Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 Éves a kisfiam. Én beállok...

1 Éves a kisfiam. Én beállok dolgozni édesanyám megy el gyedre vele. Nekem jár a gyed extra vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés

2015. okt. 17. 20:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
30%

Ja és döbbenj le nyugodtan, mert gondolom, vannak bőven, akik még kevesebb mint 90 ezerért is bölcsibe adták a gyereket, hogy gyed mellett visszamenjenek dolgozni és több jusson az asztalra. Ismerősömék bébiszittert fogadtak, hogy a nő visszamehessen dolgozni. És ezt kapd ki, 2 gyereke is van. Igaz, a nagyobb már óvodás volt akkor, de visszament, mikor bejött a gyed extra. Eredménye? Jobb élet, jobb minőségű élelmiszerek vásárlása és még sorolhatnám.....

Ja, és a gyerekek boldogok, köszönik szépen. És igen, megérte nekik a havi 30 ezer bébiszitter, még így is, mert csak arra az időre kellett a szitter, mikor apukával váltották egymást a műszakban. Ennyi. Ja, te nem tudod, milyen is a dolgozó emberek élete. Bocsika.

2015. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
48%

21: én sokat dolgoztam és ennek eredménye hogy nem kell se bölcsi, se nagyi! Itthon maradhatok a harmadik évben is, túléljük ha kevés a bevétel, tettünk félre direkt előre erre az időszakra.

Dolgozó ember így is csinálhatja, nem csak a gyerek lepasszolása az egyetlen áldásos módszer. (Mondjuk tény hogy nincs plazmatévénk és nem járunk a Bahamákra nyaralni, de valakinek fontosabb a gyerekkel töltött idő mint a Gucci táska.)

Amúgy amit még nem írtak és ilyen is előfordulhat:

Ismerős lemondott a GYED lehetőségről és utolsó 2 évben a nagyi volt otthon a gyerekkel, mert pont 2 éve hiányzott a nyugdíjig és nem talált munkát. Hosszútávon mindenki így járt jobban, mert így a nagyi rendesebb nyugdíjat kapott, gyerekeinek nem kellett utána támogatnia.

Érdemes kicsit távolabbra is gondolni, nem csak arra hogy de jó duplafizum lesz következő hónapban. Úgyis csak egy ideig tart, utána meg mi lesz?

Vagy sokan tanulnak inkább GYED extra kihasználása helyett és amikor visszamennek dolgozni több fizut kapnak. Csak ugye az kicsit nehezebb, mint nagyinak lepasszolni.

2015. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó, válaszom a 80%-nak szólt.

Ugyanakkor, nem mindegy, hogy a nagymama dolgozik v. munkanélküli. Ez a másik.

Sokan nem lepasszolják a nagymamának, hanem a nagymama ajánlja fel, hogy vigyáz a gyerekre, de nem non-stop. Nagyinak is van élete.

Érdekes, itt mindenki szar anya, aki gyed mellett visszamegy dolgozni, nem marad otthon 3 évig, mert nem tudott eleget spórolni gyerek előtt. Ez egy nagyon szánalmas felvetés, a nők többsége a gyed lejártakor visszamegy dolgozni. A gyerek vagy nagyszülőnél van, vagy bölcsibe v. Csanában. Az biztos, hogy ezeknek a gyerekeknek a látóköre is szélesebb mire óvodába kerülnek és óvodában is könnyebben veszik az akadályokat, nem anyuci szoknyája mellett vannak egész nap.

2015. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Ja és aki tanul gyed mellett, azok is igen sűrűn lepasszolják a nagyinak, mert valamikor tanulni is kell és készülni a vizsgára. Ez nehezebb, mint elmenni dolgozni, képzeld tudom. De, úgy nem igazán lehet tanulni, ha pl. a másfél éves gyerek húzogatja a ruhám, hogy menjek vele. Ilyenkor kell valaki, aki vigyáz, felügyeli a gyereket. Bizony, tudom.
2015. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Miért kell minden kérdésből ezt csinálni? A kérdező feltett egy egyszerű kérdést, és ebből az lett, hogy egymásnak estek az extra gyed kihasználók, és a három évig otthon levők. Ez mire jó? Úgyis mindenki azt csinál, amit akar, illetve amire lehetősége van.
2015. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
24: nem mindenkinek van nagyija sajnos:( Én nagyi segítség nélkül, gyerek mellett tanultam, nem lehetetlen csak nyilván nehéz.
2015. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Igen, nem lehetetlen és bizony nehéz. Mert hiába van nagyi, ha épp a nagyi is dolgozik v. épp nincs kedve vigyázni a gyerekre. Mert ilyen is van. Na, meg sok függ attól, hogy a gyereknek milyen természete van. Nyugis, vagy örökmozgó. Sokmindentől függ.

Igen, a Kérdező feltett egy kérdést, de sajnos el is tűnt. Lehet, hogy csak félreírta és nem azt akarta írni, hogy gyedre megy a nagyi, hanem gyesre. Nem tudhatjuk, mert nem jelentkezik.

2015. okt. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
47%
25-ös, igen, igazad van. De ne felejtsük el, hogy vannak itt olyan anyák, akik lenézik azokat az anyákat, akik beadják a gyereket bölcsibe, hogy a gyed mellett fizetést is kapjanak. Kíváncsi lennék az illető mit csinálna Angliában, aki leszólta azt, aki 90 ezer Ft plusz pénzért beadná a gyereket bölcsibe.
2015. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
26%

80%-os vagyok... hát, kedves 20-as, bevallom én nagyon nem bírom a stílusodat! éppen te vagy aki lenézel másokat.

apuci tart el? nem tudom milyen a bölcsi? hát nagyon mellélőttél, gondozónő vagyok és igen, dolgozom, gyerekem 2 éves kora óta :D sajnos nálunk nincs nagyi, de őszintén én szívesen lemondanék havi 90E-ről ha nagyizhatna a gyerekem :)

nem értem miért kötekedsz velem, én akkor is állítom, hogy valós élethelyzet ha valakinél a nagyi unokázik, nem pedig bölcsibe adják! kincs lehet az a nagymama aki vállalja a gyest és még azt is el tudom képzelni, hogy a nagypapa fizuja+ a gyes elég nekik. de persze, biztos szentimentális vagyok :D

mindegy, én kiszállok, nem írok ide többet, egyáltalán nem szerettem volna vitába keveredni, nem is értem miért kell ez a stílus....

2015. okt. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
33%

Igen, valós élethelyzet, hogy a nagyi unokázik egész nap, de nem akkor, mikor napi 8-10 órát kell még dolgoznia. Ja és Magyarországon nem nagyon életszerű, hogy az emberek csak úgy lemondjanak a havi fizetésükről, hogy 25 ezer Ft-ért babázzanak! Ja, meg elég a nagypapa fizetése? Ja, ha politikus a nagypapa:) Te hol élsz?

Gondozónő vagy? Akkor olyan is. El tudom képzelni mit gondolsz azokról az anyákról, akik esetleg már a hónapos-2 év közötti gyerekeket is bölcsibe adják. Mert ha itt ledöbbensz rajta, akkor a valós életben is. Kár, hogy azok az anyukák nem tudják, mit is gondolsz.

2015. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!