Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 Éves a kisfiam. Én beállok...

1 Éves a kisfiam. Én beállok dolgozni édesanyám megy el gyedre vele. Nekem jár a gyed extra vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés

2015. okt. 17. 20:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

A nagyszülő abban az esetben mehet gyedre, ha amúgy dolgozik, és családbafogadja a gyereket, de ezzel te a szülői jogaidat átruházod rá. Ezt a csal.fogadást különben a szülő kérheti.


Kérdező! Elmehetsz dolgozni és igényelheted a gyedet is 1 éves kora után!

2015. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

valoban csaladbantarto gyam....ezt irtam en is. de minek is menne gyedre mikor kerdezo dolgozhat egy eves kor utan, keresethatar nelkul


10

2015. okt. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

8 és 10es válaszoló vagyok.


tudom, hogy nem mehet a nagymama gyedre, én is azt írtam!

és tudom mi a gyed extra.

de ha a nagymama még dolgozik, akkor kénytelen a kérdező lemondani gyedről és a nagyi igényelni a gyest, mert különben kirúgják. gondolom azért kell a nagyi mert ő szívesen unokázna és 1 évesen jobb döntés mint a bölcsi.

csak emiatt írtam a 9es válaszolónak, mert tényleg lehet ilyen helyzet, akkor viszont jobb ha a nagyi veszi igénybe a gyest, mint ha elveszítené a munkahelyét és még gyest se kapna ugye :)

2015. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, szóval a 6os és 8as válaszoló voltam, most már tényleg belezavarodtam! :D
2015. okt. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

13-14, ahogy írtuk, ha a mama dolgozik, nyugodtan elmehet GYEDre, annyi a feltétele, hogy anyuka bemegy a gyámhivatalba, és kéri a családba fogadást a nagymamánál.


lehet, hogy az előbb nem volt egyértelmű, azért fejtettem ki jobban

2015. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

azt is értem, te nem érted amit írtam, de feladom :)


nyilván ha egy teljesen normális családot képzelünk el, akkor nem fogadja családba a nagyi, anya meg nem bölcsibe adja ha a nagymama jelentkezik, hanem lemondja a gyedet, mama meg a gyest igényli. na, csak ezért írtam, de már tényleg túlmagyaráztam ezt, feladom, meg értelmetlen is így körbejárni ezt a témát, hogy a kérdező semmit nem reagál, de legalább járattuk kicsit az agyunkat :D

2015. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó! Miért mondja le a szülő a gyedet. A nagymama, ha nyugdíjas, akkor is vigyázhat a gyerekre, ha a szülő kapja a gyedet és dolgozik. Az nem feltétele, a gyed+munkának, hogy a gyereket akkor mindenképp bölcsibe kell járatni. Nem is értem mit hablatyolsz itt össze-vissa. Mások is jelezték már, hogy hülyeségeket írogatsz.

Ha meg a nagyszülő dolgozik, akkor menjen a gyerek bölcsibe, nem lesz semmi baja. Ha meg a nagyszülő már nyugdíjas, ő vigyáz a gyerekre, anya meg dolgozik és kapja tovább a gyedet. Most miért mondana le a gyedről, ha az több, mint a gyes. Gondolom a Kérdező édesanyja már nyugdíjas. Én biztos nem csinálnék ilyen hercehurcát, hogy családba vetettem a gyámnál a nagymamát, hogy kaphasson gyedet. Akkor hozzánk is kellene költöznie, velünk kellene egy háztartásban élnie.

A legjobb megoldás: nagyszülő nyugdíjas, vigyáz a gyerekre, anya dolgozik és kapja tovább a gyedet. Nagyszülő ebben az esetben a nyugdíját kapja.

Vagy, nagyszülő még dolgozik, akkor gyerek megy bölcsibe v. más vigyáz rá, anya-apa dolgozik és anya kapja a gyedet tovább. Nagyszülő is csak a munkabért kapja. Nem tudom mi értelme van nagyobb összegű ellátásról lemondani, csakhogy nagymama legyen gyesen, mikor a szülők még a gyedet is kaphassák, ami gondolom legalább a duplája a gyednek.

Ha a szülő kapja tovább a gyedet és dolgozik, akkor nyugodtan vigyázhat rá a nyugdíjas nagymama. Ha meg a nagymama is dolgozik, akkor meg bölcsi v. más, aki tud a gyerekre vigyázni. Én biztos nem mondanék le a 90 ezer FT gyedemről a 25 ezer Ft gyesért!

2015. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"legalább a duplája a gyednek", előző vagyok, javítok, duplája a gyesnek!

Szerintem nincs olyan hülye ember, aki lemond a gyedről, csak hogy a nagymama unokázhasson 25 ezer Ft gyesért 2 évig.

2015. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
39%

feladtam... :)

azért remélem, hogy nem én vagyok az egyetlen aki inkább a dolgozó nagyit kérné meg az 1 évesem vigyázására mint bölcsibe adnám és dupla annyi pénzt kapjak utána.

nem hablatyolok itt összevissza, hanem elméleti síkon megjegyeztem valamit. nekem teljes döbbenet ez az utolsó kommented, hogy inkább bölcsődébe adnád az 1 évesed, csak nehogy le kelljen mondanod 90ezer forintról :O

2015. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsére még mindig itthon vagyok a 20 hónapos fiammal, de ha 1 éves korában vissza kellett volna menjek dolgozni, akkor annak nyomós oknak kellene lennie. Pl. anyagi helyzet. Igen, bölcsödébe adnám a gyerekem, ha vissza mennék dolgozni és senki sem tudna rá vigyázni, mert kapok 90 ezer gyedet és kapok fizetést, ami kb. lenne 120 ezer Ft. Miért tenném? Hogy a gyerekemnek jó legyen. Gondolom nem én vagyok az egyetlen anya, aki így tenne és sokan így is tesznek!! Bizony sokan rászorulnak, még arra a plusz 60-110 ezer Ft gyedre is és a fizetésük. Tudod, nem mindenkit tart el apuci.

Abba belegondoltál, hogy ha a dolgozó nagymama elmegy gyesre, akkor mi a fenéből fogja saját magát eltartani, miből fogja a saját rezsijét kifizetni, miből fog saját magának ruhát venni, ha éppen kell? Erre elég lesz a 25 ezer. Te ezt elvárnád édesanyádtól, hogy ne kelljen a gyereket bölcsibe adni, ha az élet úgy hozná, hogy vissza kelljen menni dolgozni (ha van egyáltalán munkahelyed), mert apucit kirúgták v. csődbe ment a vállalkozás! Erre gondoltál. Te fogod állni a nagymama kiadásait v. majd a nagypapa bevétele erre elég lesz? Ha van nagypapa. Ugyebár. Vagy esetleg 2 évre odaköltöztetnéd a nagymamát hozzátok és mindenben szegény tőletek függene, mert a havi 25 ezret kellene beossza (amit egyébként a gyerek kiadásaira adnak). Mert az ugye más, ha a nagymama nyugdíjas, mert akkor gyes mellett kap nyugdíjat, de ha dolgozik és egyáltalán a munkáltató belemegy, hogy elmenjen fizetés nélkülire, akkor csak gyest kap és nem biztos, hogy szeretne hozzátok költözni, csakhogy csökkentse a kiadásait, mert te nem adnád a gyereket bölcsibe. Ez a te véleményed, bár szerintem ezt senki sem várná el egy dolgozó nagymamától, hogy mondjon le a fizetéséről, a havi 25 ezer gyesért. Lehet, hogy ti megtehetitek, de látszik, hogy neked soha nem kellett semmiért sem megdolgozni és gondolkodni, ha egy ember teljes havi jövedelmét kiiktatnád az életéből a gyereked miatt. Esetleg, munka mellett amikor tud és szeretne, akkor vigyázhat a gyerekre, de sose kérném azt tőle, hogy adja fel a munkáját és jövedelem híján az addigi életét. A bölcsőde nem egy bűnbarlang, fejlett nyugat-európai országokban megszokott és elfogadott dolog, hogy 6 hónaposan is akár, de 1 évesen tuti bölcsibe adják a gyereket, mert anyának mennie kell vissza dolgozni. Akkor azok szemét nők? Értem én, hogy ősanya akarsz lenni, de gondolkodj már. Nem mindenkit tartanak el, hogy ne kelljen az anyagiakon gondolkodnia v. idő előtt visszamennie dolgozni. Sajnos nagyszülő nem mehet gyedre és sosem kérném tőle, hogy akár 2 évre is adja fel a munkáját és az életét és tengődjön ahogy tud, mert a gyerekemre kell vigyáznia. Mert havi 25 ezer, azért nem sok és valljuk be, a legtöbb nagyszülő szívesen vigyáz az unokájára, de nem hiszem, hogy 0-24-ig egy babával akar lenni és adja fel a munkáját, fizetését, otthonát, mert havi 25 ezerből nem tudja magát fenntartani.

Én, konkrétan, a 25 ezer mellé, nem tudnék még akár havi 100 ezret adni neki, hogy élni is tudjon. Ennyi. Ezen gondolkodtál?

2015. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!