Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apuka gyeden? Akkor felelötle...

Apuka gyeden? Akkor felelötle az anyuka?

Figyelt kérdés
Nem akarok felelötlennek tünni, de anyagilag sokkal jobban megérné hogyha párom lenne gyeden. Mellete én tudnék dolgozni, és kb ugyanannyi folyna be mint amenyit ö kap. Én meg nem kapnák, csak gyest. Még igy is több lenne mint hogyha ö dolgozna és és maradnék ithon. ( ha én maradok itthon 100.000.+ a gyed) ha ö marad itthon 100.000.+ a gyed ami kb 60-80 között mozodna neki. Persze nem szivesen tennék ilyet de ha van valaki aki hasonló helyzetbe van szivesen meghalganám. Nem akarok negatív véleményeket.

2015. nov. 27. 12:41
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
Nállunk a munkáltató 6 havonta hosszabítja a szerzödést, január 31 járt voln le. Közösmegeggyezéssél küldött le.
2015. nov. 27. 13:24
 22/52 A kérdező kommentje:
Nekem a munkaügyis azt mondta hogy igenis el lehet küldeni az embert terhesen is... Meg a munkaügyis a munkahelyen beszélt az oeppel hogy el lehet e küldeni, és azt mondták igen...
2015. nov. 27. 13:26
 23/52 anonim ***** válasza:

13: ez már részletkérdés, mondanám hogy előbb kellett volna gondolkodni, de a helyzeten az már nem javít, 32 hetes a terhesség, valahogyan fel kell készülni a szülésre.

Kérdező, ebben az esetben először is keresd fel a munkaügyi bíróságot, mivel ha csak nem határozott idejű szerződéssel foglalkoztattak, nem mondhatnak fel neked. Másodrészt, ha van munkaviszonyod a szülés napján, akkor neked is jár CSED, GYED.

Ha nincsen, de álláskeresési járadékot folyósítanak neked, akkor szintén jár mindkettő a minimálbér alapján, ami még mindig több mint a CSED, tehát azonnal keresd fel a munkaügyi hivatalt, csak előtte sakkozd ki hogy hány nap ellátás jár neked, és úgy igényeld meg, hogy a szülés várható napján legyen neked álláskeresési járadék folyósítva.

2015. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
belementél a közös megegyezésbe????? bocs de te nagyon buta vagy!
2015. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%
közös megegyezéssel igen!!! Azonnali hatállyal, munkáltató általi felmondással nem!! Te jó ég!! minek írtál alá ilyesmit??
2015. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
szépen aláírtál akkor havi -60 ezer Ft-ot. Gratulálok hozzá.
2015. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Jó lehet buta vagyok, de ha nem közzösel jövök el megmonta a munkáltató hogy elküld fegyelmivel....
2015. nov. 27. 13:29
 28/52 anonim ***** válasza:
88%
és így a válasz a kérdésedre: IGEN, felelőtlen vagy, mert úgy szüntetted meg a munkaviszonyod, hogy nem jártál rendesen utána, hogyan lehetsz jogosul csecsemőgondozási díjra, gyermekgondozási díjra, hogy milyen esetekben védett egy dolgozó, ráadásul a férjedre hagynád a gyereket, jaj nekem :(
2015. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%
ilyen nincs!! akkor mész a munkaügyire és a bíróság 80%-os arányban mindig a dolgozó javára dönt, ezt a TB ügyi szakelőadó mondta!! Hogy írhattad alá :(
2015. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm szépen nem sok segítséget
2015. nov. 27. 13:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!