Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet GYED közben táppénzre...

Lehet GYED közben táppénzre menni, ha terhes leszel? Többi lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok a 16 hós lányommal. Tervezzük a tesót. Ha terhes leszek, akkor elmehetek táppénzre, ill. kivehetem az eddig összegyűlt szabijaimat? És az extra GYED miatt akkor kaphatom a GYED-et és a táppénzt is???

Van valakinek ilyenben tapasztalata?



2015. jan. 8. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Egyszerre egyfajta ellátást/segélyt kaphatsz!

GYED extra arra vonatkozik, ha dolgozol, Kapod a gyedet mellette!

Táppénz egy ellátás, nem bér, ezért nem jár mellé a GYED.

2015. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, első, leülhetsz, egyes.


Kérdező, ha visszamész dolgozni, vagy kiveszel akár csak egy nap szabit, és aztán tp-re mész, jár a két ellátás párhuzamosan.

2015. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az, aki ugyanazon gyermek jogán egyidejűleg gyermekgondozási segélyre, gyermeknevelési támogatásra (a továbbiakban együtt: gyermekgondozási támogatás) és az (1) bekezdés szerinti ellátásokra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe, kivéve azt a személyt, aki gyermekgondozási támogatás, illetve gyermekgondozási díj igénybevétele mellett munkát vállal és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult.
2015. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Lehet, hogy én vagyok nehéz felfogású, de nem lehetne egyszerűben??? :)
2015. jan. 8. 12:55
 5/12 anonim ***** válasza:
de, egyszerűbben leírtam a másodikban. A 3-ban meg bemásoltam a törvényt, egyszerre egy ellátás, kivéve ha ellátás mellett dolgozol és keresőképtelenné válasz.
2015. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jan. 8. 13:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első totál hülyeséget ír...

Én gyeden vagyok és mellette táppénzen.

Kisfiam 18hós, 1év korában jeleztem a cégnek, hogy ismét babát várok, mi a teendőm. Le kellett adnom az orvosi igazolást és a táppénzes papírt. Kivettem a felgyűlt szabikat és után mentem táppénzre. Azóta itthon vagyok, sajnos valóban veszélyeztett terhesként. Ha minden jól megy, 3hét és szülök.

Kérdésedre a válasz: igen lehet gyedet és táppénzt kapni egyszerre!

2015. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
...1 éves korában...
2015. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es. Köszi a választ. Még annyi, hogy a munkáltató nem mondhatja azt, hogy nem vehetem ki a szabit és nem mehetek utána táppénzre? Csak mert nem túl jó körülmények között jöttem el szülni... :(
2015. jan. 8. 13:31
 10/12 Kelemen Szabina ***** válasza:
En is most tettem ezt kerdes maskepp. En is biztosra tudom h van ilyen, de milyen papirokat kell irni? Mit kell a fizetesnelkuli papirra irni? Es masik vagy ugyanarra a papirra, vagy hogy kell kozolni h maris szabira mennek? Es utana mikot kell leadni a veszelyeztetett terhes papirt h tappenzt is kapjam?
2015. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!