Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi munkaviszony szükséges...

Mennyi munkaviszony szükséges a GYEDhez, ha egyetemre járok?

Figyelt kérdés
Januárban fog megszületni, eddig csak diákmukáim voltak az egyetem mellett, ha sikerül valahogy munkát szereznem, fél év munka elég az eddigi 3 év egyetem mellé a gyedhez?
2014. jún. 11. 07:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nappalis vagyok, van még egy félévem hátra, ami ha januárban jön a pici pont el is tudok majd végezni. Csak ha úgy lett volna, hogy pl. fél év kell még a gyedhez, akkor inkább halasztottam volna és megpróbáltam volna azt ledolgozni (persze nem sok esélyt találtam rá, hogy felvettek volna bárhova így). De így valószínűleg tényleg elvégzem még ezt az utolsó félévet, max. még közben valami diákmunka vagy részidős munka, amiért nem kapnék sokat, de azért most minden kis pénz számít.
2014. jún. 11. 11:58
 12/12 anonim ***** válasza:

Na, most. Eleve, ha diákmunkán voltál, vagy, akkor alapból nem is veszik figyelembe a diákmunkát, mivel abból nincs TB levonás, mert tanulsz. Tehát, a tgyáshoz és gyedhez már az is kilőve.

Azt, hogy figyelembe vesznek 180 napot nappalin szerzett tanulmányokból, az most is van, ha van mellé legalább 180 nap rendes munkaviszony is, nem diákmunka. Így tgyásra is jogosult lennél, majd gyedre, tehát jobban járnál, mert tovább kapnál ellátást és a béred 70%-a lenne az alap.

Mivel ez sincs meg, így marad neked a diplomás gyed. Ha van nappalin 2 lezárt féléved, akkor jár a diplomás gyed. Ez azt jelenti, hogy a baba születésétől 1 évig kapsz gyedet, aminek az alapja a minimálbér lesz, majd annak lejárta után gyesre mehetsz a baba 3 éves koráig.

2014. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!