Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatt megszűntethetik...

Táppénz alatt megszűntethetik a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Táppénz alatt ki jött a fonokomtől egy levél amiben ez állt rendes felmondással megszünteti a munkaviszonyom egy hónap múlva. Ki tudnak jelenteni táppénz alatt
2016. jún. 20. 14:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződésem van és nem próbaidős.
2016. jún. 20. 14:13
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhesség miatt vagy táppénzen, akkor nem.

Ha gyermekápolási táppénzen vagy, akkor igen.

Igazából bármilyen táppénz alatt fel lehet mondani, csak a veszélyeztetett terhesség "védelmet" ad, így az alatt nem.

2016. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhesség miatt vagyok táppénzen, de ez a főnokomet nem érdekli mert táppénz alatt mondott fel nekem. Csak nem tudom hogy most ki tud jelenteni így tp alatt
2016. jún. 20. 14:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem tud.

Ez esetben csak rendkívüli felmondással szüntetheti meg a munkaviszonyodat. De azt nagyon alaposan meg kell indokolnia (pl lopás, részegen mentél dolgozni...stb). Szóval ez gondolom nem áll fenn.

Így nem érvényes a felmondása. Mondd meg neki, mész a munkaügyi bíróságra. És akkor jól megüti a bokáját a jogtalan felmondás miatt.

2016. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát megvárom, hogy ki jelentenek e, gondolom arról kapnom kell vmi ertesitést és ha meg teszi megyek a munkaügyi bíróságra,én tisztességesen dolgoztam neki erre meg terhesség miatt ki akar rúgni
2016. jún. 20. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Betegség, illetve veteg gyermek ápolása miatti keresőképtelenség ideje alatt felmondhat a munkáltató, de a felmondási idő a keresőképtelenség megszűnését követően kezdődik.


Téged alapvetően nem a táppnz véd, hanem a terhesség ténye, várandósság alatt a munkáltató rendes felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt.


DE! Ne várj semmire. Az OEP, NAV stb. semmit sem fog vizsgálni, ha a munkáltató bejelenteni feléjük a jogviszonyod megszüntetését, tehát ki tud jelenteni.

Az Mt. 287. §-a értelmében a felmondás közlésétől (tehát onnan, hogy átvetted a levelet) számítva 30 napod van keresetet indítani a bíróságon. Innentől kezdve, ha megvárod, hogy tényleg kijelentenek-e, simán kicsúszhatsz a keresetindítási határidőből.

Azonnal menj ügyvédhez!

2016. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor bejelentem. És azt tudja valaki ilyenkor a munkaügyi bíróságon kell e nekem fizetni
2016. jún. 20. 15:26
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó írja. Ügyvéd, ill. már most te is írhatsz a munkáltatónak levelet a hatályos Mt-t mellékelve (persze tértivevényesen, hogy legyen bizonyítékod, hogy átvette).

Gondolom tud a terhességedről és a doki is 9-es kóddal vett tp-re. Nem tudom esetleg van-e másolatod a tp-s papírról (én mindig szoktam készíteni vagy legalább lefényképezni, mert soha nem lehet tudni pl hogy elkeveredik stb.) akkor ugye azon is tudod bizonyítani, hogy 9-es kóddal vagy tp-n, ami ugye alapban bizonyítja a terhességedet. Szóval ne várj, mert ugyan utólag is helyre lehet állítani a munkaviszonyodat, de sokkal macerásabb és addig semmilyen ellátást nem fogsz tudni igényelni és kapni.

2016. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bíróságokon szokott lenni ilyen "panasznapnak" nevezett nap, amikor ingyenesen adnak tanácsot, segítséget. De pl nálunk az önkormányzatnál is van havi 1x egy ügyvéd, aki ingyen ad jogi tanácsot. Érdeklődj utána, hátha a környéketeken is van ilyen ingyenes jogsegély.
2016. jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A tp-es papírt az OEPnek is leadtam mellékelve egy kérvényt hogy kérjék be a munkáltatomtol a papírokat mert azt sem hajlandó intézni, mióta ki küldte a levelet nem tudom elerni. Akkor most az legyen az első dolgom hogy keresek egy ügyvédet aztán gondolom ő mondja mi a teendő, nem volt még ilyen problémám azt sem tudom mit hogyan csináljak
2016. jún. 20. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!