Kapok-e csed/gyed-et, ha munkanélküliként leszek várandós?

Figyelt kérdés
20 év munkaviszony áll mögöttem, 1 hete vagyok munkanélküli. én úgy tudom, 3 évre csak gyes és CSP jár, a munkaügyi központban azt mondta az ügyintéző, hogy elvileg jár nekem így is majd valamennyi gyed, csed, mert hogy biztosítva voltam a múltban.
2016. jún. 2. 07:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az álláskeresési járadék folyósítása alatt megszülsz, akkor jár. Egyébként nem.
2016. jún. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul mondta az ügyintéző. Alapjáraton nem vagy jogosult csedre, gyedre, ha a szülés napján nem vagy biztosított. Ha viszont úgy igényled meg az álláskeresési járadékot, hogy a folyósítás ideje alatt szülsz, akkor a minimálbér után kapod a csedet, gyedet. Viszont fél éves kor után akár az apuka is igényelheti a gyedet munka mellett, úgyhogy ha neki magasabb a fizuja (és gondolom csak magasabb a minimálbérnél ha nem feketén dolgozik), akkor jobban járnátok.
2016. jún. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KiaraPro ***** válasza:
Jól mondják az előttem írók,viszont figyelj arra, ha a gyedet is te akarod igenyelni, akkor szules elott meg kell igenyelni a munkanelkulit, a szules pillanataban igy biztositott jogviszonban leszel, viszont azt kovetoen szuneteltetni kell, es a gyed igenyleskor ujraaktivalni,mert ugye a gyednel is kell a biztositott jogviszony,es ha nincs munkad,akkor úgy nem fogsz kapni.
2016. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!