Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megoldható az, hogy a gyerkőc...

Megoldható az, hogy a gyerkőc 3 éves kora után is gyesen maradhassak?

Figyelt kérdés

4 gyermekünk van, és a legkisebb ma-holnap 3 éves,de én még nem szeretnék visszamenni dolgozni.

Na nem azért mert lusta disznó vagyok,hanem mert máshogy bizonyos dolgok nem oldhatók meg,ha én is 8 órában dolgozom.

Van arra lehetőség,hogy 4 éves koráig gyesen maradhassak?


2016. febr. 15. 06:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyesen csak akkor maradhatsz, ha tartósan beteg a gyerkőc. Viszont van olyan, hogy otthon maradhatsz, ha van három gyereked. Régen főállású anyaságnak hívták, most nem tudom, milyen címen fut.
2016. febr. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
2016. febr. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a legkisebb gyermek nyolc éves koráig otthon maradhatsz GYETen.
2016. febr. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

köszi egyes,kettes.


ha most én azt mondom,hogy bocsi,de még nem megyek vissza dolgozni,akkor megmarad a munkahelyem?

Mert hogy biztos munkahelyem van,és nem szeretném elveszíteni,de ez a plusz egy év még nagyon kellene.

2016. febr. 15. 06:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, mennyire biztos a munkahelyed. Ha visszamész a gyerek 3 éves korában, akkor is azonnal kirúghatnak, ha nem mész vissza, akkor is kirúghatnak. Gyes után így se, úgy se véd semmi. Ha vagytok olyan viszonyban, kérdezd meg a főnöködet, tudnak-e még egy évet várni rád.
2016. febr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#4: Tartok tőle, hogy nem. Én úgy tudom, a védettség csak a gyes végéig szól.
2016. febr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy a GYET alatt már nincs védettség. De amúgy meg a gyes alatt tartó védettség is csak addig tart, míg otthon vagy. Ha visszamész dolgozni, másnap elküldhetnek.

Beszélj a munkahelyeddel.

2016. febr. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Esetleg ha meg tudod beszélni a munkahelyeddel a részmunkaidőt, akkor dolgozhatsz is, GYET mellett heti 30 órát lehet, ami napi hat órás munkaidő. Ennél természetesen lehet kevesebbet is.
2016. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, én is a részmunkaidőt javasoltam volna.
2016. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A munkahelyem biztos, mondhatni nyugdíjas állás, és azt hiszem,vagyok olyan viszonyban a főnökkel,hogy nem tesz ki.

Nyilván megbeszélem vele időben,hogy mik a terveim,de a jogi részére voltam kíváncsi,hogy kivitelezhető e.

2016. febr. 15. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!