Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokat tudunk...

Milyen támogatásokat tudunk igénybe venni ebben az esetben? (GYED, diplomás GYED, GYES, CSED, stb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdést azért teszem fel, mert többszörösen is speciális helyzetben vagyunk, szakembert pedig még nem tudtunk megkérdezni (erre is sor fog kerülni).

A helyzet az, hogy a feleségem külföldi állampolgár (nem EGT tagállam), és bár dolgozik, nincs bejelentve, értelemszerűen emiatt nem járhat neki GYED sem (meg CSED sem?). Én pedig megbízási szerződéssel dolgozom 3 éve (minden évben megújítva január 1-től december 31-ig), nem tudom, hogy erre lehet-e GYED-et igényelni? Egyéb jövedelmem pedig az egyetemtől kapott ösztöndíj, ahol mesterszakos hallgatóként jogosult vagyok diplomás GYED-re, lévén, hogy a feleségem nem magyar állampolgár, ezt nekem kéne igényelnem.

Kérdésem tehát, hogy ebben az esetben kettőnk közül ki és mit igényelhet, amennyiben első gyermekünk októberben megérkezik?

Előre is köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszra méltat, illetve, ha kihagytam volna valami fontosat, írja meg legyen szíves!



2015. júl. 10. 16:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igazából nincsenek még pontos infók az új gyed extra jogszabályáról. De, ha úgy lesz, mint a 2014-es gyed extra bevezetésénél, akkor a gyerek fél éves kora után mehetsz te gyedre és dolgozhatsz is mellette. Ergo, kb. áprilisban betölti a gyerek a 6 hónapot és akkor te megigényelheted a gyedet, a párodnak le kell mondania a gyest és te dolgozhatsz is. Szerintem úgy lesz, mint a 2014-es gyed extra bevezetésénél, mert ott is el lehetett menni a 2013-ban született gyerek 1 éves kora után is dolgozni.
2015. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld :)
2015. júl. 12. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!