Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyedülállóként vennél fel...

Egyedülállóként vennél fel hitelt/kölcsönt ha a folyamatos tartozásokból nem tudsz kikeveredni mióta megvan a gyerek?

Figyelt kérdés

gyedből nem lehet megélni, ha nincs munkája az embernek.


vagy egyéb ötletek bevétel növelésre?


2015. jan. 19. 10:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"provident ad gyedre"


Az uzsorások is. Ha felveszed azt annyi eszed is van, azzal garantáltan nem keveredsz ki belőle sohasem, én előbb vágnám le a kezem minthogy a provident-hez menjek. Nagyon gondold meg szerintem, nem véletlenül adnak gyedre amikor senki más nem ad...


Megkérdezhetem hogy hogy kerültél ilyen rossz helyzetbe? Apuka? Család valaki aki segíteni tud senkid nincs?

2015. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

gyerektartásról még nem egyeztünk meg, még gyermekelhelyezési per sem volt, nyáron fog jönni, akkor megbeszélem vele valahogy, mert egyenlőre igényelni sem merem a háta mögött.


ha nem lennének tartozásaim, nagyon spórolva ugyan, de kijönnék, szóval elég lenne a rezsire, meg tápszerre és pelenkára.


nem tudom "honnan akasszak le" hirtelen egy százezrest, ennyi a minuszom, amit cipelek hónapról hónapra és még az, ha törlesztem, maga a törlesztés miatt kell megint kölcsönkérnem.

de a provitól ha mondjuk 30-at felvennék, akkor legalább nem lenne kisakkozva, mint most a tápszer, meg pelenka (szóval következő hónapban lenne egy plusz tizesem, és a fennmaradó 20-ból törleszteném vissza (havi 4-5 ezer forintot jelent, szóval 4 hónapig bírná magát törleszteni, ami után még 2-3 hónapig kell a gyedból 5ezret minuszolni)

2015. jan. 19. 12:48
 13/20 A kérdező kommentje:
pont, hogy a család segít, kölcsönnel, ez miatt is a tartozások, plusz a zaci.
2015. jan. 19. 12:49
 14/20 A kérdező kommentje:

és ha igényelnék gyerektartást, az visszamenőleg megkapnám születéstől?

(iagzolni tudom dátummal, mindennel, hogy jóformán már szülés előtt sem voltunk együtt)

2015. jan. 19. 12:53
 15/20 anonim ***** válasza:

De ha a gyedből tudsz szerinted havi 5000 körül törleszteni Providentet, akkor jelenleg is tudsz havi 5000 félretenni a tartozásaidra, nem?


Azt írod, 100 ezer körül tartozol a családnak. Kéthavonta megadsz egy tízezrest, 20 hónap alatt kint vagy belőle. Gondolom, a család nem kér kamatot.


Ha felveszed a Providentet, akkor vissza kell fizetned nekik a teljes tőkét, kb. még ugyanannyi kamatot, de a 100 ezres tartozás ugyanúgy megmarad. Egyedül te jársz rosszabbul, mert a Providentnek kamatot is kell fizetned.


Hidd el, ezzel csak te jársz rosszabbul, na meg a család, mert még később látják viszont a pénzüket.


A gyerektartást pedig iényeld meg minél hamarabb, mert egy idő után elévül a követelésed, és azt már sose kapod meg az apukától. Ha jól értem külföldön van, de könyörgöm, ez a 21. század, van telefon, internet, e-mail, hogy meg lehessen vele beszélni, pénzre van szükség a gyerekneveléshez. Ha nyáron mégse jön haza, akkor mit csinálsz, vársz, míg ő keres meg, hogy pénzt akar adni?

2015. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

a provit magából a provihitelből törleszteném, ezzel ki tudnám csúsztatni, hogy a saját pénzemből csak később kellazt törlesztenem a fennmaardó időt.

tehát felvennék 30-at, abból 10 az enyém, 20 ból meg 4 havi törlesztő kijön.


a családi törlesztő azért gáz, mert ha 10-est adok jobbra-balra havonta, mindig ott vagyok, mint most, hogy nem elég a tápszer, pelus a következő "fizetésig".

meg amúgy azis vicces, pl kaptam 5000-et babának ruhára, de ugye abból gyógyszert vettem neki, és még ezt is felemlegetik, hogy miért nem vettem ruhát...jah, meg amikor arra adnak, hogy magamnak vegyek pulóvert, persze abból sem arra költök..

valahogy nem látják, hogy a nincsnél is nagyobb a minusz.


az apja meg ígérget, de ugye szavakból megint nem élünk meg..így valahogy szépen, nem veszekedve, de kérem, majd gyerektartás fizetésre.

2015. jan. 19. 13:09
 17/20 anonim ***** válasza:
Hogy tudtad igy nyugodt szívvel vállalni a babát? Ezt olvasni is borzalmas...
2015. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
nem gondoltam bele, hogy nem lesz párom.
2015. jan. 19. 14:28
 19/20 anonim ***** válasza:

Értem, mit igyekszel belőle kihozni, de gondold végig: tényleg előrébb vagy tőle, hogy van egy hónapig tízezer forintod, aztán meg törlesztheted a kamatokat a maradékból, és még azután is a gyedből? Ha a hitel felélése után havi 5000-et tudsz szánni a törlesztésre, akkor ezek szerint most is ki tudsz gazdálkodni annyit. Ha meg nem tudsz, akkor a hitelt sem fogod tudni törleszteni, tehát bukta az egész. :(


Inkább próbálj meg valami más utat. A gyerek apjából pedig azonnal valami pénzt kiszedni, mert a saját esélyeidet rontod azzal, ha halogatod. Nem tudom mekkora a kicsi, de fél évre visszamenőleg lehet a gyerektartást kérni, illetve 3 évig, ha alapos indokod van arra, miért nem követelted korábban. Nálad nem hinném, hogy lenne ilyen indok, szóval a fél évnél régebbi tartásdíjat elbukod.


[link]


Inkább ezt intézd el, ne hitelt vegyél fel. Ha kapsz tartásdíjat, akkor tudod törleszteni a meglévő tartozásaidat. Addig a család talán tud várni. Hitelt viszont semmiképp ne vegyél föl, mert sosem fogsz tudni kimászni belőle.

2015. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mennyi idos a kicsi? Melyik reszen laksz az orszagnak? Ne vedd fel a hitelt!!!!
2015. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!