Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Sajnos most munkanélküli...

Sajnos most munkanélküli vagyok, és nincs meg az előző évben a 365 ledolgozott napom. Szülés után mit fogok kapni? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 17:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A gyest szülés előtt kell megigényelni?Meddig jár?
2015. dec. 14. 17:39
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem.A gyest szülés után tudod majd igényelni.A gyermek 3 éves koráig jár normál esetbe.
2015. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
Szülés után, majd ha minden papírját kipostázták (születési anyakönyv, TAJ-kártya...).
2015. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
És szerintetek felvesznek terhesen dolgozni,vagy elhajtanak amint kiderül?
2015. dec. 14. 17:51
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Elhajtanak próbaidő alatt.
2015. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem igazán veszik fel az embert terhesen.Ami valahol érthető is,hiszen nem pár hónapra keresnek munkaerőt a munkaadók.Esetleg nincs valaki aki bejelentene?
2015. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs az ismerettségemben aki be tudna jelenteni :( Gondoltam,hogy elhajtanának sajnos.Amúgy köteles vagyok elmondani,ha felvesznek?
2015. dec. 14. 18:09
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

pontosan mennyid van az elmúlt 1,5 évben, mennyi ledolgozott idő? (azért a 1,5 évet kérdezem, mert fél év múlva szülsz...)

nem kell bejelentened, hogy terhes vagy, de akkor most 3 hónap körüli terhes vagy, igaz? akkor ha azonnal találsz munkát, akkor is 6 hónapos terhes leszel mikor lejár a próbaidőd. nyilván akkor már nincs mit titkolni, ha nem mondod is tudni fogja és nem kell semmit tennie, egyszerűen nem hosszabbít szerződést.

a gyed másik feltétele, hogy a szülés pillanatában is biztosított legyél, szóval nem elég csak az, hogy megvan a 365 ledolgozott napod.

2015. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szoval. Tisztázzuk Gyeshez nem kell munkaviszony... Gyedhez kell meg tgyshez de ezeket mar átbevezték. aSzülést megelozo 2 évben kell 365napnak meglennie az mindegy hogy egyben van akár részletekben.De a legfontosabb!A SZULÉS PILLANATÁBAN IS LENNIE KELL ÉRVÉNYBEN LÉVŐ BIZTOSITTOTT JOGVISZONYNAK azaz élő munkaszerződésnek vagy esetleg munkanélküli ellátásnak. Akkor jár a gyed. Ez tuti. Amugy meg csak családit 12500 és gyest 25ezer valamennyit kapsz meg az egyszeri 60e ftot ha megszuletett pici. Ezt mind szuletés utan kell intézni de a korhazban az anyakonyvvezeto elmondja. Visszamenoleg megkapod azaz ha ho végefelé szuletik és csaka kovetkezo honapban utalják akkor is megkapod szyletésnapjátol jár...

Ha jogosult vagy munkanéljulire időzitsd ugy hogy a szuléskor kapd igy lehet több jár...

2015. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
16%
8-as vagyok, 3 éve volt folyamatos munkaviszonyom (bár havi szerződéssel) és 4 hónapos terhes voltam mikor a terhesség miatt màr nem kaptam meg a következő szerződést. A munkaügyiben mondtàk hogy keressek valakit aki legalàbb papíron foglalkoztat és azzal és a munkanélkülivel együtt meglesz a folyamatos biztosított időm a szülés napjàig... Nagyon ki lett centizve de szerencsére sikerült! Nekem azt mondtàk hogy nem lehet 1 kihagyott nap sem a szülésig-
2015. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!