Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Babát várok, kirúgtak a...

Babát várok, kirúgtak a munkahelyemről, mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Január 16-a óta dolgoztam egy cégnél és 3 hónapig csak alkalmi munkavállalóként jelentettek be, majd május 15-ével megkaptam a szerződésemet, ami pedig csak 3 hónapra szólt, de mivel nehéz fizikai munkát végeztem ezért beszéltem a főnökömmel, gondolván segítségemre lesz... de kirúgott. Előtte 5 hónapig 4 órás munkaviszonyom volt.
2015. aug. 10. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülés pillanatában (pontosabban elotte 42 nap) nem vagy biztosított akkor csak gyesre vagy jogosult,ami 25 e forint.
2015. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha határozott időre szóló szerződésed volt, akkor nem kirúgott, hanem inkább csak nem hosszabbít, nemde bár?


Ehhez minden joga megvan.

(Kirúgáshoz nincs, de nem is lenne túl eszes tőle, mert határozott szerződés felmondásakor, ki kellene fizetnie a szerződésből hátralévő időt.)


Ez minden munkaviszonyod? Csak 8 hó. Erre még álláskeresési se jár, amivel esetleg lehetne trükközni, ha egyébként elég munkaviszonyod lenne.


Ha nem helyezkedsz el, és nem leszel biztosított a szülés napján, akkor semmi más nem jár, csak ami alanyilag mindenkinek. GYES, CSP.

2015. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha legalabb 4 eve dogoznal 8 oraban, akkor jarna allaskeresesi jaradek, ami, ha szules idopontjaban is folyositanak, akkor jar csed, gyed is, de igy csak a 25 ezres gyes fog jarni.
2015. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát igen sajnos ennyi a munkaviszonyom, előtte suliba jártam, így jött össze...

amúgy már nem dolgozom, de a szerződésem 15-ig szól


köszönöm a válaszokat

2015. aug. 10. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Es hany hetes terhes vagy?
2015. aug. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kirúgott hanem lejár a szerződésed és nem hosszabbitja meg, ez neked nem jó de jogszerű. Sokat nem tudsz tenni. Igy csak gyes +családi fog járni. Még ha elmész álláskeresésire szülés előtt is necces hogy meglesz-e a szükséges egy éved, szerintem nem.
2015. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az aktív korúak ellátását igényelni az önkormányzatnál, az régebben akkor járt, ha nem vagy jogosult a munkanélküli segélyre, pár éve 22ezer/hó volt. És ha már az önkormányzatban jársz, ott kérheted hogy fizessék a tb-det. A semminél több...
2015. aug. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. vagyok. De előbb a munkaügyi kp-ba kell menni, ahol adnak igazolást, hogy hivatalosan is munkanélküli vagy, azt kell vinni az önkormányzatba. Legalább is nekem 2-3 éve így volt. (én nem voltam terhes, szimplán csak kirúgtak)
2015. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7,8-as: idén márciustól azt a 22 ezres segélyt a munkaügyiben intézik, amit korábban az önkormányzatnál lehetett igényelni.
2015. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!