Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megoldható az, hogy a gyerkőc...

Megoldható az, hogy a gyerkőc 3 éves kora után is gyesen maradhassak?

Figyelt kérdés

4 gyermekünk van, és a legkisebb ma-holnap 3 éves,de én még nem szeretnék visszamenni dolgozni.

Na nem azért mert lusta disznó vagyok,hanem mert máshogy bizonyos dolgok nem oldhatók meg,ha én is 8 órában dolgozom.

Van arra lehetőség,hogy 4 éves koráig gyesen maradhassak?


2016. febr. 15. 06:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha van 3 v. több gyermeked, akkor gyes lejárta után otthon maradhatsz gyeten, a legnagyobb 18 éves koráig v. a legkisebb 8 éves koráig. Persze, ha a 4 gyerekből a legnagyobb betölti a 18-at és a másik 3 még kiskorú, akkor velük még maradhatsz gyeten.

A gyet összege ugyanannyi, mint a gyesé.

Gyet alatt nem vagy védve, a gyes lejárta után a munkáltató felmondhat, akkor is, ha gyeten vagy otthon. Ezt a főnököddel beszéld meg, meg tudsz-e egyezni vele, hogy még 1 évet otthon maradj?

Gyesen akkor maradhatnál tovább, ha az a gyerek, aki gyesre jogosult most, tartósan beteg lenne.

Viszont, ha ilyen jó a munkahelyed, én azért elgondolkodnék rajta, hogy inkább visszamegyek és valahogy mégis megoldom azokat a dolgokat. Ugyanis, hiába ígéri meg a munkáltató, hogy vár még rád 1 évet, ha közben mégis meggondolja magát és akkor kereshetsz másik nyugdíjas munkát, ha találsz. Ma már nem olyan könnyű. Esetleg, ha belemegy, akkor írass vele egy papírt, melyben biztosítja, hogy még 1 évig fent tartja neked a helyet, nem mond fel, míg gyeten vagy, azon az 1 év alatt. Ha megírja, többet nem nagyon tudsz tenni.

2016. febr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Na, meg persze kérdés, hogy mióta vagy otthon, mivel 4 gyermeked van. Ha egymás után születtek, akkor elég régóta otthon lehetsz, lehet nem is számol már rád.
2016. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem egymás után születtek a gyerekek, 35 hetes voltam,mikor abbahagytam a melót.

A főnök a férjem keresztanyja.

2016. febr. 15. 10:48
 14/18 anonim ***** válasza:
46%
GYET mellett nem marad meg a munkahelyed, le kell számolni.
2016. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"GYET mellett nem marad meg a munkahelyed, le kell számolni"


Nem kell leszámolni, mert kérhet fizetés nélküli szabadságot, és a főnök adhat neki.

És ha a férje keresztanyja a főnök, akkor le tudják papírozni, hogy gyet mellett fizu nélküli szabin van.

2016. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg meg kell szűntetni s munkaviszonyt.
2016. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ne terjessz már hülyeséget! Nem kell megszüntetni a munkaviszonyt gyet mellett, lehet fizetés nélküli szabadságon. Annyi, hogy a munkahelynek nem kötelessége megadni mint pl. gyed, gyes esetében.
2016. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg meg kell szűntetni s munkaviszonyt."


Szerinted. De attól még az nincs így.


Én bármikor bármire kérhetek fizu nélküli szabid. Akár építkezés, akár hosszabb nyaralás, akármi miatt. Azt a főnököm dönti el, hogy megadja-e.

És mivel a fenti esetben családtag a főnök, nyilván meg fogja adni a kért fizu nélküli szabadságot.

Tehát nem, nem kell megszüntetni a munkaviszonyt.

2016. febr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!