Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi munkaviszony kell a...

Mennyi munkaviszony kell a veszelyeztetett terhessegi tappenzhez?

Figyelt kérdés
2015. júl. 1. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Annyi napot lehetsz táppénzen amennyi munkaviszonyod volt.Tehát ha 6-8 hetesen el akarsz menni táppénzre,akkor legalább 8 hónap munkaviszony kell,hogy biztos elég legyen.
2015. júl. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez jol hangzik, azt hittem csak egy ev munkaviszony utan jar ez is, csak az utolso 4 honapban szeretnek elmenni tappenzre


a baba mikor megszuletne, akkor lenne kb 11 honap munkaviszonyom igy gyes sajnos nem jar...

2015. júl. 1. 09:27
 3/16 anonim ***** válasza:
A GYES alanyi jogon jár, GYED nem fog.
2015. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
A gyes az járna,mert alanyi jogon jár.A Csed és a Gyed amihez kell a 365 p.Méltányossági alapon kérheted,mivel csak egy hónap hiányozna,lehet meg is adják.
2015. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jajj meg nem vagyok tesztaban ezekkel a tamogatasokkal/ roviditesekkel, (nem sajnos) olyan az anyagi helyzet, hogy meltanyossagira nem szamithatok, a felujitott lakas az en nevemen van, hitel nincs, bar jol jonne a penz, de ha kijonnek ellenorizni a korulmenyeket nem hinnem, hogy megadjak, max egy probat meger...:)
2015. júl. 1. 09:34
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

"csak az utolso 4 honapban szeretnek elmenni tappenzre"


Normál terhességnél semmi nem indokolja, hogy ilyen hamar abbahagyd a munkát. Bőven elég az utolsó 1-2 hónapra "szabadságolnod" magad.

Veszélyeztetettnél pedig nem te döntöd el, hogy mikortól kell.

2015. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Vegyszerekkel dolgozok, a legtobbnek goze is van, mar most probalom hanyagolni az erintkezest veluk, szoval akar holnaptol tappenzen lehetnek, de szeretem a munkam es hanyingerem sincs semmitol, maradnek meg, munkatarsam pl 8 hetesen el is ment tappenzre.
2015. júl. 1. 09:52
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Jó nagy hülye, mert ilyenkor (ha a munkakör betöltésére egy kismama alkalmatlan) távolléti díj jár, ami nem 50-60 %, mint a táppénz, hanem 100 %.
2015. júl. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
No en meg errol sem hallottam, utana fogok nezni!
2015. júl. 1. 10:13
 10/16 A kérdező kommentje:
De akkor mi a kulonbseg a tavolleti dij es a munkabol adodo veszelyeztettseg kozott?
2015. júl. 1. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!