs munkahelye.

Egyből több lenne a felelős gyerekvállalás!

Aki munkahelyről megy szülni, annak nem a fizetése 70 %-át adnám, hanem a fizetését!

És miért nem elég, hogy 2 évig kap "nagyobb" támogatást az ember? A 3. év szinte ajándék! Szerintem nem sok országban van 3 évig állami támogatás gyerekvállalás esetén.

2014. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!