Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek megoldható gyerekk...

Szerintetek megoldható gyerekkel egyedül lakásvásárlási hitel így?

Figyelt kérdés

van Funda megtakarításom, jelenleg alig van benne még, de adnak kölcsönt, kb 800 ezret.

plusz igényelném a csokot, az olyan 400 ezer(ha jól tudom egy gyerekre)

ezen felül vennék fel banki hitelt


banki árverezés alatti lakásokat nézek, amiket potom összegért árulnak a valódi értékükhöz képest.

3 millió 54 M2-es és nem túlzok, erre jönne az ügyvédi, meg egyéb költségek(nem tudom mik vannak még nem vettem lakást)

de 6 millióig gondolkodom.


(mert ha már albérletben képes vagyok tengődni, ennyi erővel hitelt is fizethetnék, de legalább saját lakásért)


jelenleg 140 a netóm, de ha meg is szűnne a munkahely, piacképes vagyok külföldön is(voltam kint, most is hívtak, megy a nyelv is)


sok sok évig még gyűjteni nem szeretnék, mert szeretnék minél hamarabb saját ingatlant, mert ez túl kicsi, gyereknek sincs külön szobája, és nem akarom "ferdén" nevelni.


szerintetek megoldható a lakásvásárlás, vagy álmodok?


2015. márc. 29. 23:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Ha ilyen áron aluli lakást szeretnél akkor sztem megoldható ha nincs másik hiteled. Önerő a ház értékének a 20%-a kell.. Lakáshitel ugye jelzálog alapú és csak 80%-ban lehet terhelhető. Azaz ezekkel az értéken aluli lakásokkal mindegy. Viszont ha mást nézel ki akkor millió körüliek, akár felette is lehet, nyilván ha többet ér mint a megvásárolt ára akkor kevesebb.


140 ezer nettó nem rossz, ennek a fele terhelhető. Ha nincs másik hitel akkor ezzel nem lesz gond.


Hitelnek van díja, bárhogy is veszel házat van egy ügyvédi díja, értékbecslesi díja stb.. Felszerelés nem tudom az albi neked most saját bútorokkal/berendezésekkel van-e felszerelve vagy ezekből is új kellesz, ilyesmivel is számolni kell.

2015. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

most találtam valamit

nagyon fontos lenne a véleményetek!

ezek kb 800 ezer-be kerülnek csak


Mobilházak!


valai tudja, mit jelent az, hogy bio Wc?

lehet ezeben életvitelszerűen élni, vagy csak hobby?

[link]

2015. márc. 29. 23:27
 3/34 A kérdező kommentje:
habár gondolom nem lehet letetetni csa úgy akáérhova...mi lenne a házszám..?
2015. márc. 29. 23:29
 4/34 A kérdező kommentje:
a bank a fund kölcsönt elfogadja önerőnek, ha 800 ezer a 20 %, akkor max 4 millás kérőt nézhetek, viszont ha a csokot is önerőnek vennék, akkor pont jól saccoltam be a 6 millát :D
2015. márc. 29. 23:31
 5/34 A kérdező kommentje:
*kérót
2015. márc. 29. 23:31
 6/34 anonim ***** válasza:

mobilházhoz kell egy telek, 3Mért találsz azt? ki kell építtetni a csatornát, villanyt/gázt bevezetni, ha nincs, ez olyan 3-6M. a mobilházat le kell szigetelni belülről, ki kell építeni a villanyt, gázt, vizet, fűtést, stb...

nem tudom, hogy ezek után nyaraló vagy komplett ház, de szerintem lakható, lakókocsi színvonalon

2015. márc. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

akkor marad az első verzió


mennyi lehet egy 3 ill 6 millás lakás egyéb költsége a vételáron felül, és havi törlesztője vajon?

2015. márc. 29. 23:38
 8/34 anonim ***** válasza:

Sztem az nem ideális mint ház.


Önerőnek veszi azt is. Hogy pontosan mennyi önerő kell azt a ház ára/értéke hatarozza meg. Ha egy ház ér 10 milliot akkor 8 millió hitelt lehet rá igényelni. De ha ezt a házat áron alul adjak, mondjuk 9 millióért, akkor is 8-at lehet igényelni azaz csak a vételi ara miatt 2-rol 1-re csökkent az önerő mértéke.

2015. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Egyéb költsége attol fugg milyen állapotú a haz. Ha nincs benne csak egy kályha es te szeretnél központi fűtést pl akkor az plus. Ha eleve az volt benne akkor nyilvan nem.



Tudsz kalkulatort használni a bankok weboldalan. Hitel összege es futamido aranya a kerdes.

2015. márc. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

igazából nekem az az érdekes, hogy szinte a semmiből is lehet lakást venni..

ezért nem hittem, hogy a gondolatmenetem egyáltalán reális e

2015. márc. 29. 23:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!