Ha apuka marad otthon a gyerekkel, milyen ellátásokra jogosult? Egymásnak ellentmondó infókat találtam.

Figyelt kérdés
2015. máj. 28. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanazok a feltételek, mint a másik szülőnél. Milyen ennek ellentmondó infókat találtál?
2015. máj. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha munkahelye van és úgy marad otthon a gyerekkel, akkor a gyerek 2 éves koráig GYED-et kap a kicsi után. Ha nem jogosult gyedre, mert nem volt munkaviszonya, akkor meg a GYES jár automatikusan.
2015. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
apa tgys-t nem igényelhet, csak ha az anya kórházba kerül vagy meghal. A 168 napig gyest kaphat. Gyedre 168. napot követően jogosult, ha megfelel a feltételeknek. Emellett 1 éves korig nem dolgozhat. Minden más szabáky (összeg, jogosultság időtartama) ugyanaz, mint az anyánál.
2015. máj. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha úgy terveztük, hogy ő maradna itthon, akkor az első fél évben csak gyest kap és csak utána gyedet? Ez nem valami kedves dolog :(
2015. máj. 29. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindent jól leírt az előző válaszoló. Az első 168 napban csak gyest kaphat, ez kb 5,5 hónap. Ennyit azért legyél otthon a gyerekkel legalább. Én hiszem, hogy az apuka ugyanolyan szülő, nálunk a férjem van itthon gyeden a fiunk 7,5 hónapos kora óta, eredetileg úgy terveztük, hogy 5,5 hónapos korától már, de az nem jött össze, úgyhogy nem vagyok elvakult, de azért egy újszülöttnek kell az anyukája, csak hogy mást ne említsek, szoptatás. Én egyetértek azzal, hogy ilyen a szabályozás. Azért ennyit legyen otthon az anyuka is.
2015. máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez nem "kedves dolog", hanem kizárásos alapon az anya szoptat, ergo táplálja a gyereket. a tgyás, vagyis szülési szabadság meg ugye az anyának jár, hisz ő szült, egyébként se árt felépülnie :) ezért van ez.

mikor lejár a szülési, akkor lehet cserélni, onnantól ugyan azokat az ellátásokat veheti igénybe, ha jogosult rá. sőt, a pici 1 éves kora után, akár mindkét szülő mehet dolgozni, akkor is jár a gyed/gyes.


de természetesen ha anya súlyos beteg vagy neadjisten meghal, akkor az apa is megkapja a gyedet a tgyás időszakban

2015. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!