Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak eljönni?

Figyelt kérdés
2,5 éves a kislányom, eddíg a párom volt GYES-en, az alap GYES-t kapta, 25500 ft-ot (a szülés előtt nem volt bejelentve a munkahelye), én nekem (apukának) van 5 év munkaviszonyom, bejelentve, viszont talált rendes bejelenttt állást a párom, ezért a maradék 7-8 hónapra én jönnék el haza. A munkahelyemen már megbeszéltem, eljöhetek, de én is az alap 25500 ft-ot fogom kapni? Vagy van valami opció, hogy kapjak rendesebb összeget? A kormányablaknál már elintéztük, hogy átvegyem a GYES-t, ha megjön a határozat azt be kell vinnem a munkahelyemre majd.

2015. ápr. 23. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

GYES-ből csak és kizárólag "alap" létezik.

Amire te gondolnál az a GYED, de az, csak és kizárólag a gyerek maxmimum 2 éves koráig járhat.

Ti már túl vagytok azon az időszakon, hiába nem tudtátok igénybe venni, így már csak a maradék fél évre (nem többre) járó GYES-t veheted át, ami viszont óriási marhaság lenne, mivel "átvétel" nélkül is kapná továbbra is a nejed a munkabére mellett.

2015. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A gyes mindenkinek ugyanannyi és csak a gyerek 3 éves koráig jar
2015. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kormányablaknál nem mondták el nektek rendesen?
2015. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de, épp azért veszem én át a GYES-t, mert amíg próbaideje van, 3 hónapíg, bármikor elküldhetik, és akkor vissza tudok menni a munkahelyemre, viszont mindketten meg nem tudunk dolgozni, mert az én munkahelyem 3 műszakos. (ha lejárt a próbaideje, elkezdek másik melóhelyet keresni, és felmondom itt)
2015. ápr. 23. 18:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Két éves kortól már csak gyes jár, az meg mindenkinek ugyanannyi, mindegy van-e munkahelye az illetőnek, vagy sem.
2015. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jaj, de zavarosan csináljátok. Ha párod felveszik biztosra, akkor te felmondasz a mostani munkahelyeden? Jól értem? Mert?

Amúgy a gyes csak 3 éves korig jár, tehát jobb, ha már most keresgélsz munka után. Amúgy a gyes mellett lehet dolgozni. Gyerek mehet böcsibe.

2015. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te nem akarsz dolgozni gyes mellett, hanem fizetés nélküli szabira jössz, mert nem rúghatnak ki?


Ha jó fej lenne a munkáltatód, akkor gondolom amúgy is kapnál fizetés nélkülit, nem kellene a gyessel variálni.

Ha nem jó fej, akkor abban a pillanatban kirúghat, amint visszamész dolgozni. És ha a feleségednek nem jön össze a munka, téged meg kirúgnak, mert "leléptél" fizetés nélkülire, akkor mi lesz?

És 6 hónap múlva mit csináltok? Akkor már gyes sem fog járni.

Érdemes most beíratni a gyereket oviba, hogy ősszel kezdhessen (vagy bölcsibe).

2015. ápr. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a bölcsihez 2 munkáltatói kell, az oviba meg még nem veszik fel, évvesztes, mondták, hogy jobb, ha a bölcsi nagycsoportot járja ki először, és nem az ovi nagycsoportot kétszer. Dolgozok GYES mellett, de nem ott, hanem máshol, saját időbeosztással, a párom munkaidejéhez igazítva, ha a jelenlegi munkahelyemen dolgoznék GYES mellett, akkor a párom nem tud menni dolgozni, mert egyedül nem maradhat a gyerek, amikor pont egyszerre kellene mennünk dolgozni. (Fel akarok mondani majd, ha már biztos a párom munkahelye, a jelenlegin nekem nem annyira kifizetődő ott dolgozni, alig 5000 ft-al több a fizu a nettó minimálbérnél, és a ledolgozandó óraszámunk is emelkedik most hamarosan kb havi 40-42 órával, a fizu viszont nem.)
2015. ápr. 24. 17:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Kevesebb, mint 5000 ft-al több a fizum a minimálbérnél teljes munkaidős 3 műszakos állásban (+ pótlékok + cafeteria), egy olyan helyen, amit minden országban reklámoznak, és az év végi gyűléseken a nagyfőnök mindig azt hangoztatja, hogy az előző évhez képest hány milliárd ft-al növekedett a forgalom, hány száz millió ft-al növekedett a bevétel, hány %-al növekedett a vendégszám stb. szerintem ennél találnék jobbat, csak eddig nem tudtam lépni, mert nem volt munkája a páromnak, most meg már van. (remélhetőleg) A vicc meg az, hogy fix műszakra vették fel, részmunkaidős állásra, és pont ugyanennyit fog keresni.
2015. ápr. 24. 18:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt Írod, most mindkettőtöknek van munkája. Akkor miért nem tudtok munkáltatóit leadni a bölcsi beíratkozásnál?
2015. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!